Wnętrza firmy Lego

Jak wygląda siedziba jednego z największych producentów zabawek dla dzieci? Duńska Centrala LEGO została tymczasowo przejęta przez biuro architektów- Bosch & Fjord.

Zmiany

Siedziba grupy LEGO jest miejscem pracy dla bardzo kreatywnej i twórczej załogi. To oni tworzą projekty, uzgadniają techniczne detale i przygotowują do sprzedaży klocki, którymi rocznie bawi się około 400mln małych dzieci. W związku z tym, siedziba wymagała kompletnej przebudowy i odświeżenia, której to podjęła się duńska grupa architektów Bosch & Fjord.

Wnętrza

Architekci zaprojektowali trzynaście różnych pomieszczeń, w których odbywają się spotkanie biznesowe, służbowe, kreatywne burze mózgów, zebrania pracownicze itp.

Hol główny

Prace rozpoczęto od kompletnej przebudowy głównego holu wraz z recepcją znajdującą się przy wejściu. Jest to najbardziej reprezentatywne miejsce w całej siedzibie. Interesanci już tutaj spotykają się ze świeżą i dynamiczną aranżacją.

Recepcja

Recepcja zajmuje dużą przestrzeń, jednak architekci chcieli uciec od tradycyjnej formy i kształtu takich miejsc. Zdecydowali się na miękkie, lekko falujące linie zarówno w meblach jak i na podłodze. Tak złagodzona przestrzeń domagała się wyrazistego koloru i w tym przypadku jest to intensywna zieleń. To ona, w połączeniu z bielą mebli i części ścian, sprawia, że wnętrze wygląda tak świeżo.

Jadalnia

Cała strefa została podzielona na trzy części, których charakter i funkcjonalność zależy od rodzaju i celowości spotkania. Wśród nich znajduje się jadalnia z długim czarnym stołem wspólnym dla wszystkich pracowników oraz biblioteczką.

Kawiarnia

Kawiarnia znajduje się wzdłuż okien, które celowo zostały przysłonięte panelami z piaskowanej pleksy. Tzw. foyer zostało wyposażone w długie, czerwone ławki i białe stoliki. W tym miejscu, na ścianie położona została tapeta w duży organiczny wzór. Stąd też ciągnie się zielona część podłogi oraz długi stół, który służy jako blat w recepcji, kawiarni oraz jadalni.

Estetycznie i funkcjonalnie

Grupa Bosch & Fjord zadbała, aby prócz pozytywnych wrażeń estetycznych, przestrzeń była w pełni funkcjonalna i dobrze zaplanowana dla ludzi, którzy spędzają tutaj najwięcej czasu, czyli pracowników. Jest to miejsce na spotkań z interesantami oraz kawiarnia dla pracowników. Jak twierdzą architekci z Bosch & Fjord, jest to miejsce pełne dobrej energii i pozytywnych fluidów.

Na wesoło

Pracy w LEGO towarzyszą kolorowe i dowcipne wnętrza. Zebrania odbywają się w wesołych pokojach, które jednak nie rozpraszają pracowników. Takie wnętrza z pewnością stymulują do pracy.

Zabawa kolckami

A co robią pracownicy LEGO, kiedy mają dość swojej pracy? No cóż, pozostaje im wtedy zabawa klockami LEGO.

Jak na łące...

Pokój zabaw jest miejscem, gdzie zmęczeni pracownicy mogą się zrelaksować. Ściany i sufit zostały pokryte tapetą w białe, miękkie chmurki...

Więcej o: