Jakie ozdoby choinkowe można zrobić samemu?

Ozdoby choinkowe dodają świętom blasku, potrafią też jednak sporo kosztować. Możesz jednak zrobić je samemu. Nie tylko zaoszczędzisz, ale także stworzysz niepowtarzalne dekoracje. Te ozdoby choinkowe robi się szybko, łatwo i bardzo przyjemnie. Są oryginalne i z pewnością zachwycą rodzinę.
Klucze. Aby Mikołaj nie musiał wchodzić przez komin, na choince zawieś klucze. Ne pewno znajdziesz kilka sztuk w głębi szuflady. Oczyść je i przewlecz przez nie kolorowe wstążki. Prosty sposób na piękną ozdobę! Klucze. Aby Mikołaj nie musiał wchodzić przez komin, na choince zawieś klucze. Ne pewno znajdziesz kilka sztuk w głębi szuflady. Oczyść je i przewlecz przez nie kolorowe wstążki. Prosty sposób na piękną ozdobę! Fot. crazylittleprojects.com

Ozodby choinkowe: Klucze

Żeby stworzyć samemu piękne i stylowe ozdoby choinkowe, najważniejszy jest pomysł. Poszukaj inspiracji w sklepach i w internecie. Rozejrzyj się także po swoim domu i zbierz w jednym miejscu wszystkie rzeczy, które można wykorzystać jako świąteczne dekoracje. W taki sposób narodził się nasz pomysł na pierwszą ozdobę choinkową - zawieszki na choinkę z kluczy.

Ne pewno znajdziesz kilka sztuk niepotrzebnych kluczy w głębi swoich szuflad. Oczyść je, ewentualnie pomaluj i przewlecz przez nie kolorowe wstążki. Jest to wyjątkowo prosty sposób na piękną ozdobę choinkową. Taka dekoracja będzie tym lepiej wyglądać na choince, im bardziej ozdobne klucze znajdziemy. Ważny jest też wybór odpowiedniej wstążki. Nie bój się też pokryć swojej ozdoby brokatem. Odrobina błysku na choince jest wskazana.

Ozdoby z korka Ozdoby z korka fot. mat. prasowe

Ozodby choinkowe: Dekoracje z korka

Już teraz zacznij zbierać korki od wina (poproś przyjaciół, aby ich nie wyrzucali). Gdy uzbiera się kilkanaście sztuk, przytnij je wszystkie tak, aby miały jednakową wielkość. Posklejaj je zwykłym klejem, tworząc z nich choinki, wieńce, laski. Pomaluj i przewiąż wstążką. Gotowe!

Ozdoby Ozdoby Fot. firefliesandmudpies

Ozodby choinkowe: Pachnące choinki

Do wykonania tej ozdoby choinkowej potrzebujesz laski cynamonu, kolorowe wstążki i sznurek i klej. Dwa fragmenty laski cynamonu o mniej więcej tej samej długości będą pniem choinek. Przyklej do nich pocięte wstążki. Pętelkę zrób ze sznurka i zawieś na choince.

Liście Liście Fot. titicrafty.com

Ozodby choinkowe: Liście

Ze spaceru przynieś piękne, kolorowe liście. Przy ogonku zrób w nich dziurkę. Włóż liście między kartki książki i ususz. Gdy będą suche, ostrożnie je pokryj klejem i obsyp brokatem. Przewlecz tasiemkę. Ta ozdoba choinkowa jest wyjątkowo krucha, więc należy zachować ostrożność.

Bałwan Bałwan Fot. funezcrafts.com

Ozodby choinkowe: Bałwan z guzików

Czyż ten bałwan nie jest uroczy? Taką ozdobę choinkową wykonasz w pięć minut! Potrzebujesz kilku białych i czarnych guzików różnej wielkości i kilkanaście centymetrów czerwonej wstążki. Przez dziurki przewlekaj najpierw białe guziki, a na końcu kilka czarnych. Z czerwonej wstążki zrób też szalik i ozdób kapelusz. Biały bałwan będzie się wybijał na tle zielonej choinki.

Choinki ze słomek Choinki ze słomek Fot. craftsbycourtney.com

Ozodby choinkowe: Choinki ze słomek

Tę prostą, ale efektowną ozdobę na choinkę wykonasz z kilkunastu kolorowych słomek do napojów. Potnij je na coraz mniejsze odcinki i przyklej do dwóch całych rurek. Na czubku "zawieś" gwiazdę wyciętą z papieru, aby ukryć końcówki słomek. Choinki na choinkę gotowe.

Gwiazda ze wstążki Gwiazda ze wstążki Fot. ashbeedesign.com

Ozodby choinkowe: Gwiazda ze wstążki

Gwiazda jest wykonana z ok. metra sztywnej białej wstążki i ośmiu czerwonych koralików. Wstążkę wywiń w łezki i przeszyj środek. W każdej łezce umocuj koralik, przewlekając przez niego czerwony sznureczek.

Chór aniołów Chór aniołów Fot. s-media-cache-ak0.pinimg.com

Ozodby choinkowe: Anielski chór

Wystarczy kilka kartek kolorowego papiery, aby na Twojej choince pojawiły się anioły! Kartki zegnij w harmonijki. Duże będą sukienkami, mniejsze skrzydłami. Główki zrób z koralików lub małych bombek. Miejsce łączenia harmnonijek papierowych zamaskuj, przyklejając np. gwiazdki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.