Doskonały design w użytkowej osłonie, czyli 10 rzeczy pięknych i praktycznych

Już dawno przedmioty zaprojektowane przez światowej sławy projektantów przestały być tylko obiektami zachwytu, a stały się wygodnym i funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza. Zobacz 10 z nich, które uznaliśmy za warte posiadania.

Kolekcja łazienkowa Axor Urquiola

Łagodne formy i delikatne linie to cechy wszystkich elementów kolekcji stworzonych przez Patricię Urquiolę. Bez względu na to, jaki element kolekcji wybierzemy - baterię, umywalkę czy wannę, będą one do siebie pasowały i stworzą harmonijną całość.

Kolekcja Palazzo Roro marki Rosenthal

Kolekcja to połączenie formy serwisu, stworzonego według projektu Waltera Gropiusa z dekoracją zaprojektowaną przez młodą polską projektantkę Ewelinę Wiśniowską. Na wybranych elementach pojawia się motyw świnki Roro, pupila samego Philipa Rosenthala i mieszkanki zaprojektowanej przez Gropiusa zagrody (projekt tejże zagrody był wynikiem przegranego zakładu). Oprócz bezsprzecznej urody serwisu warto podkreślić jego ergonomiczny kształt oraz fakt (dla wielu bardzo ważny), że naczynia te można myć w zmywarce.

Kontenerki Mobil marki Kartell

Te kolorowe i bardzo mobilne komody zaprojektował dla marki Kartell duet projektantów Antonio Citterio i Oliver Löw. Stworzone z przeźroczystego tworzywa meble są bardzo lekkie i pojemne, a ich mocne kolory mogą stać się barwnym akcentem we wnętrzu.

Fotel Lounge Chair & Ottoman marki Vitra

Niebywale wygodny, ponadczasowy i niezwykle elegancki - to zdecydowanie trafne określenie mebla zaprojektowanego przez małżeństwo Charlesa i Ray Eames dla marki Vitra. 

Stolik Usame marki Kartell

Stolik zaprojektowany przez Patrycię Urquiolę dla marki Kartell z jednej strony ma pojemny schowek np. na prasę. To czyni z niego niezwykle funkcjonalny mebel.

Lampa Caboche marki Foscarini

Wyjątkowo dekoracyjna a zarazem praktyczna, świecąca rozproszonym światłem lampa Caboche to również projekt Patrycji Urquioli, tym razem dla marki Foscarini.

Sofa Lol marki Comforty

Sofa Lol zaprojektowana przez Tomasza Rygalika ma minimalistyczną formę i jest bardzo wygodna. Po rozłożeniu może służyć jako komfortowe łóżko. 

Kolekcja Gorenje by Starck

Kolekcja Gorenje by Starck stworzona przez Philippe Starcka dla marki Gorenje to przykład tego, że nawet sprzęt AGD może być częścią światowego designu i nie stracić na swojej funkcjonalności.

Kolekcja Monte Carlo marki Tubądzin

Zaprojektowana została przez Macieja Zienia. Jest to zbiór różnej wielkości płytek, przeważnie w kolorze czarnym lub białym. Można łączyć ją w wiele niepowtarzalnych wzorów. 

Bateria z linii Starck V marki Axor

Bateria Starck V marki Axor jest bardzo dekoracyjna, zwłaszcza gdy leci z niej woda - wygląda wówczas jak górski wodospad. To dzieło Philippa Starcka, a produkuje ją marka Axor.

Więcej o: