Otwórzmy przestrzeń, czyli połączmy większość pomieszczeń - kuchnia, przedpokój, salon a nawet sypialnia mogą tworzyć jedno wnętrze.
Wybudowanie antresoli w wysokim, loftowym wnętrzu nie jest trudne. Jednak postarajmy się, aby nie przytłoczyła ona pomieszczenia. Niech znajduje się tylko nad jego częścią i niech odgradza ją lekka, ażurowa barierka.
Duże okna w fabrykach miały wpuszczać jak najwięcej światła i niech tak pozostanie, nie zasłaniajmy ich zasłonami czy firanami.
Surowość loftu nie oznacza, że ma być on niewygodny, wręcz przeciwnie - ustawmy miękkie sofy i fotele oraz zawieśmy huśtawkę - koniecznie z drucianym siedziskiem i miękkimi poduchami.
Wykończona blachą łazienka przywodzi na myśl przemysłowe wnętrze. Ten materiałjednak bardzo dobrze sprawdza się w domowych warunkach - jest łatwy w myciu i konserwacji, optycznie powiększa przestrzeń, a użycie na podłodze blachy perforowanej podniesie bezpieczeństwo - z pewnością się na niej nie poślizgniemy.
Oświetlenie jest bardzo ważne we wnętrzu loftowym. Aby podkreślić jego industrialny charakter można wybrać surową lampę rodem z fabryki lub ocieplić wnętrze bardziej dekoracyjną lampą.
Beton i cegła to najczęstsze materiały wykończeniowe w loftach. Nie musimy jednak decydować się na prawdziwe materiały. Równie ładnie wyglądają okładziny imitujące naturalny beton czy cegłę. Tu dekor Stone Misty marki Kerradeco.
Warto podkreślić industrialny charakter wnętrza meblami, wyglądającymi jak wzięte wprost z warsztatu.
Aby wnętrze przypominało loft, wystarczy kilka elementów - imitacja betonu na ścianie, industrialna lampa czy metalowy fotel.
Loft nie musi być szaro-bury, odrobina barwnych akcentów rozweseli wnętrze, które w ten sposób nie straci industrialnego charakteru.
Białe ściany powiększają przestrzeń i tworzą dobre tło dla aranżacji. Jednak wybierając ten kolor na ścianę i podłogę, dodajmy element rodem z fabryki, np. ścianę z cegły lub sufit z surowych, drewnianych belek.