Projektanci i religia

Wracamy do tematu symboli religijnych w nowoczesnym designie. Trend ciągle się rozwija, dlatego przyjrzyjmy się nowym, ciekawym projektom.

Jezus z LEGO

W protestanckim kościele w Vasteras, w Szwecji można zobaczyć potężną figurę Jezusa wykonaną z klocków LEGO! Konstrukcja składa się z trzydziestu tysięcy elementów. Prawie dwumetrowa figura została zaprezentowana podczas tegorocznych świąt wielkanocnych. W projekcie budowania figury Jezusa z LEGO uczestniczyło czterdziestu wolontariuszy. Całe przedsięwzięcie trwało osiemnaście miesięcy.

Lampa Krzyż

Karim Rashid zaprojektował lampę Krzyż. Trójwymiarowy projekt lampy składa się z wielu pomniejszonych elementów. Lampa została zaprojektowana dla holenderskiej marki Freedom of Creation. Projektant postarał się, aby światło delikatnie wysączało się spod wielu warstw tworząc bardzo przyjemne, miękkie światło. Lampa dostępna jest w trzech wersjach - jako lampa wisząca, stojąca i jako lampa nocna.

Przedłużacz w kształcie krzyża

Ładowarki do telefonów czy np. zasilacze do komputerów charakteryzują się wielkimi wtyczkami, które potrzebują dużo miejsca.
Alexander Pincus zaprojektował bardzo funkcjonalny przedłużacz w kształcie krzyża. Przedłużacz posiada dwanaście wejść, więc z pewnością sprawdzi się pod niejednym biurkiem.


Meble w krzyże

Projekt Nendo składa się z dwunastu części mebli wykonanych z.. pianki. Elementy te zostały połączone bardzo silną, przemysłową taśmą. Pod czarnymi paskami znajdują się łączenia, więc taśma zespala je w całość ale również nadaje im prosty wzór.
Z dostępnych dwunastu części możemy zbudować fotele, stoliki, ławki, krzesła i lekkie regały.
Prace zostaną zaprezentowane w czerwcu w Muzeum Sztuki w Atlancie.

projektanci, design, inspiracje

Przyprawniki Yin i Yang

Projekt "Hug me" to bardzo znany zestaw przyprawników, który dostępny jest również w polskich sklepach. Sól i pieprz w uścisku "na misia" to uroczy i bardzo dowcipny projekt solniczki i pieprzniczki. Połączenie soli i pieprzu, białej i czarnej formy, ich harmonia i zgoda- to właśnie przypomina nam zasadę Yin i Yang.

Maselniczka Budda

Budda stał się również inspiracją dla designerów, którzy stworzyli limitowaną edycję maselniczek z jego podobizną. Biały, ceramiczny pojemnik na masło z pewnością przyda się w kuchni.

Tą nieco ekscentryczną maselniczkę kupicie na stronie amazon.com za niecałe 26$

Świetlne instalacje

Austriacki designer, Manfred Kielnhofer zaprojektował niezwykłe instalacje świetlne. To figurki ludzi w naturalnych rozmiarach. Szata zakrywa im głowy i gładko spływa po same stopy. Przypomina to figury spotykane w kościołach.
Tutaj  instalacje mają odstraszać złodziei.

Więcej o twórczości Manfreda Kielnhofera znajdziecie na jego stronie kielnhofer.com

projektanci, design, inspiracje

Święty tost

Autorem tego projektu jest Jason Amendolara, znany ze swojej współpracy z marką Fred. Jason Amendolara projektuje zabawne dodatki i gadżety do domu, które sprzedawane są na całym świecie.
Amendolara zaprojektował nakładkę, którą należy wsadzić wraz z kromką do kieszeni tostera. Toster wypala na kromce chleba podobiznę modlącej się Maryji.

Nakładkę kupicie w internetowym sklepie panik-design.com za około 5 £

Więcej o: