Aranżacje kominkowe

Kominek musi pasować do stylu wnętrza w jakim się znajduje. Może wtopić się w tło lub być główną ozdobą salonu.

Skandynawski

Skandynawski styl to po prostu prostota, świeżość i przejrzystość. To świetnie zaplanowane przestrzenie, niezwykle funkcjonalne i zdrowo odchudzone od zbędnych akcentów. W takim wnętrzu znajdziemy lekkie i jasne meble a zastosowane dodatki są bardzo delikatne i stonowane. Aby nie zniszczyć subtelności tego wnętrza, kominek musi być bardzo starannie dobrany.
W tym przypadku, kominek został z zewnątrz dopasowany do reszty ścian, dopiero środek został zabudowany czerwoną cegłą.

Skandynawski

Również w tym przypadku, kominek jest biały, ale już nie tak surowy jak poprzedni. Zastosowano tutaj kilka sprytnych trików, które sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Po pierwsze, krawędzie ścian kominka zostały wygładzone, lekko zaokrąglone, przez co tak duża i biała konstrukcja nie wydaje się już tak chłodna. Po drugie, sufit oraz ściana przylegająca do kominka została obita bejcowanym na biało drzewem. Dorzucając do tego miękkie narzutki na krzesłach, świece (oczywiście białe) całe wnętrze jest bardziej przyjazne i przytulne.

Minimalistyczny

Do minimalistycznych wnętrz trudno dopasować kominek, który nie zakłócałby tego stylu. Kominek ten musi mieć bardzo prostą i gładką formę. Nie wchodzą w grę żadne wzory i ozdoby- ma być surowy i chłodny.

Minimalistyczny

Ten kominek doskonale pasuje do minimalistycznego stylu. Zastosowano tutaj wkład kominkowy, który został osadzony w przerwie tuż nad podłogą. Front konstrukcji kominka jest biały, nie ma tutaj żadnych dekoracji, zgodnie z minimalistyczną zasada prostoty.

Kamienny

Kominek obłożony kamieniem wygląda na bardziej masywny i okazały. Kiedy kominek rozpali się na dobre, kamienne ściany będą przyjemnie rozgrzane. Do takiego kominka pasują drewniane dodatki- skrzynie, ławki.
Należy jednak pamiętać, że taki kominek najlepiej prezentuje się we wnętrzach podwyższonym stropie, gdyż kamienna ściana w małym pomieszczeniu byłaby zbyt przytłaczająca.

Romantyczna kąpiel

Pokoje kąpielowe stają się coraz bardziej popularne. Pokoje, bo to już nie tylko łazienka. To miejsce relaksującej kąpieli przy rozpalonym kominku. Tutaj, mały, metalowy kominek został otoczony białym frontem z bardzo delikatną sztukaterią. Różowa, romantyczna stylizacja świetnie pasuje do tego rodzaju wnętrza.

Wesoły i kolorowy

Ten dowcipny kominek doskonale drwi z jakichkolwiek wysmakowanych czy eleganckich stylizacji. Ma kontraktować, zaskakiwać i wyróżniać się! Pomaga mu w tym lśniąca i intensywnie niebieska pleksa. Tak zabudowany kominek pasuje do wnętrz, w których gości nowoczesny i bardzo kolorowy design.

Centralny

Od kominków przyklejonych do ściany, dochodzimy do tych ostatnio najmodniejszych. Kominki osadzane centralnie w pomieszczeniu są coraz częściej instalowane w nowoczesnych apartamentach. Dzięki przeszklonym ściankom, ogień widoczny jest z każdej strony. To uzasadnia jego centralne miejsce np. w tym salonie.. Bezpieczny wkład kominkowy zawsze wygląda dobrze.
Więcej o: