IKEA wprowadza wegetariańskie hot-dogi

Dla wielu z nas, każda wizyta w IKEA rozpoczyna się lub kończy... hot-dogami. Trudno się dziwić, kosztują grosze i są niezłą szybką przekąską. Teraz IKEA myśli nad wprowadzeniem nowego, wegetariańskiego hot-doga.

Historia hot-dogów z IKEA

Popularny produkt IKEA ma długą historię. W 1981 roku, w nawiązaniu do wizji IKEA bycia dostępnym dla wielu, Ingvar Kamprad ustalił koszt hot-doga na 5 szwedzkich koron, co stanowiło połowę ceny u konkurencji. I to był początek sukcesu produktu, który do dziś jest serwowany w IKEA na całym świecie.

Cel: zdrowsze produkty

Włączenie wegetariańskiej wersji hot doga do oferty Bistro IKEA jest kolejnym etapem realizacji celów IKEA Food: wykorzystania większej ilości surowców pochodzenia roślinnego oraz tworzenia zdrowszych produktów.

Testy trwają

Wegetariańska wersja popularnego hot-doga jest nadal testowana oraz udoskonalana, aby znaleźć jak najlepsze proporcje i kombinacje składników. Od przyszłego tygodnia nową wersję hot doga będzie można skosztować w sklepie IKEA w Malmö w Szwecji.

Czy hot-dogi będą smaczne?

Zawsze, gdy opracowujemy nowe produkty, musimy upewnić się, że są pyszne i przypadną do gustu naszym klientom. Jeśli okazałoby się, że propozycja nowego zrównoważonego produktu nie jest smaczna, nie byłoby sensu dalej nad nią pracować. Każdego roku 660 milionów ludzi na świecie korzysta z oferty IKEA Food - to dla nas powód do radości, ale i obowiązek dostarczania żywności, która jest dobra dla ludzi i dla naszej planety. Nowa wersja popularnego hot-doga będzie idealną przekąską dla klientów Bistro IKEA, którzy szukają bardziej zrównoważonej opcji roślinnej w przystępnej cenie.

- mówi Michael La Cour, dyrektor zarządzający IKEA Food Services AB.

Ingvar Kamprad Ingvar Kamprad Fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Wierni wizji Ingvara Kamprada

Wprowadzając jego wegetariańską opcję, IKEA chce pozostać wierna wizji Ingvara Kamprada i oferować szybki, wygodny i przystępny cenowo produkt dla odwiedzających sklepy. Wegetariański hot dog będzie dostępny we wszystkich sklepach IKEA w Europie od sierpnia 2018, a w 2019 w sklepach na całym świecie.

Wegańskie hot-dogi zdetronizują "klasyczne"?

Wprowadzone niedawno wegańskie klopsiki okazały się prawdziwym hitem. Czy wegańskie hot-dogi powtórzą ten sukces? Przekonamy się wkrótce!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.