Dekoracje na Wielkanoc - zrób to sam

Masz dosyć świątecznego kiczu w postaci żółtych kurczaczków i wątpliwej urody kolorowych plastikowych jajek? Weź sprawy w swoje ręce, dosłownie. Przedstawiamy kilka stylowych dekoracji, które w łatwy sposób można wykonać samemu.

Dekoracje na Wielkanoc - na biało

Dekoracja urocza w swej prostocie i bardzo łatwa do wykonania. Wystarczy białe naczynie, białe świeczki i sztuczne białe piórka. Do tego kurze jaja w dwóch kolorach oraz kilka jajek przepiórczych. Świeczki można "przykleić" do talerza rozgrzaną stearyną. Układ wszystkich elementów zależy już tylko od nas. Dekoracja świetnie sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich oraz minimalistycznych.

Dekoracje na Wielkanoc - naturalnie

Ta zielona dekoracja wymaga przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem. W białych skorupkach sadzimy rzeżuchę, owies czy inne drobne rośliny, np. zioła. Wydmuszki możemy wyłożyć zwilżoną wata i bezpośrednio w niej wysiać zieleninę. Możemy również przełożyć już gotową, wyrośniętą roślinkę. Pamiętajmy, że rzeżucha rośnie ok 7-9 dni. Doniczki - skorupki kładziemy na misce wyłożonej drobnymi  otoczakami. Kamyczki możemy uzbierać lub kupić w sklepie (np. akwarystycznym) paczkowane.

Dekoracje na Wielkanoc - fioletowo

Ocynkowane wiaderko i bukiet fioletowo - różowych kwiatów to podstawa tej kompozycji. Wystarczy dołożyć pastelowe jajeczka (mogą być styropianowe) osadzone na gałązkach, ozdobionych kolorową bibułą. Całość ozdabiają zwiewne wstążki. Kompozycja idealna na świąteczny stół.

Dekoracje na Wielkanoc - prosto

Dekoracja okienna w której wykorzystano naturalne gałązki bazi. Osadzono je w stylowych butelkach, wypełnionych drobnymi kamyczkami. Możemy użyć kamyczków naturalnych, barwionych lub szklanych. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Dekoracje na Wielkanoc - minimalistycznie

Jeśli nie mamy czasu i zdolności do tworzenia bardziej skomplikowanych dekoracji świątecznych, pomysłem będzie taka prosta, minimalistyczna kompozycja. Wystarczy kilka gałązek np. wierzbowych, na których zawieszamy niemalowane, białe wydmuszki. Prosto i elegancko. To dobra baza do bardziej kolorowych i zwariowanych zestawień.

Dekoracje na Wielkanoc - pisanki

Na koniec łatwy sposób na oryginalne pisanki. Potrzebujemy: białe jajka (wydmuszki), barwniki do jajek, pończochę, małe listki. Listki przykładamy do jajek i obwiązujemy ściśle pończochą. Całość zanurzamy w barwniku przygotowanym wg przepisu. Rezultatem są kolorowe pisanki z odciśniętym śladem liścia. Tak proste, że możemy robić je razem z dziećmi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.