Metamorfozy: przytulne sypialnie

Masz nieciekawą sypialnię? Czasem wystarczy kilka drobnych korekt, aby zmienić ją w bardzo przytulne pomieszczenie.
SYPIALNIA 1: PRZED ZMIANĄ. Porządnie i czysto - niby nic nie można było zarzucić tej sypialni, a jednak czuło się tu pewien niedosyt. Brakowało zdecydowanego klimatu, który łatwo stworzyć choćby za pomocą tkanin (w oknach i na łóżku), odpowiednio dopasowanych dekoracyjnych dodatków oraz drobnych sprzętów użytkowych. SYPIALNIA 1: PRZED ZMIANĄ. Porządnie i czysto - niby nic nie można było zarzucić tej sypialni, a jednak czuło się tu pewien niedosyt. Brakowało zdecydowanego klimatu, który łatwo stworzyć choćby za pomocą tkanin (w oknach i na łóżku), odpowiednio dopasowanych dekoracyjnych dodatków oraz drobnych sprzętów użytkowych. Projekt i stylizacja DOROTA KARPIŃSKA Zdjęcia RAFAŁ LIPSKI

SYPIALNIA 1: PRZED ZMIANĄ

Porządnie i czysto - niby nic nie można było zarzucić tej sypialni, a jednak czuło się tu pewien niedosyt. Brakowało zdecydowanego klimatu, który łatwo stworzyć choćby za pomocą tkanin (w oknach i na łóżku), odpowiednio dopasowanych dekoracyjnych dodatków oraz drobnych sprzętów użytkowych.

SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE. Głównymi bohaterami tej przemiany są tkaniny o mocnych barwach, do złudzenia przypominające wschodnie materie. To przede wszystkim one pomogły wprowadzić zmysłowy, orientalny klimat tej sypialni. Łóżko i przepastny fotel pozostały te same - tylko niewielkie komódki w nieokreślonym kolorze, które do tej pory pełniły funkcję szafek nocnych, zostały zastąpione oryginalnymi stolikami z drewna egzotycznego. Od tego zaczęła się metamorfoza wnętrza. Potem pojawiły się nowe tkaniny: pościel, narzuta oraz dopasowane do nich kolorystycznie zasłony i dywanik. I już sypialnia zaczęła wyglądać zupełnie inaczej. Kropką nad 'i' były dodatki: obraz, lampy, dekoracyjne poduszki na łóżku i na fotelu. SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE. Głównymi bohaterami tej przemiany są tkaniny o mocnych barwach, do złudzenia przypominające wschodnie materie. To przede wszystkim one pomogły wprowadzić zmysłowy, orientalny klimat tej sypialni. Łóżko i przepastny fotel pozostały te same - tylko niewielkie komódki w nieokreślonym kolorze, które do tej pory pełniły funkcję szafek nocnych, zostały zastąpione oryginalnymi stolikami z drewna egzotycznego. Od tego zaczęła się metamorfoza wnętrza. Potem pojawiły się nowe tkaniny: pościel, narzuta oraz dopasowane do nich kolorystycznie zasłony i dywanik. I już sypialnia zaczęła wyglądać zupełnie inaczej. Kropką nad 'i' były dodatki: obraz, lampy, dekoracyjne poduszki na łóżku i na fotelu.

SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE

Głównymi bohaterami tej przemiany są tkaniny o mocnych barwach, do złudzenia przypominające wschodnie materie. To przede wszystkim one pomogły wprowadzić zmysłowy, orientalny klimat tej sypialni. Łóżko i przepastny fotel pozostały te same - tylko niewielkie komódki w nieokreślonym kolorze, które do tej pory pełniły funkcję szafek nocnych, zostały zastąpione oryginalnymi stolikami z drewna egzotycznego. Od tego zaczęła się metamorfoza wnętrza. Potem pojawiły się nowe tkaniny: pościel, narzuta oraz dopasowane do nich kolorystycznie zasłony i dywanik. I już sypialnia zaczęła wyglądać zupełnie inaczej. Kropką nad 'i' były dodatki: obraz, lampy, dekoracyjne poduszki na łóżku i na fotelu.

SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE. Abażur lampki stojącej na stoliku nocnym jest ozdobiony fotograficznym nadrukiem z japońskim motywem. Niższa część stolika jest wysuwana, można więc w razie potrzeby zwiększyć podwójnie jego powierzchnię. SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE. Abażur lampki stojącej na stoliku nocnym jest ozdobiony fotograficznym nadrukiem z japońskim motywem. Niższa część stolika jest wysuwana, można więc w razie potrzeby zwiększyć podwójnie jego powierzchnię.

SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE

Abażur lampki stojącej na stoliku nocnym jest ozdobiony fotograficznym nadrukiem z japońskim motywem. Niższa część stolika jest wysuwana, można więc w razie potrzeby zwiększyć podwójnie jego powierzchnię.

SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE. Nad łóżkiem zawisł dyptyk, czyli dwuczęściowy obraz, będący reprodukcją jednego z dzieł tradycyjnego japońskiego malarstwa. A na śniadaniowej tacy powinno się pojawić sushi... SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE. Nad łóżkiem zawisł dyptyk, czyli dwuczęściowy obraz, będący reprodukcją jednego z dzieł tradycyjnego japońskiego malarstwa. A na śniadaniowej tacy powinno się pojawić sushi...

SYPIALNIA 1: PO ZMIANIE

Nad łóżkiem zawisł dyptyk, czyli dwuczęściowy obraz, będący reprodukcją jednego z dzieł tradycyjnego japońskiego malarstwa. A na śniadaniowej tacy powinno się pojawić sushi...

SYPIALNIA 2: PRZED ZMIANĄ. Dziecko podrosło i można je było przeprowadzić do osobnego pokoju. Niestety, radość rodziców z objęcia sypialni w wyłączne posiadanie psuł jej ascetyczny, daleki od przytulności wygląd. W małej sypialni obok przysuniętego do ściany łóżka stało dziecięce łóżeczko, nie było więc miejsca na szafkę nocną ani na lampkę. Dorośli nie czuli się tu jak u siebie - może dlatego nie zadbali o stworzenie miłej atmosfery. SYPIALNIA 2: PRZED ZMIANĄ. Dziecko podrosło i można je było przeprowadzić do osobnego pokoju. Niestety, radość rodziców z objęcia sypialni w wyłączne posiadanie psuł jej ascetyczny, daleki od przytulności wygląd. W małej sypialni obok przysuniętego do ściany łóżka stało dziecięce łóżeczko, nie było więc miejsca na szafkę nocną ani na lampkę. Dorośli nie czuli się tu jak u siebie - może dlatego nie zadbali o stworzenie miłej atmosfery. Projekt i stylizacja ANETA KOSIBA Zdjęcia BARTOSZ MAKOWSKI

SYPIALNIA 2: PRZED ZMIANĄ

Dziecko podrosło i można je było przeprowadzić do osobnego pokoju. Niestety, radość rodziców z objęcia sypialni w wyłączne posiadanie psuł jej ascetyczny, daleki od przytulności wygląd. W małej sypialni obok przysuniętego do ściany łóżka stało dziecięce łóżeczko, nie było więc miejsca na szafkę nocną ani na lampkę. Dorośli nie czuli się tu jak u siebie - może dlatego nie zadbali o stworzenie miłej atmosfery.

SYPIALNIA 2: PO ZMIANIE. Ściany pomalowano na dwa odcienie jasnego zszarzałego fioletu. Odmieniono też sosnową komodę - została oszlifowana i pokryta białym olejem, czyli mieszanką oleju z bejcą. SYPIALNIA 2: PO ZMIANIE. Ściany pomalowano na dwa odcienie jasnego zszarzałego fioletu. Odmieniono też sosnową komodę - została oszlifowana i pokryta białym olejem, czyli mieszanką oleju z bejcą.

SYPIALNIA 2: PO ZMIANIE

Ściany pomalowano na dwa odcienie jasnego zszarzałego fioletu. Odmieniono też sosnową komodę - została oszlifowana i pokryta białym olejem, czyli mieszanką oleju z bejcą.

SYPIALNIA 2: PO ZMIANIE. Na stoliku nocnym z drewna tekowego o wyrazistym rysunku słojów stanęła oryginalna lampa rzucająca nastrojowe światło. Łóżko, nakryte miękkimi tkaninami, zachęca do odpoczynku także w dzień. Na półce nad zagłówkiem wyeksponowano dekoracyjne przedmioty, które przedtem stały w innych pomieszczeniach. SYPIALNIA 2: PO ZMIANIE. Na stoliku nocnym z drewna tekowego o wyrazistym rysunku słojów stanęła oryginalna lampa rzucająca nastrojowe światło. Łóżko, nakryte miękkimi tkaninami, zachęca do odpoczynku także w dzień. Na półce nad zagłówkiem wyeksponowano dekoracyjne przedmioty, które przedtem stały w innych pomieszczeniach.

SYPIALNIA 2: PO ZMIANIE.

Na stoliku nocnym z drewna tekowego o wyrazistym rysunku słojów stanęła oryginalna lampa rzucająca nastrojowe światło. Łóżko, nakryte miękkimi tkaninami, zachęca do odpoczynku także w dzień. Na półce nad zagłówkiem wyeksponowano dekoracyjne przedmioty, które przedtem stały w innych pomieszczeniach.

SYPIALNIA 3: PRZED ZMIANĄ. Pusto i mało przytulnie - tylko łóżko, dwa stoliki nocne i żadnych dekoracji. Na dodatkowe meble rzeczywiście nie ma tu miejsca, ale z tworzących nastrój ozdób nie powinno się rezygnować. SYPIALNIA 3: PRZED ZMIANĄ. Pusto i mało przytulnie - tylko łóżko, dwa stoliki nocne i żadnych dekoracji. Na dodatkowe meble rzeczywiście nie ma tu miejsca, ale z tworzących nastrój ozdób nie powinno się rezygnować. Projekt i stylizacja ANETA KOSIBA Zdjęcia ŁUKASZ ZANDECKI

SYPIALNIA 3: PRZED ZMIANĄ

Pusto i mało przytulnie - tylko łóżko, dwa stoliki nocne i żadnych dekoracji. Na dodatkowe meble rzeczywiście nie ma tu miejsca, ale z tworzących nastrój ozdób nie powinno się rezygnować.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Subtelne dekoracje, efektowne tkaniny sprawiły, że nieprzytulna wcześniej sypialnia wygląda ładnie i miło. SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Subtelne dekoracje, efektowne tkaniny sprawiły, że nieprzytulna wcześniej sypialnia wygląda ładnie i miło.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE

Subtelne dekoracje, efektowne tkaniny sprawiły, że nieprzytulna wcześniej sypialnia wygląda ładnie i miło.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Pas tapety w delikatny roślinny wzór nie tylko udekorował wnętrze, ale też zastąpił zagłówek. SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Pas tapety w delikatny roślinny wzór nie tylko udekorował wnętrze, ale też zastąpił zagłówek.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE

Pas tapety w delikatny roślinny wzór nie tylko udekorował wnętrze, ale też zastąpił zagłówek.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Kolorystykę całemu wnętrzu narzuciła barwa srebrzystoszarej płyty MDF, z jakiej wykonane były fronty szafy wnękowej. SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Kolorystykę całemu wnętrzu narzuciła barwa srebrzystoszarej płyty MDF, z jakiej wykonane były fronty szafy wnękowej.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE

Kolorystykę całemu wnętrzu narzuciła barwa srebrzystoszarej płyty MDF, z jakiej wykonane były fronty szafy wnękowej.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Stolik nocny jest teraz tylko jeden. Zrezygnowanie z drugiego pozwoliło wygospodarować po obu stronach łóżka miejsce na lampy podłogowe. SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Stolik nocny jest teraz tylko jeden. Zrezygnowanie z drugiego pozwoliło wygospodarować po obu stronach łóżka miejsce na lampy podłogowe.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE

Stolik nocny jest teraz tylko jeden. Zrezygnowanie z drugiego pozwoliło wygospodarować po obu stronach łóżka miejsce na lampy podłogowe.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Tkaniny o wyrazistej, ale urozmaiconej fakturze (pościel, narzuty, zasłony) sprawiają, że pomimo jednolitej kolorystyki wystrój sypialni nie robi wrażenia monotonnego. SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE. Tkaniny o wyrazistej, ale urozmaiconej fakturze (pościel, narzuty, zasłony) sprawiają, że pomimo jednolitej kolorystyki wystrój sypialni nie robi wrażenia monotonnego.

SYPIALNIA 3: PO ZMIANIE

Tkaniny o wyrazistej, ale urozmaiconej fakturze (pościel, narzuty, zasłony) sprawiają, że pomimo jednolitej kolorystyki wystrój sypialni nie robi wrażenia monotonnego.

SYPIALNIA 4: PRZED ZMIANĄ. Sypialnia wyglądała porządnie i schludnie, ale - trzeba przyznać - nie miała charakteru. Brakowało tu zdecydowanego klimatu, który tworzą barwne tkaniny, motywy dekoracyjne i ozdobne drobiazgi. SYPIALNIA 4: PRZED ZMIANĄ. Sypialnia wyglądała porządnie i schludnie, ale - trzeba przyznać - nie miała charakteru. Brakowało tu zdecydowanego klimatu, który tworzą barwne tkaniny, motywy dekoracyjne i ozdobne drobiazgi. Projekt i stylizacja DOROTA KARPIŃSKA Zdjęcia RAFAŁ LIPSKI

SYPIALNIA 4: PRZED ZMIANĄ

Sypialnia wyglądała porządnie i schludnie, ale - trzeba przyznać - nie miała charakteru. Brakowało tu zdecydowanego klimatu, który tworzą barwne tkaniny, motywy dekoracyjne i ozdobne drobiazgi.

SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE. Przyklejony nad zagłówkiem łóżka napis ożywia monotonię białej ściany. Powtarza on barwy występujące we wnętrzu. SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE. Przyklejony nad zagłówkiem łóżka napis ożywia monotonię białej ściany. Powtarza on barwy występujące we wnętrzu.

SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE

Przyklejony nad zagłówkiem łóżka napis ożywia monotonię białej ściany. Powtarza on barwy występujące we wnętrzu.

SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE. Przy ścianie za fotelem wstawiono wieszak na ubrania zrobiony - tak samo jak stoliki nocne - z metalowych rurek. To doskonałe miejsce na przygotowane na rano ubrania. SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE. Przy ścianie za fotelem wstawiono wieszak na ubrania zrobiony - tak samo jak stoliki nocne - z metalowych rurek. To doskonałe miejsce na przygotowane na rano ubrania.

SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE

Przy ścianie za fotelem wstawiono wieszak na ubrania zrobiony - tak samo jak stoliki nocne - z metalowych rurek. To doskonałe miejsce na przygotowane na rano ubrania.

SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE. Stolik nocny z blatem na metalowym stelażu jest niezwykle praktyczny - gdy się go dosunie do łóżka, można wygodnie zjeść śniadanie. SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE. Stolik nocny z blatem na metalowym stelażu jest niezwykle praktyczny - gdy się go dosunie do łóżka, można wygodnie zjeść śniadanie.

SYPIALNIA 4: PO ZMIANIE

Stolik nocny z blatem na metalowym stelażu jest niezwykle praktyczny - gdy się go dosunie do łóżka, można wygodnie zjeść śniadanie.

SYPIALNIA 5: PRZED ZMIANĄ. Meble, których doborem rządził zapewne przypadek, niespójna, a przez to mało ciekawa kolorystyka oraz brak jakichkolwiek dekoracji powodowały, że w sypialni panowała nieprzytulna atmosfera. SYPIALNIA 5: PRZED ZMIANĄ. Meble, których doborem rządził zapewne przypadek, niespójna, a przez to mało ciekawa kolorystyka oraz brak jakichkolwiek dekoracji powodowały, że w sypialni panowała nieprzytulna atmosfera. Projekt i stylizacja DOROTA KARPIŃSKA Zdjęcia ARKADIUSZ ŚCICHOCKI

SYPIALNIA 5: PRZED ZMIANĄ

Meble, których doborem rządził zapewne przypadek, niespójna, a przez to mało ciekawa kolorystyka oraz brak jakichkolwiek dekoracji powodowały, że w sypialni panowała nieprzytulna atmosfera.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Wystarczyły kosmetyczne zmiany, by sypialnia nabrała zdecydowanego wyrazu. Niebagatelny wpływ miała wysmakowana kolorystyka z dominującą bielą i delikatną gołębią szarością. SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Wystarczyły kosmetyczne zmiany, by sypialnia nabrała zdecydowanego wyrazu. Niebagatelny wpływ miała wysmakowana kolorystyka z dominującą bielą i delikatną gołębią szarością.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE

Wystarczyły kosmetyczne zmiany, by sypialnia nabrała zdecydowanego wyrazu. Niebagatelny wpływ miała wysmakowana kolorystyka z dominującą bielą i delikatną gołębią szarością.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Figurki ptaszków z różnych materiałów zdobią lampę i wazonik. Wokół łóżka 'fruwają' ptaszki ze szkła. Tego rodzaju drobiazgi dodają wnętrzu indywidualnego rysu. SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Figurki ptaszków z różnych materiałów zdobią lampę i wazonik. Wokół łóżka 'fruwają' ptaszki ze szkła. Tego rodzaju drobiazgi dodają wnętrzu indywidualnego rysu.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE

Figurki ptaszków z różnych materiałów zdobią lampę i wazonik. Wokół łóżka 'fruwają' ptaszki ze szkła. Tego rodzaju drobiazgi dodają wnętrzu indywidualnego rysu.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Do nowej kolorystyki i romantycznego stylu wnętrza dopasowano każdy drobiazg, nawet wiklinową tacę, którą pomalowano na biało techniką przecierek. SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Do nowej kolorystyki i romantycznego stylu wnętrza dopasowano każdy drobiazg, nawet wiklinową tacę, którą pomalowano na biało techniką przecierek.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE

Do nowej kolorystyki i romantycznego stylu wnętrza dopasowano każdy drobiazg, nawet wiklinową tacę, którą pomalowano na biało techniką przecierek.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Istotną ozdobą wnętrza są motywy roślinne w srebrzystym kolorze przyklejone do ściany za wezgłowiem łóżka (użyto gotowych naklejek z samoprzylepnej folii). SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Istotną ozdobą wnętrza są motywy roślinne w srebrzystym kolorze przyklejone do ściany za wezgłowiem łóżka (użyto gotowych naklejek z samoprzylepnej folii).

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE

Istotną ozdobą wnętrza są motywy roślinne w srebrzystym kolorze przyklejone do ściany za wezgłowiem łóżka (użyto gotowych naklejek z samoprzylepnej folii).

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Kawałki rypsowej taśmy, zamocowane śrubami, zastąpiły gałki w drzwiach do szafy. Ich barwa została dopasowana do nowej kolorystyki wnętrza. SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE. Kawałki rypsowej taśmy, zamocowane śrubami, zastąpiły gałki w drzwiach do szafy. Ich barwa została dopasowana do nowej kolorystyki wnętrza.

SYPIALNIA 5: PO ZMIANIE

Kawałki rypsowej taśmy, zamocowane śrubami, zastąpiły gałki w drzwiach do szafy. Ich barwa została dopasowana do nowej kolorystyki wnętrza.

SYPIALNIA 6: PRZED ZMIANĄ. Duże i jasne pomieszczenie zostało porządnie umeblowane, ale brakowało w nim przedmiotów, które nadałyby wnętrzu wyrazisty styl. SYPIALNIA 6: PRZED ZMIANĄ. Duże i jasne pomieszczenie zostało porządnie umeblowane, ale brakowało w nim przedmiotów, które nadałyby wnętrzu wyrazisty styl. Metamorfoza wnętrza ANETA KOSIBA Fot. MARCIN URBAN/MAI

SYPIALNIA 6: PRZED ZMIANĄ

Duże i jasne pomieszczenie zostało porządnie umeblowane, ale brakowało w nim przedmiotów, które nadałyby wnętrzu wyrazisty styl.

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Ściany przemalowano na niebiesko - ten kolor wygląda efektownie w zestawieniu ze starym złotem, jakie pojawia się w niektórych dekoracyjnych dodatkach. SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Ściany przemalowano na niebiesko - ten kolor wygląda efektownie w zestawieniu ze starym złotem, jakie pojawia się w niektórych dekoracyjnych dodatkach.

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE

Ściany przemalowano na niebiesko - ten kolor wygląda efektownie w zestawieniu ze starym złotem, jakie pojawia się w niektórych dekoracyjnych dodatkach.

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Zamiast białych firanek - zasłony uszyte z czterech tkanin różniących się nie tylko kolorem, ale również fakturą, połyskiem i deseniem. Ich barwy powtarzają wszystkie odcienie występujące we wnętrzu. Tak ubrane okno stało się ważną ozdobą sypialni. SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Zamiast białych firanek - zasłony uszyte z czterech tkanin różniących się nie tylko kolorem, ale również fakturą, połyskiem i deseniem. Ich barwy powtarzają wszystkie odcienie występujące we wnętrzu. Tak ubrane okno stało się ważną ozdobą sypialni.

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE

Zamiast białych firanek - zasłony uszyte z czterech tkanin różniących się nie tylko kolorem, ale również fakturą, połyskiem i deseniem. Ich barwy powtarzają wszystkie odcienie występujące we wnętrzu. Tak ubrane okno stało się ważną ozdobą sypialni.

SYPIALNIA 6: PRZED ZMIANĄ. Doceniliśmy stary (ale wciąż sprawny) piec. Nową kolorystykę wnętrza dopasowaliśmy właśnie do barwy jego kafli. SYPIALNIA 6: PRZED ZMIANĄ. Doceniliśmy stary (ale wciąż sprawny) piec. Nową kolorystykę wnętrza dopasowaliśmy właśnie do barwy jego kafli.

SYPIALNIA 6: PRZED ZMIANĄ

Doceniliśmy stary (ale wciąż sprawny) piec. Nową kolorystykę wnętrza dopasowaliśmy właśnie do barwy jego kafli.

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Blat komody to świetne miejsce na dekoracyjne drobiazgi (m.in. szklane świeczniki i pudełka). SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Blat komody to świetne miejsce na dekoracyjne drobiazgi (m.in. szklane świeczniki i pudełka).

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE

Blat komody to świetne miejsce na dekoracyjne drobiazgi (m.in. szklane świeczniki i pudełka).

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Neoklasycystyczne fotele zostały kupione na internetowej aukcji. SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE. Neoklasycystyczne fotele zostały kupione na internetowej aukcji.

SYPIALNIA 6: PO ZMIANIE

Neoklasycystyczne fotele zostały kupione na internetowej aukcji.

SYPIALNIA 7: PRZED ZMIANĄ. Piękny słoneczny pokój z widokiem na ogród kojarzył się raczej z bezosobowym hotelem niż z ciepłym domem. Czegoś tu zdecydowanie brakowało. Czego? Atmosfery, przytulności i odpowiednich dodatków. SYPIALNIA 7: PRZED ZMIANĄ. Piękny słoneczny pokój z widokiem na ogród kojarzył się raczej z bezosobowym hotelem niż z ciepłym domem. Czegoś tu zdecydowanie brakowało. Czego? Atmosfery, przytulności i odpowiednich dodatków. Metamorfoza wnętrza ANETA KOSIBA Fot. ŁUKASZ ZANDECKI

SYPIALNIA 7: PRZED ZMIANĄ

Piękny słoneczny pokój z widokiem na ogród kojarzył się raczej z bezosobowym hotelem niż z ciepłym domem. Czegoś tu zdecydowanie brakowało. Czego? Atmosfery, przytulności i odpowiednich dodatków.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Na szczęście wnętrza nie trzeba było przemalowywać. Wszystkie nowe nabytki - pościel, narzutę, lampy, zasłony, obrazki oraz szezlong - dopasowano do koloru ścian i drewnianej podłogi. SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Na szczęście wnętrza nie trzeba było przemalowywać. Wszystkie nowe nabytki - pościel, narzutę, lampy, zasłony, obrazki oraz szezlong - dopasowano do koloru ścian i drewnianej podłogi.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE

Na szczęście wnętrza nie trzeba było przemalowywać. Wszystkie nowe nabytki - pościel, narzutę, lampy, zasłony, obrazki oraz szezlong - dopasowano do koloru ścian i drewnianej podłogi.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Półka nad łóżkiem, dopasowana stylistycznie do stolików nocnych, wypełniła pustkę na ścianie. SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Półka nad łóżkiem, dopasowana stylistycznie do stolików nocnych, wypełniła pustkę na ścianie.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE

Półka nad łóżkiem, dopasowana stylistycznie do stolików nocnych, wypełniła pustkę na ścianie.

SYPIALNIA 7: PRZED ZMIANĄ. Do sypialni przylega garderoba - zanim się tu pojawiliśmy, nie było w niej drzwi. SYPIALNIA 7: PRZED ZMIANĄ. Do sypialni przylega garderoba - zanim się tu pojawiliśmy, nie było w niej drzwi.

SYPIALNIA 7: PRZED ZMIANĄ

Do sypialni przylega garderoba - zanim się tu pojawiliśmy, nie było w niej drzwi.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Ubrania przechowywane w garderobie znikły za żaluzjowymi drzwiami. SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Ubrania przechowywane w garderobie znikły za żaluzjowymi drzwiami.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE

Ubrania przechowywane w garderobie znikły za żaluzjowymi drzwiami.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Pod oknem stanął wygodny rattanowy szezlong. Powstało idealne miejsce na lekturę w ciągu dnia. SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE. Pod oknem stanął wygodny rattanowy szezlong. Powstało idealne miejsce na lekturę w ciągu dnia.

SYPIALNIA 7: PO ZMIANIE

Pod oknem stanął wygodny rattanowy szezlong. Powstało idealne miejsce na lekturę w ciągu dnia.

SYPIALNIA 8: PRZED ZMIANĄ. Niby jest wszystko, co niezbędne, ale sypialnia wydaje się nie do końca urządzona. Wrażenie pustki potęguje chłodna niebieska kolorystyka. SYPIALNIA 8: PRZED ZMIANĄ. Niby jest wszystko, co niezbędne, ale sypialnia wydaje się nie do końca urządzona. Wrażenie pustki potęguje chłodna niebieska kolorystyka. Metamorfoza wnętrza ANETA KOSIBA Fot. ŁUKASZ ZANDECKI

SYPIALNIA 8: PRZED ZMIANĄ

Niby jest wszystko, co niezbędne, ale sypialnia wydaje się nie do końca urządzona. Wrażenie pustki potęguje chłodna niebieska kolorystyka.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. Łóżko i szafki nocne zostały przestawione pod okno. Dzięki temu zyskaliśmy miejsce na niewielki stolik pełniący funkcję biurka oraz ławeczkę, na której ustawiliśmy kwiaty doniczkowe - ten zielony akcent bardzo ożywił wnętrze. SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. Łóżko i szafki nocne zostały przestawione pod okno. Dzięki temu zyskaliśmy miejsce na niewielki stolik pełniący funkcję biurka oraz ławeczkę, na której ustawiliśmy kwiaty doniczkowe - ten zielony akcent bardzo ożywił wnętrze.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE

Łóżko i szafki nocne zostały przestawione pod okno. Dzięki temu zyskaliśmy miejsce na niewielki stolik pełniący funkcję biurka oraz ławeczkę, na której ustawiliśmy kwiaty doniczkowe - ten zielony akcent bardzo ożywił wnętrze.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. Pasy na ścianie powstały po wycięciu części tapety. Odkryte powierzchnie pomalowano białą farbą i zrobiono delikatne przecierki w jasnobłękitnym odcieniu. Tak odmieniona ściana stała się dominującym elementem dekoracyjnym we wnętrzu. SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. Pasy na ścianie powstały po wycięciu części tapety. Odkryte powierzchnie pomalowano białą farbą i zrobiono delikatne przecierki w jasnobłękitnym odcieniu. Tak odmieniona ściana stała się dominującym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE

Pasy na ścianie powstały po wycięciu części tapety. Odkryte powierzchnie pomalowano białą farbą i zrobiono delikatne przecierki w jasnobłękitnym odcieniu. Tak odmieniona ściana stała się dominującym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. W oknach pozostawiliśmy biało-błękitne rolety, wymieniliśmy natomiast zasłony. Ich kolor harmonizuje z zielenią - i tą wewnątrz, i tą za oknem. SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. W oknach pozostawiliśmy biało-błękitne rolety, wymieniliśmy natomiast zasłony. Ich kolor harmonizuje z zielenią - i tą wewnątrz, i tą za oknem.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE

W oknach pozostawiliśmy biało-błękitne rolety, wymieniliśmy natomiast zasłony. Ich kolor harmonizuje z zielenią - i tą wewnątrz, i tą za oknem.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. Stara maszyna do pisania to tylko dekoracja - w razie potrzeby ustępuje miejsca laptopowi. Znakomicie pasuje do niej stylowa rama lustra. SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE. Stara maszyna do pisania to tylko dekoracja - w razie potrzeby ustępuje miejsca laptopowi. Znakomicie pasuje do niej stylowa rama lustra.

SYPIALNIA 8: PO ZMIANIE

Stara maszyna do pisania to tylko dekoracja - w razie potrzeby ustępuje miejsca laptopowi. Znakomicie pasuje do niej stylowa rama lustra.

Więcej o:
Komentarze (5)
Metamorfozy: przytulne sypialnie
Zaloguj się
 • anna.maria0

  Oceniono 1 raz 1

  Sypialnia 8 po zmianie - pionowe pasy na ścianie plus pionowe łodygi kwiatów, to za wiele dla moich oczu. Wszystko podporządkowano zmianie nie bacząc na wygodę mieszkańców. Łóżko przestawione zagłówkiem do okna wiąże się z zimowym bólem zatok od grzejącego kaloryfera. Zimą trzeba też uważać by nie otwierać okna gdy jest się w łóżku, bo można się nabawić różnych stanów zapalnych pleców, barków, szyi. Stolik pod maszynę czy laptopa nie powinien mieć na dole poprzeczki, bo nóg nie da się wstawić, stolik pod kwiaty na bujanych nogach to nadciągająca katastrofa, lepiej pobujać się samemu. W stylowej ramie nie ma lustra tylko zdjęcie? reprodukcja? obrazek?

  Pomimo uwag o funkcjonalności "ósemki" wszystkie zmiany są bardzo fajne i inspirujące, aż chciałoby się tam poleżeć. Gratulacje dla twórców: projekt i stylizacja DOROTA KARPIŃSKA zdjęcia RAFAŁ LIPSKI.

 • keisi8

  0

  piękne są te zdjęcia, podobają mi się przede wszystkim fiolety i róże. Noszę się z zamiarem odnowienia sypialni po nowym roku. Na pewno kupię śnieżkę, ale kolorów jest tyle, że nie wiem co do końca co wybrać. Chciałabym róż, ale nie wiem czy nie jest zbyt infantylny ;)

 • mirabelka34

  0

  świetnie wyglądają struktury magnat, zwłaszcza magnat style beton. Przy okazji można takie struktury bez problemu wykonać samodzielnie.

 • Malwina Czapla

  0

  Jaki kolor użyto do pomalowania ścan w sypialni nr 7 (nazwa firmy i nazwa koloru)?

 • Anna Wy

  0

  wspaniałe meble kupić można od rubimeble pl :-) polecam serdecznie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX