Kominek dwustronny

Kominek dwustronny ma wiele zalet, może pojawić się na środku salonu albo w ścianie pomiędzy pomieszczeniami.

Kominek pomiędzy pomieszczeniami

Kominek z dwustronnym przeszkleniem można zainstalować w ścianie pomiędzy pomieszczeniami, na przykład miedzy pokojem a kuchnią. Można też w ten sposób zabudować przestrzeń między filarami. Palenisko widoczne z obu stron pozwoli osiągnąć atrakcyjny i niepowtarzalny wygląd.

Kominek trójstronny

Nowoczesny kominek trójstronny, jeśli ustawimy go prostopadle do ściany, może pełnić rolę efektownej ścianki działowej na dużej przestrzeni mieszkalnej. Może też być postawiony na środku pomieszczenia. Na zdjęciu model Aere włoskiej formy Toppino.

Kominek dwustronny, model Flama

Interesujący kominek dwustronny ustawiony pomiędzy częścią jadalną a częścią wypoczynkową pokoju dziennego. Na zdjęciu model Flamma włoskiej firmy Toppino.

Kominek tradycyjny

Kominek tradycyjny został w tym przypadku obłożony kamieniem. Kominki dwustronne mogą być tradycyjnie opalane drewnem, na rynku dostępne są też modele na biopaliwo.

Kominek dwustronny w pomieszczeniu o dużej wysokości

Przestrzeń w tym przypadku została zaaranżowana w domu stylizowanym na domek myśliwski. Pomieszczenie jest tutaj wysokie, pod sufitem ma widoczne belki a podłoga wyłożona jest deskami. Podłoga przed paleniskiem została odpowiednio zabezpieczona.

Kominek dwustronny z dekoracyjnymi niszami

Obudowa kominka została tutaj wymurowana, zaprojektowano dodatkowo nisze dekoracyjne, w których można postawić efektowne ozdoby. Dodają one całej konstrukcji lekkości. Na zdjęciu kominek Coupe marki Kemlan.

Nowoczesny kominek dwustronny

Kominki włoskiej firmy MCZ to kominki idealne do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Duże szyby frontowe zwracają uwagę, a odpowiednia obudowa dodatkowo powoduje, że kominek zyskuje niepowtarzalny, linearny wygląd.

Kominek dwustronny w łazience

Kominek dwustronny usytuowany w pokoju kąpielowym wymaga przestrzeni. Pozwoli się zrelaksować po długim dniu, obserwować migoczące płomienie, tworząc w zaciszu domowym atmosferę ciepła i luksusu.

Kominek z miejscem do przechowywania drewna

Interesującym rozwiązaniem, o ile powierzchnia na to pozwoli, jest zaplanowanie w bryle kominka miejsca do przechowywania drewna. Kominek marki Stûv model 2185DF.

Otwarta przestrzeń w domu w holenderskim mieście Roosendaal

Dom zaprojektowała pracownia Oomen Architects. Wnętrza urządzono w stylu minimalistycznym. Białe ściany i kontrastujące z nimi ciemne podłogi są charakterystyczne dla całego domu. Na zdjęciu widok od strony jadalni.

Rezydencja w Roosendaal

Widok od strony salonu. Kominek tutaj znalazł się nisko przy podłodze.

Więcej o: