Dywany jak dzieła sztuki

Zwykle kładziemy na podłodze dywan w jednolitym kolorze w przekonaniu, że meble, które na nim ustawimy, powinny mieć neutralne tło. Czasem, wiedzeni chęcią ożywienia aranżacji, pozwalamy sobie na dywan wzorzysty. A co powiecie na taki, który wygląda jak obraz? Czy taka dekoracja nie powinna się aby znaleźć na ścianie?

Dywan... z twarzą Marylin Monroe

Do pełni szczęścia po zakupie tego dywanu brakowałoby nam już tylko Artura Rojka, który zaśpiewałby dla nas przebój grupy Myslovitz o podobnym tytule.

Z podręcznika do historii architektury

Wszystkim studentom architektury ten obrazek jest dobrze znany - a cała reszta też na pewno choć raz zetknęła się z podobnym rysunkiem. Dywan przypominający rzut poziomy budynku ma szansę zdominować aranżację wnętrza nie tylko w domu projektanta.

Wysłużone malarskie płótno

Jan Kath znany jest m.in. z tworzenia dywanów, które wyglądają jak mocno nadgryzione zębem czasu. To jemu zawdzięczamy wylansowanie trendu na postarzane dywany, które obecnie możemy znaleźć w ofercie tak wielu firm.

Na podobieństwo mistrza

Kompozycja kwiatowa, która kolorystyką na pierwszy rzut oka przypomina dzieła wielkiego Rubensa. Aż szkoda postawić na takim dywanie jakikolwiek mebel.

Eleganckie kleksy

Przypadkiem rozlana farba, czy inspiracja Jacksonem Pollockiem? Niech każdy zdecyduje na własną rękę!

Pochwała geometrii

W czasach szkoły podstawowej była zmorą wielu z nas. Dzisiaj, jeśli jej na to pozwolimy, może nas prześladować dalej - w naszym własnym mieszkaniu. A może taki dywan sprawi, że uda nam się z nią zaprzyjaźnić?

Dziecięce gryzmoły...?

Doodle to szybki rysunek, który tworzymy bez zastanowienia w trakcie zajmowania się czymś innym - najczęściej w trakcie rozmowy telefonicznej. Z czym jeszcze kojarzy się ta nazwa? Otóż popularna wyszukiwarka internetowa promuje tę formę kreacji wykorzystując doodle w miejscu własnego logo do podkreślenia ważnych dat w kalendarzu, jak święta, rocznice kluczowych dla ludzkości wydarzeń, itp.

Trójkolorowa układanka

Ten dywan jest jak zabawa edukacyjna proponowana najmłodszym w celu rozwijania ich kreatywności. Co nie oznacza, że został stworzony z przeznaczeniem do pokoju dziecka - w "dorosłej" aranżacji będzie się świetnie komponował z prostymi meblami z jasnego drewna.

Portret niekoniecznie pod stopami

Wieszanie dywanów na ścianach co prawda nie kojarzy się nam zbyt dobrze, ale w przypadku tego konkretnego mogłoby dać ciekawy efekt dekoracyjny - szczególnie na tle ściany w ciemnym kolorze.

Wiecznie żywy bukiet kwiatów

Kwiaty jako motyw ozdobny nie są niczym nowym - ale w takiej formie robią duże wrażenie.

Pod mikroskopem

Czy tak wyglądają w dużym powiększeniu komórki w ciele artysty? Nawet jeśli nie, samo patrzenie na tak ciekawą kompozycję kolorystyczną może sprawić wiele przyjemności.

Odręczny rysunek

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ten dywan tak naprawdę nie istnieje, prawda?

Patchwork, który możesz zmieniać

Ten dywan można nazwać "modułowym" - poszczególne kawałki można wymieniać i komponować według uznania. Patricia Urqiola, która współtworzyła tę kolekcję z marką Gan, zadbała o wzbogacenie linii o pufy i poduszki wykończone w ten sam sposób, dzięki czemu aranżując strefę wypoczynkową mamy do dyspozycji całą gamę elementów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.