Grzejniki - artystyczne ogrzewanie

Grzejniki są dziś tak piękne, że warto je eksponować. Coraz częściej oprócz funkcji ogrzewania pełnią funkcję dekoracyjną i wyglądają jak modernistyczne rzeźby.

Grzejniki z kryształkami Swarovskiego

Grzejniki dla wymagających miłośników kryształków Swarovskiego można znaleźć w ofercie francuskiej firmy Cinier. Zaprojektowane przez francuskiego projektanta Johanna Cinier mogą być interesującym akcentem aranżacji domu.

 

Grzejniki artystyczne

Wykonane ze stali nierdzewnej. W ofercie firmy Art Radiators znaleźć można grzejniki z motywem kwiatowym lub z motywem gitary i nut.

 

Fot. art-radiators.com

Grzejnik Dafne firmy Fondital

Producent grzejników firma Fondital posiada w swojej ofercie linię dekoracyjnych grzejników aluminiowych o nazwie Black Label. Grzejnik Dafne jest grzejnikiem przedstawiającym kobieca figurę. W ofercie znajdziemy również wersję męską Kroisos.

Grzejniki zaprojektowane przez Lucy Merchant

Grzejniki zaprojektowane przez Lucy Merchant przedstawiają humorystyczne podejście do tematu. Kolekcja Common Series to grzejniki przypominające ogrodzenie lub bramę.

Grzejnik jak awangardowa rzeźba

Grzejniki francuskiej firmy Rgon są ekologiczne, ponieważ wykonane są z naturalnych materiałów, które można w całości poddać recyklingowi. Model Mateo przedstawia uśmiechniętą twarz, dzięki temu będzie nas witał nie tylko ciepłem wewnętrznym, ale również uśmiechem. Może być zainstalowany w holu.

Grzejnik jak ścianka działowa

Grzejnik włoskiej firmy Scirocco o nazwie Screen występuje w trzech wersjach: przedstawiającej kwiaty róży, peonii i hibiskusa. Może być zastosowany jako trwała, ażurowa ścinka działowa, w celu podziału pomieszczenia według funkcji.

Grzejnik Tiki firmy Ad-Hoc

Grzejnik sufitowy firmy Ad-Hoc przypomina lampę, ma cylindryczny kształt i wygląda bardzo nowocześnie. Dzięki możliwości zainstalowania przez zawieszenie na suficie może pojawić się w centralnym punkcie pomieszczenia.

 

Fot. madeadhoc.com

Artystyczna ławka

Grzejnik o nazwie Grandeur może być jednocześnie ławką. Wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu ładnie wygląda, nie ma ryzyka korozji, powierzchnia grzejnika nie łuszczy się, nie powstają pęcherzyki czy odpryski. Może pojawić się w holu lub dużej przestrzeni dziennej.

 

 

Fot. aeon.com.tr

Grzejnik łazienkowy Vasilij firmy Aestus

Grzejnik o kształcie księżyca można powiesić w łazience. Vasilij to model produkowany przez firme Aestus. Piekny kształt i kwiatowe wykończenie powierzchni powoduje, że ten grzejnik wygląda jak dzieło sztuki współczesnej. Został wykonany z aluminium o grubości 8mm i jest łatwy w montażu. Może pojawić się zarówno w łazience jak i dowolnym miejscu w domu. Na uwagę zasługują również inne produkty firmy Aestus, np. modele Eva, Depero i wiele innych.

 

Fot. aestus.co.uk

Grzejnik jak fototapeta

Grzejniki RadArt i RadGlass firmy Glass Radiators to oferta, dzięki której można stać się projektantem własnego grzejnika. Występują jako pojedyncze tafle lub w wersji tryptyk - trzy tafle szkła z nadrukiem. Wystarczy tylko dysponować dobrej jakości zdjęciem, które potem będzie umieszczone na grzejniku. Jeśli takiego zdjęcia nie mamy, można skorzystać z gotowej galerii zdjęć producenta.

 

Fot. glassradiators.co.uk

Grzejnik harfa

Kolekcja De Lux firmy Carisa to grzejniki zaskakujące i wyjątkowe. Dzięki nim można wyrazić swoje upodobania muzyczne. W kolekcji znajdziemy na przykład grzejnik harfę (model nazywa się Adagio) lub grzejnik piszczałki (model nazywa się Unique).

 

Fot. carisa.com.tr

Więcej o: