Nowoczesny sklep z zabawkami

Skoro już kupować zabawki, to właśnie w takim sklepie!

El conte de la Pilar

El conte de la Pilar to sklep, w którym zarówno dziecko jak i rodzic poczują się jak w bajce, której akcja toczy się w bardzo dalekiej przyszłości!

Sklep mieści się w gorącej Barcelonie. Lokal zajmuje sto siedemdziesiąt metrów kwadratowych powierzchni, jednak został zaprojektowany tak, że wydaje się jeszcze większy.

Po drugiej stronie lustra

Przechadzając się po Mataró w Barcelonie, nie sposób nie dostrzec dynamicznej i zwariowanej fasady sklepu z zabawkami. Na potężnych, przeszklonych drzwiach osadzone zostały masywne zawijasy w jadowicie zielonym kolorze. Owe zawijasy wyglądają jak rama ogromnego lustra, zatem każdy klient przechodzi, tak jak bajkowa Alicja, na drugą stronę lustra. A tam zaczyna się już fantazyjny świat wyśniony przez dziecko. Brzmi zachęcająco?Nowoczesne meble

Elia Felices postarała się o meble, których nie powstydziłby się sam Karim Rashid. To miękkie, lśniące regały, które łączą się wysoko pod sufitem. Całość została sprytnie oświetlona i pomimo potężniej bryły, meble wydają się miękkie i lekkie. Sklep zajmuje sto siedemdziesiąt metrów kwadratowych powierzchni, a sprytnie poprowadzona linia komunikacyjna sklepu sprawia, że klienci chętnie zaglądają nawet do piwnicy sklepu, w której mieści się kolejny poziom zabawek oraz kącik zabaw dla dzieci.

Kolory rządzą

Tak inspirujące wnętrze ma się podobać zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Jak wspomina hiszpańska designerka, Elia Felices: "Od pierwszej chwili staraliśmy się zrozumieć świat widziany oczami dziecka".

Kolorami wiodącymi w tym projekcie jest intensywny odcień żółtego, jadowita zieleń i ostra fuksja- wszystkie prezentują się doskonale na tym białym, falistym tle.

Światło

Ten sklep jest doskonałym przykładem na to, jak dynamicznie zmieniła się przestrzeń sklepowa w luksusowych sieciach. Historia Pilar reprezentuje całkiem inny poziom, to sklep o wyższym standardzie i całkiem innym podejściu do małego klienta.
Elia Felices zaprojektowała tą przestrzeń bardzo skrupulatnie, doskonale zamaskowała wyjście na zaplecze czy toaletę, a kolorami sprytnie wprowadza nas wgłąb sklepu.

Światło jest jednym z głównych bohaterów tego projektu. Prócz różowych kloszy lamp wiszących i rozgwieżdżonych halogenów, we wnękach półek znajdują się dyskretnie ukryte diody, które doskonale oświetlają same produkty. Ponadto, dzięki różnym kombinacjom barw światła diod, w sklepie powstaje efekt tęczy na czterech łukach regałów.

Podążając wgłąb sklepu, pod czterema żeberkami, natrafiamy na podświetlane schody prowadzące do piwnicy. A dalej tylko ciekawiej...

Tajemnicza piwniczka sklepu

Na dole zaaranżowane bardzo przyjemny pokój zabaw. Tak samo jak na górze, znajdują się tutaj białe, "żeberkowate" konstrukcje podświetlone tęczowymi kolorami. Ogromna, wielobarwna ławka jest doskonałym miejscem dla malucha. Właśnie tutaj, w piwnicy może swobodnie pobawić się wszystkimi zabawkami i posłuchać bajki płynącej ze sprytnie zamaskowanych głośników.

El conte de la Pilar to sklep, w którym prócz samej sprzedaży, ważna jest atmosfera i samopoczucie maluchów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA