Nowe trendy w urządzaniu łazienki

Trendy w urządzaniu łazienki nie zmieniają się bardzo szybko. Jednak ostatnio pojawiło się kilka nowych tendencji, które z pewnością zostaną z nami na dłużej. Poznajcie najnowsze trendy w aranżacji łazienki.

Płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne, czyli płytki o kształcie sześciokąta, są bardzo modne za granicą, jednak w Polsce dopiero zyskują na popularności. Wynika to głównie z tego, że jeszcze do niedawna trzeba było bardzo się nagimnastykować, aby odnaleźć je u rodzimych producentów. Na szczęście kilka znaczących marek przekonało się do tego wzoru i coraz łatwiej je kupić. Takie płytki wyróżniają łazienkę na tle innych, w których dominują tradycyjne, prostokątne płytki.

Otwarty prysznic

Otwarty prysznic charakteryzuje się minimalistycznym stylem, dzięki czemu mamy szersze pole do popisu przy aranżacji łazienki. Ponadto są bardzo eleganckie i idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Najlepsze jest jednak to, że prawie w ogóle ich nie widać.

Wanna za szklanym parawanem

Wanna ze szklanym parawanem idealnie sprawdzi się w mieszkaniach osób, które są zdecydowanymi wielbicielami wanny, ale nie chcą w pełni rezygnować z kąpieli pod prysznicem. Zamiast kupować ceratową zasłonę, warto zaopatrzyć się w szklany parawan, który jest ledwo zauważalny dla oka. Co więcej, doda on naszej łazience szyku i elegancji.

Wzorzyste płytki cementowe

Przybyły do nas z południa i podbijają nasze serca oraz łazienki. Potrafią odmienić wnętrze i nadać mu orientalny charakter. Wnętrze dzięki nim nabiera wyrazistości. Mogą być multikolorowe, albo monochromatyczne. Kolorowe płytki sprawią, że po każdej kąpieli będziemy wychodzić z łazienki zadowoleni.

Złota armatura łazienkowa

Odkąd w trendzie znalazły się łazienki stylizowane na salony, popularna również stała się złota armatura łazienkowa. Dodaje wnętrzom szyku i elegancji. Sprawdza się w aranżacjach w stylach glamour, retro, ale też w tych bardziej nowoczesnych.

Ciemne fugi

Do tej pory ukrywaliśmy fugi. Do białych płytek dobieraliśmy białe fugi. Tymczasem zapanowała moda na bardziej kontrastowe zestawienia a tym samym nowocześniejsze. Ciemne fugi są bardzo praktyczne i niezwykle efektowne.

Czarna armatura łazienkowa

Armatura w kolorze stali traci na popularności na rzecz czarnej armatury. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach i mieszkaniach w stylach loftowym, minimalistycznym czy retro. Czarne elementy wyglądają na wyrafinowane i bardzie szlachetne.

Połączenie bieli, czerni i złota

Odchodzimy od jednobarwnych łazienek, np. całych białych lub zielonych. Teraz łączymy kolory, a najmodniejszym zestawem kolorystycznym jest połączenie bieli, czerni i złota. To ponadczasowy zestaw, który jest symbolem eleganckich łazienek. Jeśli cenisz szyk i nie boisz się ekstrawaganckich dodatków, to taka łazienka jest dla ciebie!

Łazienki w stylu retro

Stylizacje retro to kolejne pokłosie myślenia o łazience w kategoriach salonowych. Styl retro powoduje, że wnętrze wygląda elegancko i szykownie, ale jednocześnie pozostaje przytulne. Nieodłącznym elementem takiej aranżacji jest wanna na stylizowanych nóżkach.

Drewniana szafka podumywalkowa

Coraz śmielej odchodzimy od typowych szafek podumywlakowych, jakie królują w ofertach producentów. Zamiast nich szukamy nietypowych rozwiązań kojarzonych bardziej z salonem niż łazienką. Dlatego drewniana komoda czy konsolka przerobione na szafkę podumywalkową będą wyborem idealnym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.