Podpórki do książek

Podpórki do książek pomogą nie tylko utrzymać porządek na półce z książkami, ale również mogą wiele powiedzieć o ich właścicielu. Inne wybierze miłośnik podróży, inne osoba zainteresowana kulinariami, jeszcze inne postawimy w pokoju dziecka. Z pewnością mogą być ciekawym pomysłem na prezent, a jeśli posiadamy zdolności manualne możemy je też wykonać samodzielnie.

W stylu orientalnym - Budda

We wnętrzach urządzonych w stylu kolonialnym lub orientalnym, w domowej biblioteczce albo na masywnym, drewnianym biurku, mogą pojawić się posążki Buddy. Podpórki Budda można kupić w sklepie internetowym Barnes&Noble, cena 27,96$. Wykonano je na postawie marmurowej z kompozytu. Postawa podpórek podklejona została filcem.

Jak imadło

Podpórki imitujące imadło można znaleźć w sklepie internetowym Restoration Hardware, w zestawie są 2 sztuki, cena 69$. Podpórki stanowi ciężki, żelazny korpus, śruby wykonano ze stali, uchwyty śrub są drewniane. Solidne i ciężkie podtrzymają ogromne tomy literatury.

Cudzysłów

Podpórki Quote/Unquote zaprojektowane zostały przez Erica Janssena (Eric Janssen Design) dla szwajcarskiej marki Merlo-T. Wykonane z syntetycznego kauczuku na rdzeniu cementowym.

Dla miłośnikow motoryzacji

Zabawny gadżet dla miłośników motoryzacji a zwłaszcza starych, kultowych już camperów marki Volkswagen. Ręcznie wykonane i malowane, w różnych kolorach, o wymiarach 140mm wysokości, 138mm szerokości i 118mm całej długości (po zestawieniu dwóch części). Cena około 7,45 funta.

Podtrzymają książki kucharskie

Podpórki o kształcie słodkich, kolorowych babeczek zainteresują miłośników domowych wypieków, idealnie podtrzymają książki kucharskie. Mogą też pojawić się w pokoju dziewczynki.

Do stylowego biura

Malutkie maszyny do pisania w stylu vintage jako podpórki do książek mogą pojawić się w domowym gabinecie albo w biurze prezesa. Nadadzą wnętrzu elegancki wygląd. Idealne też jako prezent dla początkującego literata. Sprzedawane w zestawie dwóch sztuk.

Krowa i świnia

Zestaw podpórek dla twardzieli zaproponowali Derby Fung, projektantka której kariera związana jest z projektowaniem produktów, opakowań, grafiką i reklamą oraz Arthur Young - architekt. Są założycielami marki Be Coco, a jednym z ich projektów są podpórki do książek o nazwie Cow i Pig. Zarówno krowa jak i świnia po rozstawieniu pokazują swoje wnętrzności, które w przekroju przypominają kiełbasę.

Fot. becoco.com

Podpórki City Slickers

Zestaw podpórek Złoto dla naiwnych (City Slickers) to trzy figurki mężczyzn ubranych w garnitury i czapki, sprawiający wrażenie przenikania do książek. Zestaw składa się z trzech części i kosztuje około 50$.

Fot. gamestorescatalogue.com

Dla dzieci

Bajkowo kolorowe podpórki do dziecięcych książek można kupić w sklepie internetowym Barnes&Noble, cena około 23$. Podpórki zostały wyprodukowane przez małą amerykańską firmę Tatutina, której oferta to przede wszystkim produkty dla dzieci.

Fot. gifts.barnesandnoble.com

Podpórki z polskich sklepów internetowych

W sklepie internetowym Czerwona Maszyna możemy kupić bardzo oszczędne w formie, proste stalowe podkładki do książek Patio marki Blomus. Cena zestawu dwóch podpórek to 159 złotych.

Bunny

W ofercie OODesign znajdziemy podpórkę o nazwie BUNNY, zaprojektowaną przez Natalię Bieńkowską. BUNNY została wykonana ze stali o grubości 1,5 mm, lakierowanej proszkowo. Cena: 29 PLN plus koszt wysyłki.

Siłacze

Z konglomeratu kamiennego zostali wykonani Siłacze - podpórki do książek, które można kupić w polskim sklepie internetowym Zoom Zoom Design Shop. Cena zestawu - 171 złotych, wysokość podpórki 20cm. Dostępne warianty: LEANING MAN i PUSHING MAN.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.