Detale, na które warto zwrócić uwagę, urządzając kuchnię

Marzymy, by nasza kuchnia była doskonała. Jednak często zapominamy o tym, że ozdobą wnętrza powinny być też akcesoria kuchenne i detale. Prezentujemy te, na które warto zwrócić uwagę, urządzając kuchnię.

Uchwyty

Uchwyty powinny być przede wszystkim poręczne. Jednak często przy aranżacji kuchni nie zwracamy uwagi na ten detal. Zapominamy o nich, a szkoda, ponieważ uchwyty mogą być także ciekawą ozdobą wnętrza. Ostatnio bardzo popularne są te w formie skórzanych pasków. Jednak gałki ceramiczne, pokryte ręcznie malowanymi wzorami i gałki kryształowe nie tracą zainteresowania.

Blaty kuchenne

Wybierając blat kuchenny, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będziemy z niego korzystać. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych blatów, jednak różnią się one między sobą trwałością. Zatem jeśli kuszą cię ciepłe i tradycyjne blaty drewniane, ale gotujesz kilka razy dziennie, lepiej zrezygnuj z tej przyjemności. Polecamy blaty granitowe - są ponadczasowe i bardzo wytrzymałe. Ponadto są delikatnie nakrapiane, dzięki czemu maskują zabrudzenia.

Baterie kuchenne

Bateria kuchenna przede wszystkim powinna być wygodna. Jak uzyskać taki efekt? Zadbaj o to, aby była wysoka. Wtedy ułatwisz sobie zmywanie dużych naczyń. Dodatkowo polecamy baterie z wyciąganą wylewką - na pierwszy rzut oka taka bateria nie różni się od tradycyjnych kranów kuchennych, jednak umożliwia ona korzystanie z wody również poza zlewozmywakiem.

Relingi

Reling powinien ułatwiać nam kuchenne życie, a nie je utrudniać. Jednak w wielu domach jest inaczej. Dlaczego? Ponieważ wybieramy złe miejsce na montaż. Reling z przyborami kuchennymi powinien wisieć blisko kuchenki, ale nie nad nią. W takim wypadku nieustannie jest zabrudzony tłuszczem i resztkami potraw.

Ścierki kuchenne

Nikt nie ma wątpliwości co do praktycznego przeznaczenia ścierek, jednak warto pamiętać, że jest to również ozdoba. Do nowoczesnej kuchni nie pasują haftowane ścierki, tak samo jak w tradycyjnej nie sprawdzą się geometryczne wzory.

Więcej o:
Copyright © Agora SA