Rower we wnętrzach

Sezon rowerowy w pełni. Zalet takiej formy aktywności nie trzeba wymieniać. Problemem jednak często jest brak miejsca na przechowywanie tego środka komunikacji. W naszej galerii przedstawiamy sposoby na praktyczne przechowywanie rowerów oraz inspirujące aranżacje wnętrz z rowerem w roli głównej.

Półka na rower i książki

Pomysłodawcą półki na rower jest Chris Brigham, grafik i projektant. Jego Bike Shelf to półka wykonana z litego drewna i zawieszona na stalowych prętach. Małe mieszkania często borykają się z brakiem wolnej przestrzeni na przechowywanie rowerów. Stąd zrodził się pomysł na mebel dwufunkcyjny, służący za wieszak na rower i półkę na książki. Projektant starał się zaprojektować tak swój produkt by pasował do większości ram rowerowych. W innym przypadku istnieje możliwość wykonania półki na indywidualne zamówienie.

Bike Shelf

fot. knifeandsaw.wordpress.com

 

Wieszak niepodobny do wieszaka

Cycloc zaprojektowany przez Andrew Langa to bardzo prosty w swojej budowie i efektowny wieszak na rower. Dzięki tej prostocie nie rzuca się w oczy, wygląda jak niewielki pojemnik z tworzywa powieszony na ścianie. Nawet, kiedy pojawia się na nim rower jest prawie niewidoczny. Wewnątrz można schować na przykład rękawiczki rowerowe albo inne niewielkich rozmiarów akcesoria. Wykonany w stu procentach z recyklingowanych tworzyw sztucznych, dostępny w czterech kolorach w sklepie www.t-bike.pl w cenie 259 zł.

półka na rower, wieszak na rowerfot. cycloc.com

 

Wieszak jak rzeźba

Wykonywany na zamówienie z drewna i możliwy do kupienia na Etsy.com. Może stanowić ozdobę ściany, bo wygląda jak drewniana, modernistyczna rzeźba. Taki wieszak można zbudować samodzielnie albo zlecić jego wykonanie zaprzyjaźnionemu majsterkowiczowi, wykorzystując do tego niepotrzebne kawałki drewna. Każdy wieszak będzie niepowtarzalny.

Wieszak na rower

fot. etsy.com

Do domu i samochodu

Dwufunkcyjny stojak na rower T-Bones marki Saris został zaprojektowany z myślą o mieszkańcach miast i tych, którzy chcą swój rower wnieść i ustawić na przykład w biurze. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania jego części na samochodzie i wygodnego przewożenia roweru.

stojak na rower, rower w domu, przechowywanie rowerówfot. saris.com

Rower pod sufitem

W trakcie długich zimowych miesięcy, kiedy rower nie jest tak często używany, interesującym rozwiązaniem jest umieszczenie roweru pod sufitem. Możliwe jest to dzięki wysokim pomieszczeniom loftu i drewnianym belkom sufitowym.

przechowywanie rowerów, rower w mieszkaniu, rower pod sufitemfot. lidl.pl

Na rowerowym porożu

Zużyte siodełko, stara kierownica, kawałek drewna i kilka śrubek. Na pomysł wieszaka na rower, który swoim wyglądem przypomina poroże, wpadł Andreas Scheiger z Wiednia. Proste i efektowne!

poroża, poroże na ścianę, design z rowerów, rowerowy desigm, Andreas Scheigerfot. behance.net/andreasscheiger

Pod ścianą

Jeśli ciągle nie jesteśmy zdecydowani na zainstalowanie wieszaka i umieszczenie tam naszego roweru, zawsze pozostaje nam możliwość ustawiania go pod ścianą w pokoju, kuchni bądź przedpokoju.

Rower pod ścianą, przechowywanie rowerów, rowery w domuFot. atelierabigailahern.com

Designerski i stacjonarny

Jeśli bardzo lubimy jazdę na rowerze i nawet w domu chcemy na nim pojeździć, projektanci zaproponowali bardzo efektowny produkt, futurystycznie wyglądający rower stacjonarny. Ciclotte został zaprojektowany przez jednego z wiodących włoskich projektantów Luca Schieppati i wykonany przez włoską firmę Lamiflex Group.

Fot. ciclotte.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.