Dodatki w stylu marynistycznym

Zima trwa w najlepsze, a my dla lepszego nastroju proponujemy iście letnie inspiracje. Biel, drewno, wiklina, niebieskie pasy, grube płótno i liny. To wszystko przywodzi na myśl morze i styl marynistyczny. Zaprezentowane aranżacje zainteresują nie tylko zamiłowanych w żeglarstwie.

Stolik o podstawie łodzi

Stolik, który wygląda jak drewniana szalupa, posiada blat ze szkła. Blat i wiosła można zdemontować i ustawiając pod ścianą uzyskać efektowny regał na książki.

Można kupić w internetowym sklepie Everything Nautical, cena 340$.

 

Fot. everythingnautical.com

Tapicerka w pasy

Grube płótno w białe i granatowe pasy może odmienić wygląd starych tapicerowanych mebli rattanowych. Do tego kilka dodatków, pled, dywan w pasy, białe ściany i stylizowana skrzynia zamiast stolika dopełnią aranżacji.

Łazienka

W tym pomieszczeniu atmosferę tworzą dodatki, ręczniki, drewniany blat, półka, kosz na bieliznę oraz rzeźba. Atrakcyjnym elementem okazało się również niewielkie akwarium.

Kuchnia

Bardzo nowoczesną propozycję wykorzystania wątków marynistycznych w kuchni zaprezentowała firma Alno. Produkt nazywa się Marecucina i rzeczywiście ma dużo wspólnego z morzem. Wyspa kuchenna przypomina łódź, nad wyspą znajduje się maszt, a wszystko przywodzi na myśl życie na morzu. W projekcie wykorzystano wysokiej jakości materiały - drewno orzecha, białe lakierowane fronty, chrom, całość posiada miękkie kształty.

Fot. alno.de

Pokój dziecka

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym znalazł się wśród projektów Suzanne Kasler. Ta amerykańska projektantka specjalizuje się w projektach domów i rezydencji.

Pod banderą

Elementem dekoracyjnym, który może pojawić się zarówno w pokoju dziennym jak i w łazience mogą być flagi.

Dekoracje ścienne do pokoju dziecięcego

Naklejki zdominowały nasze ściany. Te w stylu żeglarskim mogą również pojawić się w pokoju dziecka.

Tapeta

Najprostszym rozwiązaniem może być tapeta w proste, grube pasy - białe i granatowe. Interesujące są też tapety z motywem jachtów, kotwic czy latarni morskich. Ważne by wzór nie był zbyt intensywny i nie zdominował pozostałych elementów dekoracji.

 

Fot. thelennoxx.com

Lustro

Może być zastosowane nie tylko we wnętrzach o tematyce morskiej, idealne w nowoczesnych bądź tradycyjnie zaaranżowanych mieszkaniach.

 

Fot. modernchichome.com

Stolik jak w marsylskim porcie

Unikalna konstrukcja tego stolika była inspirowana rzeczywistymi szpulami lin spotykanymi w portach. Wewnątrz można przechowywać dodatkowe poduszki, pledy lub czasopisma.

 

Fot. ballarddesigns.com

Sypialnia

Wystarczy kilka detali, np. koło ratunkowe w kolorze czerwonym czy czerwone wiosło, do tego niebieskie ściany i białe meble. Efekt murowany. Sypialnie w stylu marynistycznym zostały zaaranżowane w pracowni Tammy Connor Interior Design.

 

Fot. tammyconnorid.com

Schody - lina zamiast poręczy

Gruba lina pojawiła się zamiast poręczy schodów w projekcie Thoma Filicii. Projektant specjalizuje się projektowaniu mebli oraz aranżacji wnętrz. Prowadzi programy telewizyjne o tej tematyce.

Dywan w pasy, koła ratunkowe i żaglówki

Czerwony, biały i niebieski to kolory, które kojarzą się nam z żeglarstwem. A jeśli jeszcze na dywanach pojawia się motyw żaglówki i innych atrybutów żeglarza może stanowić idealne uzupełnienie dekoracji nawiązującej do morskich opowieści.

Poduszki, stopery do drzwi

Muszle, rozgwiazdy, koniki morskie czy kawałki liny mogą pojawić się jako motyw dekoracyjny na poduszkach. Z liny wykonano również stoper do drzwi, do kupienia w sklepie internetowym Burke Decor.

 

Fot. burkedecor.com

Dekoracje w stylu marynistycznym - muszelki, plakaty, obrazy, oświetlenie

Najbardziej cieszą muszelki zebrane samodzielnie na dalekich plażach, ale można je również kupić w sklepach z akcesoriami i dodatkami aranżacji wnętrz. Idealnie dopełnią marynistycznej stylizacji. Innym dodatkami, które mogą dodać wnętrzu stylu mogą być oprawione plakaty i obrazy. Na zdjęciu dekoracyjne morskie boje. Wykonane z drewna, pomalowane i ponumerowane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.