Szklane stoliki

Stolik kawowy z racji swojego umiejscowienia w centralnym punkcie pokoju dziennego może być ciekawym akcentem tego wnętrza. Przedstawiamy szklane stoliki o niebanalnych kształtach.

Stolik Eolo firmy La Vetreria

Dynamiczny czerwony lub elegancki czarny Eolo to propozycja włoskiej firmy La Vetreria. Głównym atutem tego produktu jest niepowtarzalny kształt - nogi stolika sprawiają wrażenie, że wirują. Jednocześnie gięte szkło daje możliwość pełnej integracji wszystkich elementów. Średnica tego stolika to 80cm, wysokość 36 cm a grubość szkła 12mm.

Stolik na orzeszki

Stolik o nazwie Galaxy posiada zaokrąglony blat z wgłębieniem, które można przeznaczyć na cukierki bądź na odłożenie drobnych przedmiotów. Stolik ma wymiary blatu 60x120cm, wysokość 36cm, grubość tafli szkła 12mm. Zaprojektowany przez Paolo Ricchi.

Stolik Paride marki La Vetreria

W tym stoliku znajdziemy kolejną wspólną cechę produktów włoskiej La Vetreria - kolor. Ten niebieski stolik o "falującym blacie" może pojawić się jako dominujący element w stonowanym wnętrzu. Projekt: Marino Burba, wymiary stolika 70x120cm, wysokość 36, grubość szkła 10mm.

Szklana ława Rialto

Stoliki La Vetreria to ogromna gama kształtów i kolorów. Żółty Rialto wykonany jest z jednej, giętej tafli szkła. Jest też wersja ze szkła mlecznego. Zaprojektowany przez Marino Burba, wymiary: 70x130cm, wysokość 33 cm, grubość szkła 10mm.

Szklany blat z kolorową podstawą

Stoliki Haziza posiadaja blaty ze szkła, natomiast bajecznie kolorowe podstawy są wykonane z akrylu. Interesujące są stoliki kawowe Rock, Wave czy barowy stolik Coil. Blaty o różnych rozmiarach kupuje się dodatkowo, w ten sposób można dobrać stolik odpowiadający indywidualnym potrzebom.

 

Fot. haziza.com

Boontje jak koronka

Stolik wykonany jest z giętego szkła a motyw koronki naniesiony jest techniką sitodruku na obu powierzchniach. Projekt: Tord Boontje, wymiary stolika 100x100 cm, wysokość 32cm, grubość szkła 10mm. Istnieje też druga wersja - ława o wymiarach 130x68cm, wysokość 32 cm. Stolik posiada w ofercie włoska firma Fiam.

Stolik Typhoon z regulowanym blatem

Stolik Typhoon to połączenie szkła, drewna i chromu. Składa się z podstawy i dwóch ruchomych blatów. To praktyczne rozwiązanie pozwala na dowolne ustawienie blatów w zależności od potrzeb. Idealny do aranżacji małych przestrzeni.

 

Fot. fu-nicha.com

Stolik z pofalowanym blatem

Szklany stolik (model JM-A 062) jest bardzo dekoracyjny a dodatkowe zagłębienie powstałe przez "pofalowanie" blatu może służyć jako gazetnik.

Szklany stolik do gry w piłkarzyki

Ten stolik mógłby pojawić się mieszkaniu mężczyzny, w pokoju dziennym miłośnika gry w futbol albo w pokoju poświęconym temu hobby. Niezwykły kształt, regulowane nóżki, chromowane elementy spowodują, że Coffee Teckell może być interesującą ozdobą pomieszczenia. Teckell Collection można znaleźć w ofercie włoskiej firmy B.Lab.

Fot. blabitalia.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.