Gdzie chcesz pracować?

W dzisiejszych czasach największe firmy na świecie starają się jak najbardziej uatrakcyjnić swoje siedziby. Fasady przykuwające wzrok, ekstrawaganckie wnętrza biur i pakiet atrakcji dla pracowników to już pewien standard dla firm takich firm jak Google, Tumblr czy Skype. Zobaczmy siedziby Google w Pittsburghu, Skype w Sztokholmie i Tumblr w Richmond.
Gdzie zatem chcielibyście pracować?

Google, najlepszy pracodawca roku- wydanie w Pittsburghu

W 2007 roku, amerykański magazyn "Fortune" opublikował ranking najlepszych pracodawców w USA, w którym to firma Google zajęła pierwsze miejsce.

Nie ma co się dziwić, skoro pracownicy mają do dyspozycji m.in. basen, salę gimnastyczną a nawet boisko do gry w siatkówkę plażową.wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Google

Nowy oddział firmy mieści się w Pensylwanii w Pittsburghu. Architekci z grupy Strada na siedzibę firmy wybrali... wiekową piekarnię!

Architekci Strada stworzyli wnętrza, które są niezwykle oryginalne a sami pracownicy z pewnością czują się komfortowo. W budynku znajdzie się miejsce zarówno do grupowej pracy i dyskusji jak i do zabawy czy odpoczynku.

Skype- nowocześnie i kolorowo!

Tak duże firmy jak Google, Skype czy Tumblr wymagają dużych przestrzeni. Dlatego też coraz częściej stare fabryki zostają przekształcone w nowoczesne i niezwykłe wnętrza biurowe.
Firma Skype na swoją nową siedzibę w Sztokholmie wybrała starą fabrykę przekształconą w browar.

Architekci koloru

Mette Larsson-Wedborn oraz zespół składający się ze znanych architektów takich jak: Peter Sahlin, Thérèse Svalling, Beata Denton and Erika Janunger całkowicie zmienili dotychczasowy kształt i styl starego browaru.

Doskonałe tlo

Wnętrze to przede wszystkim białe ściany, geometryczne wzory i oryginalne, kolorowe dodatki. Każdy pokój jest w zgodzie z tą zasadą, jednak jest na swój sposób wyjątkowy, gdyż meble i dodatki są naprawdę oryginalne.
Są to najmodniejsze i najbardziej kreatywne projekty lamp i mebli, które zachwycają a na białym tle jeszcze bardziej przykuwają uwagę.

Tumblr- mikroblogowanie na dużej powierzchni

Tumblr to największa platforma mikroblogowa w Internecie. Nowy oddział firmy znajduje się w Richmond w stanie Virginia. Tumblr zajął stary dom towarowy o powierzchni przeszło 3700 metrów kwadratowych.

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

W przeciwieństwie do budynku Skype, architekci zajmujący się siedzibą Tumblr, nie zmienili charakteru budynku. Jego przemysłowy klimat pozostał, gdyż nie wszystkie ściany nie zostały odnowione. Stalowe konstrukcje również nie zostały ukryte pod podwieszonym sufitem, wręcz przeciwnie- to one są największą ozdobą tego niezwykłego wnętrza, które z założenia miało być chłodne i bardzo przemysłowe.

Więcej o: