Oświetlenie ogrodowe

Letnie wieczory uwielbiamy spędzać na świeżym powietrzu, na tarasie lub w ogrodzie. Interesujące oświetlenie z pewnością powoli nie tylko dłużej cieszyć się miłymi chwilami, ale również może efektownie udekorować przestrzeń. Przedstawiamy interesujące rozwiązania z zakresu oświetlenia ogrodu.

Lampa Halley

Lampa Halley została zaprojektowana przez duet Jordi Vilardell i Meritxell Vidal dla hiszpańskiej marki Vibia. Swoim kształtem przypomina spadająca kometę, jej linearny kształt został wzbogacony o technologię LED. Lampa może pojawić się w ogrodzie, na tarasie lub patio, jest wodoodporna.

Oświetlenie ogrodowe

Fot. vibia.es

Ekologiczna Daylight

W tym projekcie wykorzystano umieszczone w podstawie lampy (doniczce) panele słoneczne, które w ciągu dnia gromadzą energię słoneczna by w nocy, po odwróceniu lampy, ją oddać w postaci światła. Pomysł powstał w holenderskiej pracowni Potgerdesign.

 

Lampa ogrodowa Daylight

Podświetlony szlak

Innowacyjne rozwiązanie zaproponowała włoska firma Serralunga. Zaproponowane przez nią lampy ogrodowe wyglądają jak kamienie, które odpowiednio ułożone mogą tworzyć ogrodowe ścieżki. Można w ten sposób podświetlić klomby, miejsca do wypoczynku albo ścieżki.

Oświetlenie ogrodowe

Fot. serralunga.com

Fot. serralunga.com

Tulipany

Dyskretne i delikatne światło mogą stworzyć różnokolorowe lampy Tulip marki My Your. Występują w dwóch rozmiarach: S i XL. W celu oświetlenia ogrodu idealne będą Tulip XL. Wykonano je z polietylenu, mogą być przezroczyste albo w kilku orzeźwiających kolorach: zielonym, pomarańczowym, fioletowym lub czerwonym. Będą się dobrze prezentować w ogrodzie, na patio albo na drodze dojazdu do domu.

Oświetlenie ogrodowe

Fot. myyour.eu

Subtelne

Bardzo dekoracyjne donice ogrodowe marki Bysteel posiadają również funkcję oświetlenia. Wykonane są ze stali nierdzewnej lub matowego lakierowanego na biało aluminium. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można podzielić przestrzeń ogrodu na strefy i dodatkowo ją doświetlić.

Lampa ogrodowa

Fot. bysteel.it

Świece, latarenki i lampki oliwne

Jeśli przestrzeń, którą dysponujemy w ogrodzie, jest ograniczona i nie ma miejsca na duże elementy oświetlenia, można zastosować niewielkich rozmiarów latarnie, przenośne lampy naftowe oraz świece.

Oświetlenie ogrodowe

Fot. housetohome.co.uk

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.