Sypialnia małego pirata

Sypialnia dziecka inspirowana pirackim statkiem

Piraci w sypialni

Wnętrza zaprojektowała amerykańska firma projektowa z Minnesoty. Firma powstała w 1999 r., kiedy Steve Kuhl i Dan Murphy powołali do życia Kuhl Design&Build. Na zdjęciu widać bocianie gniazdo na statku. Dodatkowo ściany i sufit pomalowano na niebiesko, dodając w niektórych miejscach błękitne obłoki i straszne rekiny.

Sypialnia 6 latka

Syn zleceniodawcy w momencie rozpoczęcia współpracy w biurem projektowym miał do wyboru temat przewodni swojego przyszłego "królestwa". Wybierał pomiędzy statkiem kosmicznym, samochodem wyścigowym, zamkiem i statkiem pirackim. Wybór padł na ten ostatni pomysł.

Statek

Głównym elementem tej aranżacji jest ogromny statek zlokalizowany pod sufitem. Prowadzi do niego most linowy, który łączy dolną sypialnię z miejscem do spania dla gości na górze. Stamtąd można również, spuszczając się po linie, dostać się do garderoby. Na zdjęciu widać fragment więziennej celi, która jest podstawą mostu linowego.

Ściany

Ściany zostały pomalowane na kolor morskiej głębi. Dodatkowo pojawiły się rysunki przedstawiające podmorskie życie zwierząt i roślin. Na zdjęciu widać wejście do garderoby i łazienki.

Most

Zarówno budowa mostu linowego jak i całej konstrukcji była nie lada wyzwaniem. Takie projekty nie są zlecane często, jak wspominali projektanci z Kuhl Design&Build. Praca nad projektem wymagała szczegółowego opracowania detali konstrukcyjnych a także ścisłej współpracy ze stolarzami i cieślami. Wszystko po to by w rezultacie pokój był nie tylko ładny, ale również bezpieczny.

Atmosfera więzienia

Podstawa mostu linowego to więzienna cela. Widoczna na zdjęciu stalowa krata nadała temu wnętrzu klimatu tajemniczości i przygody.

Zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia została specjalnie zabudowana, przylega swoją konstrukcją do schodów, ale na zewnątrz widać tylko otwór wejściowy i wylotowy.

Fot. kuhldesignbuild.com

Zejście po linie

W tej przebudowie zaplanowano również możliwość spuszczania się i wciągania po linie. Lina prowadzi do garderoby, gdzie mały pirat się ubiera. Codzienne ćwiczenia górnych partii ciała mogą być interesującym elementem zabawy na statku.

Fot. kuhldesignbuild.com

Jak to działa?

W pomieszczeniu na piętrze, w ścianie na wysokości pasa znajduje się intrygujący otwór. Zabawa zaczyna się już tutaj. Zjeżdżalnia została ukryta i jest w pełni zabudowana. Z dużą prędkością można zaleźć się na dole i kontynuować zabawę w świecie piratów.

Fot. kuhldesignbuild.com