Najdziwniejsze projekty lamp

Najbardziej zaskakujące i dziwaczne lampy na świecie!

Lampka z przytulanki

Każdy z nas miał w dzieciństwie swojego ukochanego misia, ulubioną maskotkę, z którą się nie rozstawał. Designer Matthew Kinealy postanowił wykorzystać mięciutką tego miłego przyjaciela.

Miś został przerobiony na... lampkę.

W miejscu głowy osadzona została żarówka, a w środku maskotki znajduje się reszta instalacji a kabelek wychodzi ogonkiem. Na górze znajduje się gładki, matowy kinkiet, który odrobinę przypomina kapelusz.
Projekt jest zaskakująco dowcipny ale i uroczy.

Lampka wykonana z maskotki kosztuje 149$ i kupicie ją w sklepie internetowym gnr8.biz

Jamnikowa lampka

Ten słodki jamniczek wabi się Milki.

Designerzy z grupy Wants&Needs zaprojektowali lampkę, która z pewnością zaskakuje swoim wyglądem. Tułowie białego pieska została wydłużona o lampę, która świeci zimnym, białym światłem.

Akrylowego pieska należy pogłaskać po pyszczku, gdyż lampka posiada zainstalowany czujnik ruchu.
Zabawny i bardzo oryginalny dodatek do każdego nowoczesnego wnętrza.

Lampa dostępna jest na zamówienie na stronie wncart.co.kr

Elegancki kapelusz

Jake Phipps Wooster zaprojektował lampę, która przykuwa uwagę wszystkich. Zamiast kinkietu, żarówki otulają... cylindry. Eleganckie i bardzo stylowe nakrycia głowy są obite lśniącym materiałem ze złotym lub srebrnym błyskiem. Lampy najlepiej wyglądają w wysokich pomieszczeniach, gdzie wiszą na długim, czarnym kablu. Doskonale pasują do ekstrawaganckich wnętrz, gdzie znajda towarzystwo innych eklektycznych i zwariowanych dodatków.

Lampa Shift

Doskonale pasuje do nowoczesnego pokoju nastolatka. Lampa jest powiększoną wersją klawisza Shift świeci się delikatnym i bardzo subtelnym światłem. Można ją ustawić obok komputera i używać podczas wieczornego surfowania w sieci.

Lampa Shift kosztuje 20$.

Lampa ze ściemniaczem

Rémi Bouhaniche jest autorem tego projektu. Lekka i bardzo subtelna lampa wygląda zachwycająco. Doskonale pasuje do minimalistycznych przestrzeni oraz wnętrz, w którym dominują kontrastujące ze sobą barwy.

To coś dla osób, które lubią tworzyć nastrój w pomieszczeniach manipulując natężeniem światła.

Im bardziej pociągamy za sznureczek, tym mocniej świeci lampa.

Spływające światło

Duńska designerka, Pieke Bergmans, zaprojektowała te wyjątkowe lampy.

Lampy wyglądają jak gdyby światło wypływało prosto z żarówki. Mleczny klosz, w którym znajduje się żarówka, został powiększony i ukształtowany w taki sposób, aby oblewał naroże meble, na którym stoi. Światło wycieka spod kinkietu.

Piercing na ścianie

Na świecie jest wielu fanów piercingu, jednak chyba żaden z nich nie wpadł na pomysł, aby przekłuć sobie... ścianę. Jak się okazuje, ten powszechny trend sprawdził się również w projektowaniu oświetlenia.

Świecące pierścienie można instalować dowolnie. Światło skierowane jest w stronę ściany, więc nie razi a dyskretnie rozjaśnia pomieszczenia.

Świecące mleko

Świecąca szklanka z mlekiem to bardzo zabawna lampka na baterie, którą można postawić w dowolnym miejscu. Świetnie wyglądają ustawione np. na schodach, tuż przy ścianie. Z pewnością rozweselą i rozjaśnią każdy zakamarek mieszkania.

Jedna szklanka kosztuje 7$