Jak kolor odmienia wnętrza - 10 inspirujących metamorfoz

Myślisz o zmianie koloru ścian bądź mebli? Odważ się, efekt może być naprawdę zdumiewający. Zobacz 10 inspirujących metamorfoz wnętrz, dzięki którym zachcesz chwycić za pędzel.
Metamorfoza salonu Metamorfoza salonu dans-le-townhouse.blogspot.ca

Kominek w nowych barwach

Kominek w kamiennej obudowie zajmuje w tym salonie całą ścianę. Miejsca, w których nie ma kamienia, zostały pokryte boazerią. Takie połączenie stworzyło dość pstrokatą kompozycję, szczególnie w połączeniu ze złotymi kratkami wentylacyjnymi. Właściciele mieszkania postanowili ujednolicić ścianę, malując całość na jeden, ciemny kolor.

Kamienny kominek, salondans-le-townhouse.blogspot.ca

Grafitowa ściana wygląda stylowo i elegancko. Dzięki niej pokój od razu nabrał wyrafinowania i charakteru. Na tle ciemnej ściany dużo lepiej prezentują się także meble, które stały się bardziej widoczne.

Salon z kominkiemdans-le-townhouse.blogspot.ca

Metamorfoza kuchni. Metamorfoza kuchni. Fot. Anna Maria Adamczyk / anitassafehouse.blogspot.com

Grzejnik jak malowany

Biała nudna ściana w małej kuchni w bloku zyskała wyraz za sprawą dwóch barw. Sama ściana została pokryta czarną farbą tablicową, z kolei wiszący grzejnik intensywnie żółtą farbą. Element, który wcześniej szpecił wnętrze, teraz stał się jego ozdobą.

Metamorfoza kuchni, farba tablicowa w kuchni, kuchnia przed zmianąFot. Anna Maria Adamczyk / anitassafehouse.blogspot.com

Za sprawą niewielkiej zmiany kolorystycznej wnętrze nabrało zupełnie nowego wyrazu. Jest to dowód na to, że nawet w małych wnętrzach warto eksperymentować z ciemnymi kolorami i odważnymi zestawieniami barwnymi.

Metamorfoza objęta tylko malowanie ściany i grzehjnika oraz zmianę dekoracji. Półki na ścianie pozostały te same. Fot. Anna Maria Adamczyk / anitassafehouse.blogspot.com

Metamorfoza przedpokoju Metamorfoza przedpokoju fot. Gutek Zegier

Boazeria na biało

Przez trzydzieści lat sosnowa boazeria na ścianach i suficie pożółkła i ściemniała, zamieniając mały przedpokój w klaustrofobiczną klitkę. Ciemne drewno nie sprawdza się w ciasnych wnętrzach, bo pomniejsza je jeszcze optycznie i wprowadza przytłaczającą atmosferę.

Boazeria, mieszkanie w PRL-u, PRL fot. Gutek Zegier

Zamiast zrywania przestarzałej boazerii właściciele mieszkania zdecydowali się na jej pomalowanie - rozwiązanie tańsze i szybsze. Boazeria zyskała biały odcień, dzięki któremu ponure pomieszczenie stało się jasne i pogodne. Nałożono dwie warstwy farby - pierwszą pędzlem, starannie wypełniając rowki między deseczkami, a drugą wałkiem, co dało idealnie równą powierzchnię.

przedpokój, boazeria, metamorfozy wnętrzfot. Gutek Zegier

Metamorfoza pokoju nastolatki Metamorfoza pokoju nastolatki fot. Łukasz Kozyra

Lawendowy pokój nastolatki

Białemu pomieszczeniu na poddaszu brakowało charakteru. Jak na pokój nastolatki było tu zwyczajnie nudno. Żeby to zmienić, pomalowano jedną ścianę na lawendowy kolor. Wybrana barwa nie jest zbyt infantylna dla dorastającej dziewczynki.

METAMORFOZY WNĘTRZ - 11 2011 WNĘTRZA MEBLE, malowanie ścian LUKASZ KOZYRA

Po metamorfozie pokój nie wydaje się już tak pusty. Wystrój dopełniają wyraziste dodatki, np. chodniki na podłodze i zielone krzesło przy biurku.

SESJA WNETRZA METAMORFOZA 3 PROPOZYCJA ZMIANY NZ WNETRZA MEBLE  STYLIZACJA MAGDALENA OLSZEWSKA FOT. LUKASZ KOZYRA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 1 (207) - 1 2009  PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 9 (227) - 9 2010 + DODATEK POKOJE UCZNIOWSKIE PUBLIKACJA CZTERY KATY NR SPECJALNY - METAMORFOZY WNETRZ - 11 2011 SLOWA KLUCZOWE: WNETRZA MEBLE ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 1 (207) - CZASOPISMALUKASZ KOZYRA

Metamorfoza kuchni: wcześniej ciemna i bez wyrazu, po przemianie jasna i nowowczesna. Metamorfoza kuchni: wcześniej ciemna i bez wyrazu, po przemianie jasna i nowowczesna. Fot. Aleksandra Żywicka, www.ozebrze.blogspot.com

Kuchnia w stylu skandynawskim

Typowa, niewielka kuchnia w bloku była zdominowana przez zielony kolor ścian. Przez niego wyglądała nijako i bez wyrazu. Do tego kolor optycznie pomniejszał i tak małą przestrzeń.

Kuchnia, metamorfoza kuchni, styl skandynawski, blaty, meble kuchenne, szafki kuchenneFot. Aleksandra Żywicka, www.ozebrze.blogspot.co

Właścicielka zdecydowała się na całkowitą zmianę koloru. Zarówno ściany, jak i szafki zostały pomalowane na biało. W takiej kolorystyce kuchnia wydaje się bardziej przestronna i nowoczesna.

Kuchnia, metamorfoza kuchni, styl skandynawski, blaty, meble kuchenne, szafki kuchenneFot. Aleksandra Żywicka, www.ozebrze.blogspot.com

Metamorfoza pokoju nastolatka Metamorfoza pokoju nastolatka fot. Monika Lewandowska/Phototapeta

W żywych kolorach

Pokój małego chłopca. Ściany były pomalowane na odcień jasnego beżu. Na takim tle meble wydawały się jeszcze ciemniejsze i zbyt poważne dla dziecka. W pomieszczeniu nie czuło się atmosfery typowej dla pokoi dziecięcych.

pokój dziecka, metamorfozaFot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Kolor szafek i regałów, które stały w pokoju, zadecydowały o wyborze błękitu na ściany. Zestawiono go z ulubioną trawiastą zielenią lokatora. Odcień ten pojawił się z kolei na biurku i krześle kupionych dla przyszłego ucznia.

pokój dziecka, metamorfoza, malowanie ścianFot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Metamorfoza kuchni Metamorfoza kuchni dans-le-townhouse.blogspot.ca

Turkusowa kuchnia

Ta kuchnia przeszła całkowitą metamorfozę. A wystarczyło przemalować banalne, drewniane szafki na efektowny turkusowy kolor. Dzięki zestawieniu ze śnieżną bielą ścian, turkus dodatkowo nabiera wyrazistości.

Stara kuchnia była zabudowana typowumi szafkami kuchennymi. Całość wyglądała nijako i bez wyrazu. Nowym właścicielom podobał się jednak sam układ pomieszczenia, duża lodówka i kuchenka w stylu retro oraz kwadratowe okno. metamorfoza kuchni dans-le-townhouse.blogspot.ca

Właściciele zdecydowali się jeszcze na usunięcie górnych szafek, co wprowadziło poczucie przestrzeni i lekkości. Jednak to zmiana koloru była kluczowa dla wystroju kuchni.

Zasadniczą rolę w kuchni odgrywa kolor. Turkus był marzeniem Pani domu. Stare szafki zagruntowano i pomalowano na nowy odcień. Krzesła barowe przywiezione ze starego mieszkania są niemal w identycznym kolorze. dans-le-townhouse.blogspot.ca

Metamorfoza sypialni Metamorfoza sypialni fot. Łukasz Zandecki

Stylowe pasy

Niby dobrze dobrany kolor w sypialnia, a i tak wnętrze wydawało się nudne i bez wyrazu. Sypialnia to dość duże pomieszczenie o prostokątnym kształcie. Wstawiono do niej tylko najniezbędniejsze sprzęty, przez co wydawała się nie do końca urządzona. Wrażenie chłodnej pustki potęgowała biało-niebieska kolorystyka.

24.10.2006 WARSZAWA DLA CZTERY KATY SYPIALNIA KINGA PRZED METAMORFOZA  STYLISTKA ANETA KOSIBA FOT. LUKASZ ZANDECKI / AGENCJA GAZETA  PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 4 (186) - 4 2007 PUBLIKACJA CZTERY KATY NR SPECJALNY - METAMORFOZY WNETRZ - 11 2011 SLOWA KLUCZOWE: ARCHITEKTURA WNETRZA MEBLE ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 4 (186) - CZASOPISMALUKASZ ZANDECKI

Na ścianie namalowano pionowe jasne pasy. Po udekorowaniu zimne wnętrze zyskało na przytulności. Stylowo pomalowane ściny są teraz największym atutem sypialni.

06.07.2006 WARSZAWA DLA CZTERY KATY SYPIALNIA SYPIALNIE IKEA NIEBIESKA NIEBIESKI ZIELONY MEBLE LOZKO STYLIZACJA ANETA KOSIBA I KINGA KLOSINSKA FOT. LUKASZ ZANDECKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 4 (186) - 4 2007 PUBLIKACJA CZTERY KATY NR SPECJALNY - METAMORFOZY WNETRZ - 11 2011 PUBLIKACJA CZTERY KATY NR SPECJALNY - OKNA WE WNETRZU - 12 2011 PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 3 (258) - 3 2013 + DODATEK OKNA MODNIE UDEKOROWANE SLOWA KLUCZOWE: WNETRZA MEBLE ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 4 (186) - CZASOPISMALUKASZ ZANDECKI

Metamorfoza łazienki Metamorfoza łazienki dans-le-townhouse.blogspot.ca

Morska bryza

Niewielka łazienka była utrzymana w bladych odcieniach beżu. Brakowało jej wyrazistości i polotu. Właściciele chcieli nadać jej nieco więcej wyrazu.

Metamorfoza łazienkidans-le-townhouse.blogspot.ca

Wszystkie ściany pomalowano na delikatny turkusowy odcień. Na takim tle zdecydowanie lepiej rysują się czarne dodatki. Łazienka nabrała świeżości, której wcześniej tu brakowało.

Metamorfoza łazienkidans-le-townhouse.blogspot.ca

Metamorfoza łazienki Metamorfoza łazienki Fot. ukasz Zandecki

W dwa kolory

Łazienka jest bardzo mała (niespełna 4 m kw.). Zmieściły się więc w niej tylko niezbędne urządzenia sanitarne, wąska pralka i szafeczka na kosmetyki. Biały kolor miał optycznie powiększyć wnętrze, a zamiast tego uczynił je zimnym i nieprzyjaznym.

Łazienka, metamorfoza łazienkiŁukasz Zandecki

Dwukolorowe ściany wyglądają oryginalnie i odświeżająco. Do błękitu dobrano dodatki w pasującym odcieniu - ręczniki i chodnik.

Metamorfoza łazienkiFot. Łukasz Zandecki

Więcej o: