3 światowe trendy w urządzaniu wnętrz, których Polacy jeszcze nie odkryli

Niektóre trendy wnętrzarskie docierają do nas z opóźnieniem. Po częściowo wynika to z innych warunków, ale po części też z naszej powściągliwości i niechęci do zmian. Na te nowości warto się jednak otworzyć. Dzięki nim nasze wnętrza będą wyglądać światowo.

Przeszklone ściany

Szklane ściany w takiej formie, jak je widzimy na zdjęciu, pojawiają się w coraz większej liczbie mieszkań. Nic dziwnego. Pozwalają na wydzielenie przestrzeni, bez ograniczania dostępu do światła. Do tego czarne obramienia wyglądają bardzo nowocześnie, a jednocześnie mają w sobie coś przytulnego.

Połączenie drewnianych podłóg z heksagonalnymi płytkami

Sześciokątne płytki już same w sobie mają oryginalną formę. Położone na fragmencie podłogi, znakomicie oddzielają pomieszczenia, np. salon od kuchni. I właśnie to zadanie stało się impulsem do powstania nowego trendu wzorniczego - łączenia pytek heksagonalnych z drewnianą podłogą. Ten sposób dzielenia przestrzeni najpierw pojawił się w kawiarniach i restauracjach, teraz trafił do prywatnych wnętrz.

Drewniany panel w kominku

To nowy trend w dekoracji kominków. Wygląda bardzo stylowo i przytulnie. Ekran ze ściśle ułożonymi kawałkami drewna każdy z łatwością może wykonać sam. Wystarczy drewniana płyta przycięta na wymiar, klej i kawałki drewna. Te ostatnie należy dokładnie przykleić i gotowe. Taka dekoracja to ostatni krzyk mody.

Więcej o: