Modny dom w Barcelonie

Dom na pierwszy rzut oka wydaje się być jasny, świeży i stosowny. Należy jednak zwrócić uwagę, że bazowe meble i dodatki są bardzo spokojne i neutralne. Całość została tylko posypana lukrem w postaci najmodniejszych akcentów.

Modny dom w Barcelonie

Dom w Barcelonie okazuje się być konceptem bardzo klasycznych, wręcz tradycyjnym. Nie ma tutaj szklanych ścian czy tzw open space, modelu wnętrza, w którym przestrzeń mieszkania nie ma wyróżnionych pomieszczeń, przestrzeń nie jest niczym ograniczona. Nie, dom w Barcelonie to doskonały przykład na to, że diabeł tkwi w szczegółach. Wcale nie musimy decydować się na burzenie ścianek działowych, powiększanie okien czy inne, bardzo kosztowne i angażujące zmiany naszego domu. Jak dowodzi ten przykład, klasyczny układ domu, również może być bardziej atrakcyjny, interesujący i po prostu modny.

 

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Modny dom w Barcelonie.

 

Pełno tutaj neutralnych i bardzo prostych form. Gdyby przyjrzeć się odrobinę bardziej wnikliwie, zauważymy tutaj nic innego jak bardzo zachowawcze, ostrożne kolory i bryły. Mamy tutaj dwie szerokie szare kanapy a na niej szare i białe poduszki. Niby nic szczególnego, a jednak obie wyglądają bardzo zachęcająco.

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Modny dom w Barcelonie

Do tego dochodzą białe ściany i sufity, które świetnie odbijają światło i powiększają wnętrze. Meble mają bardzo proste kształty i tradycyjne kolory, fronty są gładkie i jednolite. I to jest właśnie ten basic, podstawowa baza wnętrza. A dalej już tylko ciekawiej...

 

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Modny dom w Barcelonie

Podążając za trendami, projektanci zdecydowali się na stalowe, surowe schody. Żadnych dekoracji, zawijasów czy przyjaznej poręczy. To styl prosto z loftu i fabryki, surowy i chłodny, który świetnie wypada w takim zestawieniu z białym, łagodnym wnętrzem. Gładkie, białe ściany świetnie odbijają światło i powiększają wnętrze. W takim zestawieniu, wielkie czarne ramy okien nie wyglądają ciężko. Wręcz przeciwnie, biel jest idealnym tłem dla nich.

Modny dom w Barcelonie

Drewniane stołeczki, które stoją w salonie są jedynym wyraźnym akcentem wnętrza. Nie są to, rzecz jasna, przypadkowe i nieznane projekty. To do stołeczki znanej marki Marks and Spencer z zeszłorocznej kolekcji jesień/zima. Kosztują około ?149.

 

Należy również zwrócić uwagę na rośliny, które do tego zestawienia czerni, bieli i szarości, wnoszą odrobinę świeżości i ?zmiękczają? klimat wnętrza.

Modny dom w Barcelonie

Kolejnym bardzo modnym akcentem jest ściana w kuchni. Panel za stolikiem śniadaniowym został w całości pomalowany tzw. tablicówką, czyli farbą do tablic. Dzięki temu ściana stała się powierzchnią roboczą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. To kolejny bardzo przydatny trik, aby ożywić i uatrakcyjnić przestrzeń w Twoim domu.

 

Proste, tradycyjne formy zostały wzbogacone o modne (ale nie zwariowane) dodatki. Do tego designerskie stołeczki i włochaty dywan i już robi się bardzo luksusowo i apetycznie.

Więcej o: