Wystrój wnętrz: ciasno? Żaden problem

Gospodarze narzekali, że w swojej małej, niefunkcjonalnej łazience nie mogą wziąć relaksującej kąpieli ani nawet swobodnie umyć zębów. Ekipa programu TVN Pan i Pani House sprawiła, że wnętrze stało się wygodne, a do tego estetyczne.
Gospodarze narzekali, że w swojej małej, niefunkcjonalnej łazience nie mogą wziąć relaksującej kąpieli ani nawet swobodnie umyć zębów. Ekipa programu TVN Pan i Pani House sprawiła, że wnętrze stało się wygodne, a do tego estetyczne. <BR > Łazienka po zmianie. Lustro w aluminiowej ramie przymocowano bezpośrednio do ściany nad umywalką. Po jego bokach zawieszono kubek na szczoteczki i dozownik mydła w płynie. Wanna narożna zainstalowana wzdłuż dłuższej ściany jest bardzo wygodna. Aby ją tutaj zmieścić, pralkę przeniesiono do przedpokoju. Gospodarze narzekali, że w swojej małej, niefunkcjonalnej łazience nie mogą wziąć relaksującej kąpieli ani nawet swobodnie umyć zębów. Ekipa programu TVN Pan i Pani House sprawiła, że wnętrze stało się wygodne, a do tego estetyczne.
Łazienka po zmianie. Lustro w aluminiowej ramie przymocowano bezpośrednio do ściany nad umywalką. Po jego bokach zawieszono kubek na szczoteczki i dozownik mydła w płynie. Wanna narożna zainstalowana wzdłuż dłuższej ściany jest bardzo wygodna. Aby ją tutaj zmieścić, pralkę przeniesiono do przedpokoju. Fot. ARKADIUSZ SCICHOCKI/AG, projekt wnętrza Natalia Nguyen, Katarzyna Miastkowska, Tomasz Roy-Szabelewski
Łazienka przed zmianą. W czterometrowej łazience trudno się było poruszać. Krótka wanna nie zapewniała komfortu kąpieli, a półka nad umywalką utrudniała korzystanie z tego urządzenia. Łazienka przed zmianą. W czterometrowej łazience trudno się było poruszać. Krótka wanna nie zapewniała komfortu kąpieli, a półka nad umywalką utrudniała korzystanie z tego urządzenia.
Łazienka po zmianie. Umywalka ma szeroki rant - to dobre miejsce na mydło, krem do golenia i inne kosmetyki, które mogłyby poplamić blat z tekowego drewna. Szafka pod blatem z umywalką kryje kosz na pranie i półki na łazienkowe zapasy. Mebel z frontami z lakierowanej na biało płyty MDF został podwieszony, dzięki czemu wygląda bardzo lekko. To rozwiązanie jest też praktyczne - łatwiej myć podłogę. Łazienka po zmianie. Umywalka ma szeroki rant - to dobre miejsce na mydło, krem do golenia i inne kosmetyki, które mogłyby poplamić blat z tekowego drewna. Szafka pod blatem z umywalką kryje kosz na pranie i półki na łazienkowe zapasy. Mebel z frontami z lakierowanej na biało płyty MDF został podwieszony, dzięki czemu wygląda bardzo lekko. To rozwiązanie jest też praktyczne - łatwiej myć podłogę. Fot. ARKADIUSZ SCICHOCKI/AG, projekt wnętrza Natalia Nguyen, Katarzyna Miastkowska, Tomasz Roy-Szabelewski
Łazienka po zmianie. Sedes pozostał w dawnym miejscu, tyle że zmieniono go na lekki podwieszany model. Odrębność tej strefy podkreśla wykończenie ścian ciemnobrązową mozaiką. Łazienka po zmianie. Sedes pozostał w dawnym miejscu, tyle że zmieniono go na lekki podwieszany model. Odrębność tej strefy podkreśla wykończenie ścian ciemnobrązową mozaiką. Fot. ARKADIUSZ SCICHOCKI/AG, projekt wnętrza Natalia Nguyen, Katarzyna Miastkowska, Tomasz Roy-Szabelewski
Łazienka po zmianie. Płytki z wypukłymi pastelowymi motywami na białym tle położono na większości ścian. W tym dość sterylnie urządzonym wnętrzu przejęły funkcję dekoracyjną. Łazienka po zmianie. Płytki z wypukłymi pastelowymi motywami na białym tle położono na większości ścian. W tym dość sterylnie urządzonym wnętrzu przejęły funkcję dekoracyjną. Fot. ARKADIUSZ SCICHOCKI/AG, projekt wnętrza Natalia Nguyen, Katarzyna Miastkowska, Tomasz Roy-Szabelewski
Więcej o:
Komentarze (15)
Wystrój wnętrz: ciasno? Żaden problem
Zaloguj się
 • autosugestia1

  Oceniono 14 razy 14

  Zgadzam się z tym, że projektanci poszli na łatwiznę. I w większości aranżacji, w prasie tak właśnie rozwiązywany jest problem małej łazienki, że pralkę się z niej eliminuje i oto nasz pomysł na to, jak ją powiększyć :) Moja łazienka jest podobnych rozmiarów (1,9m x 1,6m), a kuchnia tak mała, że pralka musiała by być chyba podwieszana :> A jednak udało mi się zmienić swoją łazienkę na funkcjonalną, ładną i z pralką w środku :) Bez drogich porad "specjalistów".

 • anw9

  Oceniono 13 razy 13

  Ja to bym chciała zobaczyć, jak cwaniaki urządzają moją łazienkę 1,9m x 1,6m. A, kuchnia jest taka sama, a przedpokój o 1/3 mniejszy, więc pralka musi być w łazience :>

 • ladyhawke1

  Oceniono 13 razy 13

  Niestety nie każdy możezlikwidowac pralke w łazience, nie wszyscy maja tak dużą kuchnie lub przedpokój, mysle ze to nie jest optymalne rozwiązanie, projektanci poszli na łatwizne.

 • chvj

  Oceniono 14 razy 12

  W tej nowej - przestrzeń między wanną a umywalką - też trudno się poruszać :)

 • alpepe

  Oceniono 12 razy 10

  ktoś tu nie widział nigdy ciasnej łazienki.

 • amarga

  Oceniono 9 razy 9

  Łazienka zyskała na przestronności dzięki zastosowaniu jasnych kafelków i zmianie sposobu fotografowania wnętrza. Za to na funkcjonalności straciło inne pomieszczenie w domu, bo przecież pralkę trzeba gdzieś postawić. A wystarczyło zrobić szafkę w kształcie litery L chowając sprzęt dokładnie w miejscu, w którym teraz wisi ręcznik (na rynku dostępne są pralki o głębokości 40 cm - sa naprawdę malutkie i nie zajmują wiele miejsca). Tamten kącik i tak nie będzie wykorzystywany, a tak właściciele zyskaliby kawałek dodatkowego blatu.

 • jo-asienka

  Oceniono 4 razy 4

  A ja bym spytała, gdzie w tej "cudnej", profesjonalnie zaplanowanej łazience jest miejsce na rozwieszenie czegoś więcej niż ręczniczka do rąk?
  I - podobnie jak przedmówców śmieszy mnie powiększanie łazienki metoda wyrzucania z niej pralki. Łazienka 4m2 to nie jest maleństwo i przy odrobinie sensownego namysłu pralke można w niej zmieścić. A w większości przypadków w korytarzu niewiele da się wcisnąć, nie mówiąc już o hałasie (nawet przy zamkniętym planie z korytarza do pokoju są jedne drzwi a z łazienki do pokoju - dwoje).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX