Niezwykłe doniczki

Doniczki, które pełnią rolę ramek na zdjęcia rodzinne, są lampami albo jak dziecięce zabawki.

Uśmiechnięta twarz spogląda na nas z doniczki

Interesującą propozycję wykorzystania osłonek doniczek jako ramek na zdjęcia zaproponowała agencja reklamowa GOOD! z Kazachstanu.

Jak to się robi

Wydruk, zdjęcie lub obrazek trafia pomiędzy ścianki osłonki doniczki i drugiej transparentnej, która będzie zabezpieczać papierowy wydruk przed zniszczeniem. Projektanci z GOOD! zapewniają, że produkt spodoba się całej rodzinie, bowiem fotografiami wszystkich jej członków można udekorować całą kolekcję różnej wielkości doniczek. Dobra zabawa gwarantowana.

Fot. good.kz

Sukulenty w dinozaurach

Na stronie etsy.com można kupić doniczki na sukulenty w kształcie dinozaurów. Doniczki zostały zrobione z zabawek z tworzywa sztucznego, wykonano w nich specjalne otwory do drenażu oraz ręcznie pomalowano.

Fot. etsy.com

Triceratops zielony

Dla małych miłośników zwierząt prehistorycznych przygotowano doniczkę przypominającą Triceratopsa ? dinozaura, który posiadał trzy rogi i ciało pokryte łuskowatą skórą. W prezentowanej doniczce znalazła się Zebra Haworsja, bardzo silny sukulent. Haworsja lubi nasłonecznione stanowiska a umieszczona w doniczce dinozaura będzie wyglądać jak zwierzak z ogromnym pióropuszem.

Fot. etsy.com

Doniczka, którą można mieć ciągle przy sobie

Nietypowe podejście do projektowania doniczek zaprezentowała Coleen Jordan. Autorka postanowiła udowodnić, ze ciekawą biżuterię można wykonać z plastiku.

Doniczki wisiorki

Rośliny w tych mikro doniczkach mogą być zawisnąć gdziekolwiek w mieszkaniu albo powieszone na szyi mogą nam towarzyszyć przez cały dzień.

Fot. colleenjordan.com

Doniczka jak płyta chodnikowa

Dzieło holenderskiego projektanta Arwina Caljouw to doniczka przypominająca płyty chodnikowe a rośliny w niej posadzone przypominają z trudem wyrastające spomiędzy płyt chwasty. Doniczki są wykonane z Corianu, mogą być różnej wielkości i w różnych kolorach.

Fot.arwinsontwerp.nl

Donica wielofunkcyjna

Doniczka Spotlights jest pracą dyplomową młodej projektantki Caroline Schilling. Spotlights to doniczka i lampa w jednym. Dzięki możliwości zmiany ustawienia reflektorów możliwe jest oświetlenie wnętrza albo skierowanie światła na roślinę. Funkcja bardzo przydatna w sytuacji, gdy roślina nie jest dostatecznie doświetlona.

Park Planters

Doniczki o nazwie Park Planters zostały zaprojektowane w pracowni Science&Sons, wykonane są z ceramiki i mają wymiary 16,5x16,5x16,5cm. W tym projekcie, czerpiąc inspiracje z drzewek bonsai, nadano domowym roślinom status drzew w parku. Pokrywki doniczek są miejscem, gdzie rozgrywają się typowe dla parku sceny, np. randka zakochany ludzi.

Więcej o: