Waga kuchenna

Wagi kuchenne - rozwiązania praktyczne i niecodzienne propozycje designerów.

Waga składana New Line

Kompaktowa, nowoczesna i łatwa do przechowywania. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, po rozłożeniu można na niej ustawiać różne pojemniki (np. talerze i miseczki, które nie są w zestawie) i po wytarowaniu ważyć. Osłona wykonana ze stali nierdzewnej, zasilana na dwie baterie AAA. Do kupienia w sklepie on-line producenta (New Line), cena 29,95$.

The Boa - koncept produktu

Waga, którą można wygodnie przechowywać, zajmuje mało miejsca i do tego jest bardzo ekonomiczna. The Boa to na razie tylko koncept produktu autorstwa Martina Prame, który nie wymaga zastosowania baterii ani zasilania z gniazdka elektrycznego. Użytkownik generuje niewielką ilość energii potrzebną do zważenia produktu poprzez włączenie urządzania (włączenie następuje poprzez obrót elementu końcowego Boa). Autor argumentował wprowadzenie tego produktu do produkcji względami estetycznymi i potrzebą ochrony środowiska.

Fot. designboom.com

Waga w łyżce

Waga o kształcie łyżki służy do ważenia niewielkich porcji produktów spożywczych, np. soli, cukru, przypraw. Jej dokładność wynosi 0,1 grama. Posiada cyfrowy wyświetlacz, dodatkową miarkę wewnątrz łyżki oraz zapamiętuje kolejne pomiary. Produkt interesujący, można go łatwo przechowywać. Jest jednak tylko ciekawym kuchennym gadżetem, który niestety nie zastąpi wagi o tradycyjnych możliwościach. Wykonana ze stali nierdzewnej, długość 26,5 cm, producent SILIT. Cena 289 zł.

Book Scale

Kuchenna waga elektroniczna w kształcie książki. Dodatkową, ciekawą funkcją, w jaką jest wyposażona, jest możliwość pomiaru objętości cieczy. Cena 269 zł, do kupienia na stronie producenta - Terraillon.

Waga Duo

Kolejny produkt firmy Terraillon. Wagę Duo charakteryzuje nowoczesne wzornictwo, posiada ona duży, czytelny wyświetlacz, odłączany minutnik oraz możliwość powieszenia na ścianie. Cena produktu: 269zł.

Waga kuchenna Full

Full marki Eva Solo to prosta w budowie, bardzo funkcjonalna waga. Można ją myć w zmywarce i ważyć produkty do 1 kg. Cena w sklepie Fabryka Form 426 zł.

Elektroniczne wagi kuchenne Bugatti Uma

Waga Uma mimo że nie należy do tanich produktów, pozwala zważyć produkty do 3 kg. Posiada minutnik oraz podwójną skalę ważenia. Zasilana na baterie AAA, w sklepie internetowym Czerwona Maszyna kosztuje od 474 do 542 zł.

Waga w desce do krojenia

Waga kuchenna zintegrowana z deską do krojenia to na razie koncept produktu. Autorami pomysłu są Jess Griffin i Jim Termeer. Wystarczy tylko położyć składniki do zważenia w obszarze okręgu i zostaną zważone. Dodatkowo w tym czasie można kroić kolejne składniki potrawy. Jeśli tylko projekt zostanie zrealizowany (co wiąże się z dużymi kosztami wprowadzenia takiego pomysłu w życie) możliwa będzie oszczędność miejsca w kuchni i większa precyzja w przygotowywaniu posiłków. Pojawia się tylko pytanie czy jest nam to tak bardzo potrzebne?

Waga na ścianę

Ciekawym rozwiązaniem jest stałe umieszczenie wagi kuchennej na ścianie. Zawsze po użyciu można ją złożyć, będzie przylegała do ściany i zajmowała mniej miejsca. Na zdjęciu waga kuchenna KS 52 marki Beurer, cena 233,90zł, do kupienia w sklepie firmowym on-line.

Waga dietetyczna do liczenia kalorii

Idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o sylwetkę bądź tych, które są na diecie ze względów zdrowotnych, będzie waga posiadająca funkcję liczenia kalorii. Może zawierać informacje na temat różnych produktów, zawartości w nich tłuszczu, węglowodanów, białka, błonnika, cukru, itp.

Więcej o: