Dom w lesie

Właściciele tego domu w końcu znaleźli swoje miejsce na ziemi. W otoczeniu przyrody, w spokojnym miejscu, z dala od hałasu i zgiełku Warszawy.

Prosto i naturalnie

Dom Kasi i jej rodziny położony jest w lesie. Ma 200 m2 i pięć pokoi. Kasia od kilku lat zajmuje się projektowaniem wnętrz, dlatego swój dom urządziła sama.

Salon z częścią kominkową połączony jest z kuchnią i jadalnią. Przy projektowaniu tej części ważne było aby kuchnia, częściowo otwarta,  nie była za bardzo widoczna z salonu.

 

jadlania, stół, krzesła, salon

Pokój telewizyjny

Część telewizyjna - przerobiona z gabinetu i połączona z główną częścią salonu. Założenie było takie aby telewizor był "z boku" i nie był głównym miejscem i punktem domu.

Na ścianie położony jest  łupek. Dla wzmocnienia efektu nierównomiernej i naturalnej faktury łupka ściana jest podświetlana.

 

salon, meble, wnętrza, nowowczesny salon

Kuchnia

Kuchnia jest prosta, wręcz minimalistyczna. Na blatach i ścianach zastosowano naturalny granit. Białe meble rozjaśniają wnętrze.

 

kuchnia, kuchnie, meble kuchenne, biała kuchnia

Sypialnia

Sypialnia połączona jest z łazienką i garderobą. Jest to przestrzeń prywatna i dostępna tylko dla rodziców. Aby powiększyć łazienkę i móc wstawić zarówno kabinę jak i wannę została wyburzona ściana pomiędzy sypialnią i łazienką.

 

sypialnia z łazienką

Łazienka

Ponieważ łazienka jest integralną częścią pokoju została zminimalizowana ilość płytek, przeważa drewno - w całym pomieszczeniu, na wannie, toalecie i podłodze - drewno teakowe odporne na wilgoć. Wanna jest podświetlana od dołu.

 

łazienka, drewno, drewniana podłoga w łazience

Pokój synka

Adaś ma 1 roczek. Jego pokój jest prosty.  Konsekwentnie przeważa kolor
biały.  Na ścianie obrazek - projekt i wykonawstwo Kasia  z Mini Deco.

Pokój córki

Marysia ma 6 lat i jak każda dziewczynka lubi kolor różowy, stąd zaakcentowana jedna ściana w takim kolorze. Na jej tle czarna szafa żeby nadać pomieszczeniu wyrazistości. Na tle białej ściany stylizowane łóżko i lampa. Malowidło na ścianie także wykonane przez
Kasię z Mini Deco. Elementem nadającym charakteru jest manekin kupiony na giełdzie w
Broniszach "ubrany" w sukienkę w róże (decoupage).

 

pokój dziewczynki, pokój dziecięcy, meble

Łazienka dzieci

Przewaga bieli i szarości, przełamana kolorem żółtym. Na drzwiach zabudowy naklejki
nadające zabawnego i wesołego charakteru łazience.

Gabinet

Gabinet znajduje się na poddaszu. Miał być lekki, prosty i przyjemny. Zachowany w kolorystyce
czarno-białej.

Klatka schodowa

Na ścianach imitacja betonu nadająca zimnego charakteru, ale nawiązująca do naturalnych elementów innych części domu. Idealnie komponuje się z drewnianymi elementami. Lampa to IKEA.

 

SONY DSC Projekt wnętrza: Kasia Moraczewska/Lovely Ideas

Kontakt: k.moraczewska@wp.pl

tel. 66 33 175 33

Więcej o: