Rower z designem

Dla jednych rower to tylko dwa kółka, miły sposób na spędzenie wolnego czasu i sposób na zrzucenie kilogramów, a dla innych to całe życie, czyli "my bike is my live". Przedstawiamy ciekawe projekty inspirowane dwoma kółkami.

Stojak na rowery

Dzięki zastosowaniu blatu przy stojaku nie trzeba zsiadać z roweru, żeby odpocząć, wypić szybką kawę i poczytać gazetę. Pomysłodawcą tego miejskiego mebla jest Chrisa Van Uffelen. Pit-in świetnie się sprawdza w parkach miejskich i terenach otwartych.

 

 

rower, design

Tour de France

Meble zaprezentowane podczas Design Week 2011 w Mediolanie. Projektant Rui Alves łącząc swoją pasję do jazdy na rowerze z wiedzą o projektowaniu tworzy efektowne meble z części rowerowych. Meble noszą nazwy najbardziej rozpoznawalnych wyścigów np: krzesło z kierownicą jako oparcie - "Tour de France", niewielki stolik, który przypomina dzwonek rowerowy - "Vuelta Espana", a parasol inspirowany szprychami i ramą roweru "Sunbrella - giro d'Italia".

 

rower, design, projektanci

Rower na tapecie

Tapeta z graficznym wzorem z bieżnika opon ma bardzo ciekawy aspekt praktyczny. W związku z tym, że wiele osób przechowuje  swoje rowery w mieszkaniach, od codziennego użytkowania brudzą się ściany. Z tapetą Velornament, te brudne smugi stają się mniej widoczne. Projektantką jest Joanna Piaścik.

 

rower, design, projektanci

Lampka łańcucha

Ta urocza lampka B-Chain jest dziełem koreańskiego projektanta Hyung Cho Suk. Pomysł na został zaczerpnięty z łańcucha rowerowego. Dzięki zastosowaniu takiego statywu lampkę można ustawiać w dowolnych pozycjach.

 

oświetlenie, projektanci, design

Rower z bambusa

Coś dla ekologicznych - rower z bambusa. Rama została specjalnie opracowana, aby w pełni wykorzystać elastyczne właściwości bambusa. Poprawia to komfort jazdy zapewniając amortyzacje i tłumiąc drgania. Rama jest sztywna i stabilna.  Autorem projektu jest Jerzy Sołtyk. Rower można oglądać na wystawie w Warszawskiej ASP na Myśliwieckiej 8.

 

 

rower, design, projektanci

Lampa na stole

Stolik z lampką, która zapala się, gdy kręci się kołem od roweru przymocowanym do blatu mebla - dzięki temu projektowi Joanna Piaścik i Paweł Gromada otrzymali wyróżnienie Przetwory 2010.

Leżanka "Łańcuch"

Po wycieńczających wycieczkach rowerowych należy odpocząć. Najlepiej na leżance zaprojektowanej przez Baita Bueno. "Łańcuch" tak nazywa się seria mebli, znajdzie zastosowanie w budynkach jak i na świeżym powietrzu. Zwraca uwagę bez względu na to gdzie się znajduje. Łóżka wykonane są z pianki i stali nierdzewnej. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika jazdy na rowerze.

 

 

rower, design

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.