Kuchnia w stylu retro

Kuchnia urządzona w stylu retro to aranżacja, która na zawsze pozostanie interesująca i atrakcyjna dla oka. Pochylając się nad stylem retro, chcielibyśmy przedstawić go w nieco inny sposób niż dotychczas. Ta odsłona będzie bardziej elegancka i subtelna, to odzwierciedlenie najbardziej wyszukanych i stylowych elementów wyposażenia kuchni dwóch dekad retro - lat 50. i 60.

Piekarnik Hotpoint Ariston

Makio Hasuike, główny projektant światowej marki Hotpoint Ariston, stworzył linię Traditional, która doskonale pasuje do aranżacji w stylu retro.
Klasyczne formy, dbałość o detale i subtelne kolory połączone zostały z innowacyjnymi rozwiązaniami.
Piekarnik ma lekko zaokrąglone kształty, jest przy tym prosty i bardzo zgrabny. Na szczęście nie znajdziemy tutaj żadnych wyświetlaczy ani jarzących się diod. Na pulpicie znajdziemy tylko dwa mosiężne pokrętła i okrągłą tarczę zegara.
Projekt jest bardzo innowacyjny, piekarnik posiada potrójną szybę, która podczas nawet najbardziej intensywnego pieczenia nie nagrzewa się. Jest zatem bardzo bezpieczny i ekonomiczny, gdyż posiada funkcję termoobiegu.

Piekarnik dostępny jest w trzech kolorach: antyczna biel, antracyt i czysta biel.

Cena: 974,99zł
Dostępność: electro.pl

Płyta gazowa Hotpoint Ariston

Linia Traditional zawiera również projekt płyty gazowej.

Płyta gazowa to najwyższej jakości materiał i elegancja. Szlifowana krawędź zdecydowanie podnosi jej walory estetyczne i użytkowe. Wyposażona w 4 palniki gazowe, potrójny ruszt podpalnikowy oraz elektroniczną zapalarkę ułatwiającą korzystanie z urządzenia podczas przygotowywania posiłków. Nad bezpieczeństwem czuwa zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu uruchamiające się w momencie zgaśnięcia płomienia, na przykład na skutek zalania palnika lub przeciągu.

Cena: 459zł
Dostępność: euro.com.pl

Lodówka retro - SMEG

Lśniąca, gładka powierzchnia, zaokrąglona bryła i charakterystyczna metalowa klamka- tak, to lodówka marki SMEG. Jedne z najbardziej pożądanych lodówek na rynku. Bez takiej lodówki, kuchnia w stylu retro będzie po prostu niekompletna.

Cena: w zależności od rozmiaru od 3630 zł.
Dostępność: smeg.com.pl

Waga kuchenna Kitchen Craft Thomas Plant Limit

 

Ta znana marka już od dwóch sezonów również czerpie z stylu lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Waga kuchenna doskonale to odzwierciedla. Duża i okrągła tarcza, piękny, kremowy kolor i metalowa misa tworzą bardzo estetyczną formę.

Dostępność: redonion.pl
Cena: 177zł

Zestaw emaliowanych przyborów kuchennych Nigella Lawson


Brytyjska bogini kuchni, Nigella Lawson zaprojektowała swoją własną linię akcesoriów kuchennych. Wśród nich znajdziemy właśnie te kremowe, emaliowane łyżki.

Dostępność: redonion.pl
Cena: 215zł

Chlebak Bread Boy


Pojemnik na pieczywo w kolorze beżowym, w stylu retro, świetnie będzie się prezentował w kuchniach w stylu retro. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli na świecie.

Chlebak BreadBoy wyprodukowany został przez niemiecką firmę WESCO, której historia sięga drugiej połowie XIXw.. Firma powstała w roku 1867 i od tego czasu nieprzerwanie produkuje różnego rodzaju akcesoria kuchenne i dla domu.

Cena: 359zł
Dostępność: galerialimonka.pl

Toster Delonghi

Delonghi posiada już całą linię tosterów stylu retro i ten wydaje nam się najciekawszy - model CT04R.

Dostępność: allegro.pl
Cena: ok. 145zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.