Domowy fitness klub

Wiosna jest porą roku, w czasie której większą uwagę skupiamy na swoim wyglądzie, często po okresie zimy pragniemy zrzucić zbędne kilogramy. Aktywni możemy być wszędzie: spędzając czas na świeżym powietrzu bądź dbając o sylwetkę w klubie fitness. Zapraszamy do galerii zdjęć prezentującej domowe urządzenia do ćwiczeń oraz wnętrz zaaranżowanych w duchu sportowym.

Projektanci też myślą o ćwiczeniach

Młody projektant Yuan Yuan, student Akademii Sztuki i Projektowania w Reims, zainspirowany techniką ćwiczeń tai chi zaprojektował krzesło o nazwie Tai Chi Yuan.

Siedzący tryb życia nie jest zdrowy i dlatego należy jak najczęściej uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Oczywiście należy przy tym brać pod uwagę indywidualne możliwości każdego człowieka. Najprostsze ćwiczenia z powodzeniem można wykonywać z pomocą tego właśnie krzesła. Powyżej instrukcja zastosowania krzesła Tai Chi Yuan.

Fot. art-et-act.fr

Meble sportowe

Kolekcja szwajcarskiej firmy Postfossil nazwana została "sports furniture" i miała na celu utrzymanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia uprawiane w domu. Niekiedy przestrzeń mieszkalna jest tak mała, że nie ma miejsca na wstawienie specjalistycznych urządzeń do ćwiczeń. Można wówczas pomyśleć o tego typu rozwiązaniach.

Fot. postfossil.ch

W skład kolekcji zaprojektowanej przez Floriana Hauswirth i Thomasa Walde wchodzi wieszak, mata do ćwiczeń i ławka. Autorzy projektu proponują również ćwiczenia na skakance, którą łatwo się przechowuje.

Fot. postfossil.ch

Ława czy ławka

Kolejne rozwiązanie dla osób posiadających niewielkie mieszkania. Otto Bench to na razie koncept produktu. Możliwe jest jednak, że niedługo pojawi się w sprzedaży, ponieważ wydaje się być idealny do małych mieszkań. Ławka do ćwiczeń, która może również służyć jako mebel do siadania albo stolik kawowy. Produkt zaprojektowany przez Gabriela Prero, projektanta z Chicago.

Fot. gprero.com

Meble wielofunkcyjne

Firma Process z Czech zaprojektowała wielofunkcyjny zestaw mebli idealnych do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu. Zestaw składa się z szafy i stołu. Szafa posiada półki i szuflady a uchwyty pełnią rolę drabinki gimnastycznej. Projekt: Lucie Koldová.

Meble z Czech

Kolekcja firmy Process z Czech zawiera poza szafą wielofunkcyjny stół. Wystarczy, że zostanie przewrócony na bok i już można rozciągać różne partie mięśni. Meble idealne do wnętrz zaaranżowanych w stylu nowoczesnym.

Fot. process.cz

Rower stacjonarny

Rower stacjonarny, który wygląda jak futurystyczny rower z przyszłości, zaprojektował włoski projektant Luca Scheippati, absolwent Politechniki w Mediolanie, który tam też dziś mieszka i pracuje. Luca Scheippati jest autorem wielu innowacyjnych pomysłów, miedzy innymi Ciclotte. Produkt może być wykorzystywany zarówno w domu, w biurze, w siłowni jak i na zewnątrz, w ogrodzie. Ciclotte jest wykonany z najlepszych materiałów, jakie powinny być stosowane w tego typu sprzęcie: włókna węglowego, stali i włókna szklanego. Cena około 8300 Euro.

W stylu vintage

Zupełnym hitem w aranżacji domowej przestrzeni może okazać się wykorzystanie sprzętu sportowego w stylu vintage. Na zdjęciu stary wykończony skórą kozioł, ławka oraz skórzane maty do ćwiczeń. W tym przypadku zastosowany sprzęt będzie pełnił raczej rolę dekoracyjną. Może jednak w pełni oddać sportowe zainteresowania domowników.

Fot. rolandbello.com

Fot. asheleandro.com

Więcej o: