Gospodyni tego mieszkania posiada iście artystyczną duszę. W jadalni uwagę przyciąga dekoracja ściany. Rysunek węglem, odpowiednio zabezpieczony przed osypywaniem się, wykonali dwaj rosyjscy artyści kopiści.
Półkolista srebrna ściana jest najważniejszym elementem dekoracyjnym prezentowanego mieszkania. Pełni również funkcję parawanu oddzielającego pokój dzienny od kuchni. Przy niej urządzono niewielki kącik jadalny z meblami w azjatyckim stylu.
Srebrna ściana została ozdobiona przez Natalię Żychowską i Anję Wojnarowską płatkami srebra. Na tym tle świetnie wyglądają chińskie świeczniki w kształcie smoków.
W prezentowanym wnętrzu sufit i ściana w pokoju dziennym są oryginalnie wykończone drewnem - ten sam gatunek jest na podłodze. Za obniżonym fragmentem sufitu ukryto lampy rzucające nastrojowe fioletowe światło.
W tej łazience gospodarze zdjęli tynk z całej ściany. W niewielkiej niszy powstałej po usunięciu uszkodzonych cegieł umieszczono popiersie. Oświetla je zamontowany w suficie halogen.
Okna tego mieszkania wychodzą na warszawski barbakan i to właśnie ten widok zainspirował projektantkę do odsłonięcia cegieł na fragmentach ścian w pokoju dziennym. Reliefy między cegłami i nad kanapą to również jej pomysł i wykonanie.
Jedną ze ścian w przedpokoju gospodyni prezentowanego mieszkania pokryła ciemną tapetą w jasny opalizujący wzór. Oryginalne półki pod lustrem są fornirowane drewnem zebrano.
W tej sypialni na ścianie za łóżkiem widać wyraźne zadrapania wyglądające jak ślady po kielni. Nie jest to jednak świadectwo niestarannej pracy ekipy remontowej, tylko specjalny zabieg dekoracyjny. Do tak ozdobionej ściany idealnie dobrano kolor i wzór pościeli.
W prezentowanym wnętrzu fototapeta pełni rolę nie tylko dekoracyjną. Kamufluje także drzwi do łazienki, które w tym mieszkaniu nietypowo znajdują się w salonie.
Prezentowane mieszkanie utrzymane jest w stylu minimalistycznym. Jedną ze ścian w sypialni, pomalowaną na kolor bakłażana, zdobi białe drzewo. Zamiast szafy na ubrania - tylko łatwy do przestawiania wieszak.
W tym salonie ścianę za kanapą i ścianę z kominkiem ozdobiono piaskowcem. Kamień pokryto farbą akrylową w grafitowym kolorze. Na taki sam odcień pomalowano fragmenty podwieszanego sufitu.
To mieszkanie już od progu zaskakuje. Na ścianie w przedpokoju zadomowił się bowiem musicalowy upiór... Trzeba przyznać, że robi niesamowite wrażenie.
Ta łazienka musi robić wrażenie. Podłogę, fragmenty ścian i murowaną szafkę pod umywalkę wyłożono płytkami terakoty. Betonową ścianę nad umywalką zdobi gzyms i lustro kupione na targu staroci. Róża (namalowana farbą olejną przez Jędrka Chodkiewicza) to kopia fotografii.
Najbardziej przyciągającą wzrok dekoracją w tym salonie jest mural w żywych kolorach namalowany przez panią domu na jednej ze ścian. Przy niej stoi drewniany stół z krzesłami - tu jadają codzienne posiłki domownicy, tutaj również zasiadają do poczęstunku goście.
W prezentowanej łazience ściany pokryto tynkiem strukturalnym i zabezpieczono bezbarwnym lakierem, stąd wrażenie, jakby były srebrzyste. Na podłodze - grafitowy gres. Surowość wnętrza przełamuje szklany żyrandol w stylu glamour.
W urządzaniu tego małego mieszkanka główną rolę odgrywały pieniądze, a raczej ich brak. Początkowo gospodarzom marzyła się wzorzysta tapeta na ścianie za łóżkiem, jednak zdecydowali się na tańszy i bardziej kreatywny pomysł - ozdobili ścianę odciskami własnych dłoni.
Ścianę nad szafkami w kuchni gospodyni prezentowanego wnętrza chciała wyłożyć kamieniem. Żeby jednak przyśpieszyć urządzenie, ostatecznie zdecydowała się na tapetę z wzorem ceglanego muru.