Romantyczny balkon

Wygodny fotel, ciepły koc, pachnące kwiaty- czyli pełen relaks na własnym balkonie!

Usiądź na balkonie

W pierwszeństwie musimy zadbać o wygodne siedziska. W zależności od tego, jak duży jest Twój balkon, należy dopasować do niego meble tak, aby go nie zagracić.

Jeżeli Twój balkon jest zadaszony, to jesteś w gronie tych szczęśliwców, którzy mogą zdecydować się na wygodne fotele a nawet niewielkie kanapy.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój balkon wyglądał bardzo radośnie i kolorowo, proponujemy te oto patchworkowe pufy. Patchwork nie wychodzi z mody, a na balkonie z pewnością stanie się wygodnym siedziskiem dla gości.

balkon, aranżacja, inspiracje

Patchworkowe pufy kupicie w sklepie zpotrzebypiekna.com za 169zł.

Kiedy robi się chłodno...

Kiedy wieczorem robi się coraz chłodniej, warto pamiętać, aby na balkonie znalazł się również ciepły pled lub narzuta, pod którą można się ogrzać.

Kto z nas nie chciałby mieć wełnianego ręcznie robionego na szydełku pledu?

Jego pastelowe kolory ożywią wnętrze i cudownie wpiszą się w klimat lata. Nie tylko do wnętrz ale także do ogrodu na ławkę albo narzucony na ramiona lub wdzięcznie położony na hamaku doda urody całemu otoczeniu.

 

Ręcznie robiony pled kupicie w sklepie zpotrzebypiekna.com za 259zł

Kiedy zachodzi słońce

Kiedy słońce już zajdzie, a Ty chcesz sobie zapewnić romantyczną atmosferę na balkonie, zrezygnuj z elektrycznych lamp na rzecz zapalonych świec.

Grand Cru to niezwykle obszerna kolekcja zastawy stołowej i elementów wyposażenia wnętrz należąca do oferty renomowanego, duńskiego producenta Rosendahl. Wszystkie elementy kolekcji charakteryzuje oszczędna forma oraz użycie harmonizujących z nią materiałów - porcelany, szkła czy drewna. Akcentem, który pozwala rozpoznać akcesoria Grand Cru są klinowate wgłębienia pojawiające się na powierzchni naczyń. Właściwa kolekcji ozdoba urozmaica proste formy i sprawia, że akcesoriów Grand Cru nie można pomylić z żadnymi innymi.

balkon, aranżacja, inspiracje

Zapraszamy zwierzątka

Jak czytamy na fabrykaform.pl:

Nowoczesny karmnik dla ptaków Pi:P pozwoli zwabić do ogrodu, na balkon i na werandę rozśpiewane, pierzaste, latające "towarzystwo".

Karmnik został zaprojektowany tak, aby ptaki mogły przysiąść tylko na jego krawędzi i nie mogły wejść do środka, co ułatwia utrzymanie karmnika w czystości.

Karmnik Koziol Pi:P kupicie w sklepie fabrykaform.pl za 139zł

 

Zielono i kwieciście

Największa ozdobą balkonu są przede wszystkim rośliny. Jeżeli chcemy zapewnić sobie więcej prywatności, możemy zasadzić w doniczkach rośliny pnące. Kiedy podrosną, mogą odgrodzić się od całego osiedla, przykrywając balustradę.

Na balkonie możesz hodować również drobne, pachnące kwiaty czy zioła. Do tego proponujemy doniczki Madam Stoltz wykonane z blachy cynkowej.

Kupicie je w sklepie decorolka.pl za 89,9zł na sztukę.

Ciekawie będą się również prezentować skrzynki ażurowe. Pięknie wyeksponują urok kwiatów balkonowych: petunii, pelargonii czy groszku, zasłaniając jednocześnie brzydkie, plastikowe donice. Białe, marki Bloomingville dostępne są w sklepie scandidecor.pl  w cenie 60 zł.

 

Skrzynka na kwiaty

Grillowanie na balkonie

Aby urozmaicić każde spotkanie na wolnym powietrzu, możemy skusić się na to grill marki Eva Solo w modnym, skandynawskim stylu.

Grill marki Eva Solo jest idealny do przygotowywania niewielkich przekąsek, na przykład grillowanych krewetek, grzybów, szparagów, czy skrzydełek kurczaka.

Jest to dosłownie grill na wynos. Możesz zabrać go ze sobą na piknik poza miastem lub wystawić na balkon. Wygodna rączka ułatwia jego wygodne przenoszenie, a drewniana podstawka ochroni stół przed temperaturą.

Grill Eva Solo kupicie w sklepie czerwonamaszyna.pl za 977zł

Hamak na balkonie

A jesli tylko pozwala nam na to metraż balkonu warto pomyśleć o hamaku. To relaksujący i bardzo wygodny  "mebel" a także ciekawy element dekoracyjny.

 

balkon, balkony, aranżacje balkonów, balkon w kwiatach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.