Aranżacja łazienki - ciekawe rozwiązania

Czy w kwestii urządzania łazienek projektanci są nas jeszcze w stanie czymś zaskoczyć? Zdecydowanie tak!

Z jednej linii

Problem z dopasowaniem do siebie wszystkich potrzebnych w łazience elementów zniknie, jeśli zdecydujemy się na zakup kompletu.

Częściowo wbudowana wanna

Czasem pomieszczenie, które musimy zaaranżować jako łazienkę, ma nietypowy kształt lub są w nim elementy architektoniczne, których nie możemy się pozbyć. Jak sobie wtedy poradzić? Rozmieścić ceramikę łazienkową w sprytny sposób!

Co za dużo, to niezdrowo?

Łączenie wzorów i kolorów nigdy nie jest sprawą prostą - zwłaszcza w niedużym pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Nie stosujmy zatem więcej niż 3-4 materiałów wykończeniowych na raz.

Łazienkowa geometria

Płytki-wielokąty można łączyć ze sobą tworząc niepowtarzalną dekorację - pod warunkiem, że poszczególne wzory mają te same wymiary.

Harmonia i prostota

Czasem proste środku wyrazu niosą najsilniejszy przekaz.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Rozwiązanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Wymaga szczególnej dbałości o czystość, szczególnie w okolicach umywalki - ale robi niesamowite wrażenie!

W stylu loftu

Ceglana ściana w łazience nie wzbudza zaufania? Odpowiednio zaimpregnowany materiał sprawdzi się również tutaj!

Salon kąpielowy

W dużym pomieszczeniu możemy pozwolić sobie na prysznic otwarty. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednio zaprojektowanej podłodze w tej mokrej strefie - poza spadkiem w kierunku odpływu niezmiernie ważne jest, by materiał wykończeniowy pod stopami nie powodował poślizgu.

Designerskie uchwyty

System metalowych linek i uchwytów pomoże zorganizować wszystkie potrzebne drobiazgi w łazience.

Stelaż w szklanej obudowie

To rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również niezwykle funkcjonalne - pozwala m.in. na bezdotykowe spłukiwanie wody i regulację wysokości miski w zależności od potrzeb użytkownika.

Kolor ponad wszystko!

Propozycja dla wymagających - do wyboru umywalki i wanny w kilkunastu wersjach kolorystycznych.

Więcej o: