Wieszak na kuchenne akcesoria

Sposób przechowywania przyborów kuchennych, dzięki któremu zaoszczędzisz miejsce w szafkach i na blacie kuchennym.

Ciekawa dekoracja

Wieszaki na przybory kuchenne zamontowane pod sufitem mogą pełnić nie tylko funkcję praktycznego miejsca do przechowywania, ale także mogą być elementem dekoracyjnym kuchni urządzonej w stylu retro, prowansalskim lub rustykalnym. Mogą też być wkomponowane w nowocześnie zaaranżowaną kuchnię i stanowić punkt przełamania jej zbytniej sterylności.

Gdzie?

Najczęściej są zlokalizowane bezpośrednio nad wyspą kuchenną, która pełni funkcję miejsca przygotowywania posiłków, jest tam płyta grzejna, na blacie przeprowadzana jest obróbka półproduktów. Z jednej strony przybory powieszone na takim wieszaku nad wyspą można szybko sięgnąć, wszystko jest "pod ręką". Z drugiej strony wieszak jest idealnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w kuchennych szafkach i na blacie.

Jaki?

W sklepach można kupić proste modele (np. IKEA, Kroken, cena 69,99pln).

Jaki?

W zagranicznych sklepach internetowych ceny sięgają od 60$ do ponad 300$ - potracksgalore.com).

 

 

Na zamówienie

Te bardziej wyszukane i dostosowane do indywidualnych wymagań mogą wykonać na nasze zlecenie rzemieślnicy, możemy też wykonać je samodzielnie, zaopatrując się w potrzebne do zbudowania wieszaka elementy w popularnych składach budowlanych.

 

Wieszaki na kuchenne przybory montowane pod sufitem

Na ruszcie

Najczęściej spotykanym modelem jest ruszt z siatki na ramie wykonanej ze stali polerowanej zawieszony na łańcuszkach. Do kompletu dodane są wymienne haki, na których można wieszać chochle, cedzaki, rondle, itp. Można też pod sufitem podwiesić samą ramę. W innej wersji rama z rusztem wykonana jest z drewna, można na niej położyć patelnię bądź pojemniki lub koszyczki z kuchennymi półproduktami.

DIY

Ciekawym i oryginalnym przykładem samodzielnie wykonanego wieszaka na kuchenne przybory jest rozwiązanie, którego bazą stała się stara drewniana drabina.

Wszystko pod ręką

W kuchni, w której nie ma miejsca na wyspę, można zamontować podobne wieszaki ścienne. Najważniejsze by zastosować odpowiednie materiały oraz bezpiecznie i trwale zamontować konstrukcję do sufitu/ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystko znajdzie się w zasięgu ręki, pozostanie tylko cieszyć oczy i czerpać przyjemność z gotowania.

 

Wieszaki na kuchenne przybory montowane pod sufitem

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.