Zrób to sam: dekoracje do pokojów

Proste ozdoby wykonane samodzielnie zmienią całkowicie wystrój twojego mieszkania. Warto spróbować.
Proste ozdoby wykonane samodzielnie zmienią całkowicie wystrój twojego mieszkania. Warto spróbować. 
<BR >OZDABIAMY KOMODĘ. Ten sam wzór na komodzie i ramie lustra sprawia, że zestawione razem prezentują się wspaniale. Komoda i rama zostały pomalowane metodą przecierek. Najpierw powierzchnię pokryto farbą ftalową rozcieńczoną benzyną lakową (w proporcji 1:5), a po kilku godzinach delikatnie przetarto siatką ścierną.


Proste ozdoby wykonane samodzielnie zmienią całkowicie wystrój twojego mieszkania. Warto spróbować.
OZDABIAMY KOMODĘ. Ten sam wzór na komodzie i ramie lustra sprawia, że zestawione razem prezentują się wspaniale. Komoda i rama zostały pomalowane metodą przecierek. Najpierw powierzchnię pokryto farbą ftalową rozcieńczoną benzyną lakową (w proporcji 1:5), a po kilku godzinach delikatnie przetarto siatką ścierną. Wykonanie: Tomasz Błasikiewicz; Zdjęcia: Tomasz Błasikiewicz, Rafał Lipski
OZDABIAMY KOMODĘ - stuletnią komodę naprawiono byle jak. Tylko zgrabna forma i delikatne dekoracje snycerskie świadczyły o jej dawnej urodzie. OZDABIAMY KOMODĘ - stuletnią komodę naprawiono byle jak. Tylko zgrabna forma i delikatne dekoracje snycerskie świadczyły o jej dawnej urodzie.
OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 1. Rzeźbione detale pokrywamy farbą akrylową. Gdy wyschnie, szlifujemy pomalowany fragment siatką ścierną, tak by farba została tylko w rowkach.

OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 1. Rzeźbione detale pokrywamy farbą akrylową. Gdy wyschnie, szlifujemy pomalowany fragment siatką ścierną, tak by farba została tylko w rowkach.
OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 2. Ulubiony motyw możemy przekalkować np. z książki. Rysunek przenosimy na drewno przez kalkę maszynową. OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 2. Ulubiony motyw możemy przekalkować np. z książki. Rysunek przenosimy na drewno przez kalkę maszynową.
OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 3. Przekalkowany ornament wypełniamy farbą akrylową, rozprowadzając ją cienkim pędzelkiem. Malujemy nim też delikatne elementy, np. gałązki. OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 3. Przekalkowany ornament wypełniamy farbą akrylową, rozprowadzając ją cienkim pędzelkiem. Malujemy nim też delikatne elementy, np. gałązki.
OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 4. Możemy też skopiować rysunek na tekturkę, wyciąć szablon, przyłożyć go do drewna i spryskać farbą w spreju. Całość utrwalamy lakierem. OZDABIAMY KOMODĘ - ZRÓB TO SAM. 4. Możemy też skopiować rysunek na tekturkę, wyciąć szablon, przyłożyć go do drewna i spryskać farbą w spreju. Całość utrwalamy lakierem.
DEKORUJEMY SZYBĘ. Naklejone na szybę foliowe wzory roślinne wyglądają bardzo efektownie. Schematyczne rysunki tulipanów - propozycja dla osób mniej utalentowanych plastycznie.

DEKORUJEMY SZYBĘ. Naklejone na szybę foliowe wzory roślinne wyglądają bardzo efektownie. Schematyczne rysunki tulipanów - propozycja dla osób mniej utalentowanych plastycznie. Pomysły, wykonanie, stylizacja: Dominika Miłobędzka; Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki
DEKORUJEMY SZYBĘ. Foliowy 'witrażyk' z motylami doskonale zastąpi zasłonę w łazienkowym oknie. DEKORUJEMY SZYBĘ. Foliowy 'witrażyk' z motylami doskonale zastąpi zasłonę w łazienkowym oknie.
DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 1. Rysunek na kalce obrysowujemy długopisem, tak by na podłożonej pod kalkę folii odbił się wgłębiony kontur. DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 1. Rysunek na kalce obrysowujemy długopisem, tak by na podłożonej pod kalkę folii odbił się wgłębiony kontur.
DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 2. Folię z konturem dokładnie odtłuszczamy - można to zrobić np. płynem do mycia szyb. DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 2. Folię z konturem dokładnie odtłuszczamy - można to zrobić np. płynem do mycia szyb.
DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 3. Odbity na folii rysunek bardzo starannie obrysowujemy farbą konturową. DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 3. Odbity na folii rysunek bardzo starannie obrysowujemy farbą konturową.
DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 4. Kolorujemy obrazek, wypełniając wnętrze konturu farbami do malowania na szkle. DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 4. Kolorujemy obrazek, wypełniając wnętrze konturu farbami do malowania na szkle.
DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 5. Kiedy farby wyschną, wycinamy obrazek ostrymi nożyczkami i naklejamy go na szybę. DEKORUJEMY SZYBĘ - ZRÓB TO SAM. 5. Kiedy farby wyschną, wycinamy obrazek ostrymi nożyczkami i naklejamy go na szybę.
DEKORACYJNY ZEGAR. Niewiele pracy potrzeba, żeby mieć na ścianie taki nietypowy czasomierz. DEKORACYJNY ZEGAR. Niewiele pracy potrzeba, żeby mieć na ścianie taki nietypowy czasomierz. Pomysł, wykonanie, stylizacja: Jolanta Kolary; Zdjęcia: Mariusz Pietroń
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 1. Wycinamy cyfry (ich wielkość warto zróżnicować) z tektury falistej, krawędzie dokładnie wyrównujemy. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 1. Wycinamy cyfry (ich wielkość warto zróżnicować) z tektury falistej, krawędzie dokładnie wyrównujemy.
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 2. Na papierze wykreślamy dowolnej wielkości koło i dzielimy je (za pomocą ekierki) na dwanaście pól. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 2. Na papierze wykreślamy dowolnej wielkości koło i dzielimy je (za pomocą ekierki) na dwanaście pól.
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 3. Na ścianie zaznaczamy środek zegara - linia łącząca godziny 3 i 9 musi być równoległa do podłogi. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 3. Na ścianie zaznaczamy środek zegara - linia łącząca godziny 3 i 9 musi być równoległa do podłogi.
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 4. Koło mocujemy do ściany taśmą klejącą. Za pomocą sznurka i ołówka wyznaczamy pozycje godzin. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 4. Koło mocujemy do ściany taśmą klejącą. Za pomocą sznurka i ołówka wyznaczamy pozycje godzin.
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 5. W zaznaczonych miejscach przyklejamy taśmą cyfry. Wyrównujemy je i przyklejamy klejem do tapet. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 5. W zaznaczonych miejscach przyklejamy taśmą cyfry. Wyrównujemy je i przyklejamy klejem do tapet.
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 6. Do elektronicznego mechanizmu zegarowego wkładamy baterię i całość mocujemy do ściany. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 6. Do elektronicznego mechanizmu zegarowego wkładamy baterię i całość mocujemy do ściany.
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 7. Z niewielkiego pudełka robimy osłonkę na mechanizm - możemy je okleić tekturą lub pomalować. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 7. Z niewielkiego pudełka robimy osłonkę na mechanizm - możemy je okleić tekturą lub pomalować.
DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 8. Osłonkę nakładamy na mechanizm, mocujemy wskazówki i ustawiamy właściwą godzinę. DEKORACYJNY ZEGAR - ZRÓB TO SAM. 8. Osłonkę nakładamy na mechanizm, mocujemy wskazówki i ustawiamy właściwą godzinę.
Więcej o: