Metamorfozy: gościnne przedpokoje

Przedpokój to pomieszczenie, które wita gości. Warto zadbać o to, aby - dzięki wystrojowi - było to bardzo miłe powitanie.
PRZEDPOKÓJ 1: PO ZMIANIE. Ściany zostały pomalowane białą farbą. Taką samą barwę ma podłoga z gresu i meble - szafka na buty wsparta na smukłych nóżkach (dzięki temu wygląda lżej) oraz wisząca nad nią półka z wieszaczkami. Jasna kolorystyka i uporządkowanie wnętrza sprawiły, że robi ono wrażenie znacznie większego. PRZEDPOKÓJ 1: PO ZMIANIE. Ściany zostały pomalowane białą farbą. Taką samą barwę ma podłoga z gresu i meble - szafka na buty wsparta na smukłych nóżkach (dzięki temu wygląda lżej) oraz wisząca nad nią półka z wieszaczkami. Jasna kolorystyka i uporządkowanie wnętrza sprawiły, że robi ono wrażenie znacznie większego.
PRZEDPOKÓJ 1: PO ZMIANIE. Fototapeta na drzwiach wejściowych zasłoniła ślady zniszczenia, a także ożywiła to mocno ascetyczne wnętrze. PRZEDPOKÓJ 1: PO ZMIANIE. Fototapeta na drzwiach wejściowych zasłoniła ślady zniszczenia, a także ożywiła to mocno ascetyczne wnętrze.
PRZEDPOKÓJ 1: PO ZMIANIE. Metalowe wieszaki (figurki pływaków) pełnią funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. PRZEDPOKÓJ 1: PO ZMIANIE. Metalowe wieszaki (figurki pływaków) pełnią funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną.
PRZEDPOKÓJ 2: Z POMYSŁEM. PRZED ZMIANĄ. Bardzo wąskie pomieszczenie wydawało się jeszcze węższe, niż było w rzeczywistości. Wszystko przez to, że pomalowano go na dwa dość jaskrawe kolory przedzielone poziomą białą na linią. Takie zestawie-nie budziło też zastrzeżenia estetyczne. PRZEDPOKÓJ 2: Z POMYSŁEM. PRZED ZMIANĄ. Bardzo wąskie pomieszczenie wydawało się jeszcze węższe, niż było w rzeczywistości. Wszystko przez to, że pomalowano go na dwa dość jaskrawe kolory przedzielone poziomą białą na linią. Takie zestawie-nie budziło też zastrzeżenia estetyczne. Metamorfoza wnętrza ANETA KOSIBA Fot. ŁUKASZ ZANDECKI
PRZEDPOKÓJ 2: PO ZMIANIE. Przedpokój jest teraz nie tylko bardziej elegancki, ale też funkcjonalniejszy. We wnękach pomalowanych na ciemniejszy odcień szarości zawisły wieszaki na ubrania i szafki na buty, a pomiędzy nimi - lustro z kinkietem. PRZEDPOKÓJ 2: PO ZMIANIE. Przedpokój jest teraz nie tylko bardziej elegancki, ale też funkcjonalniejszy. We wnękach pomalowanych na ciemniejszy odcień szarości zawisły wieszaki na ubrania i szafki na buty, a pomiędzy nimi - lustro z kinkietem.
PRZEDPOKÓJ 2: PRZED ZMIANĄ. Wyposażenie przedpokoju było nader skromne. Gospodarzom brakowało zwłaszcza szafy, choćby niewielkiej - wszystkie ubrania zostawiało się na ściennym wieszaku. PRZEDPOKÓJ 2: PRZED ZMIANĄ. Wyposażenie przedpokoju było nader skromne. Gospodarzom brakowało zwłaszcza szafy, choćby niewielkiej - wszystkie ubrania zostawiało się na ściennym wieszaku.
PRZEDPOKÓJ 2: PO ZMIANIE. Zrobiona własnym sumptem szafa ma front z przesuwanych po szynie żaluzji; jej bok to połączone w pionie drewniane ramki pomalowane farbą. Oprawiono w nie zdjęcia tancerzy. PRZEDPOKÓJ 2: PO ZMIANIE. Zrobiona własnym sumptem szafa ma front z przesuwanych po szynie żaluzji; jej bok to połączone w pionie drewniane ramki pomalowane farbą. Oprawiono w nie zdjęcia tancerzy.
PRZEDPOKÓJ 2: PO ZMIANIE. Stolik pod telefon zaprojektował i wykonał pan domu. Blat powstał z kawałka dziurkowanej sklejki, a nogi - z butelek po napojach (z nich zrobiono również lampę sufitową). PRZEDPOKÓJ 2: PO ZMIANIE. Stolik pod telefon zaprojektował i wykonał pan domu. Blat powstał z kawałka dziurkowanej sklejki, a nogi - z butelek po napojach (z nich zrobiono również lampę sufitową).
PRZEDPOKÓJ 3: TOTALNE PRZEOBRAŻENIE. PRZED ZMIANĄ. Przedpokój był zdecydowanie najsłabszym punktem tego mieszkania - z wąską odnogą i dużą liczbą nieładnych drzwi z metalowymi framugami. Jego węższą część szpeciła niezagospodarowana wnęka. Zabudowanie jej szafą właściciele odkładali na bliżej nieokreśloną przyszłość. PRZEDPOKÓJ 3: TOTALNE PRZEOBRAŻENIE. PRZED ZMIANĄ. Przedpokój był zdecydowanie najsłabszym punktem tego mieszkania - z wąską odnogą i dużą liczbą nieładnych drzwi z metalowymi framugami. Jego węższą część szpeciła niezagospodarowana wnęka. Zabudowanie jej szafą właściciele odkładali na bliżej nieokreśloną przyszłość. Metamorfoza wnętrza MAGDALENA BOROWIAK Fot. ARKADIUSZ ŚCICHOCKI
PRZEDPOKÓJ 3: PO ZMIANIE. Z ościeżnicy zeskrobaliśmy kilka warstw farby, odsłaniając stal. W niewykorzystanej dotąd wnęce stanęła pojemna i efektowna szafa. PRZEDPOKÓJ 3: PO ZMIANIE. Z ościeżnicy zeskrobaliśmy kilka warstw farby, odsłaniając stal. W niewykorzystanej dotąd wnęce stanęła pojemna i efektowna szafa.
PRZEDPOKÓJ 3: PRZED ZMIANĄ. Z korytarzyka do pokoju dziennego prowadziły wąskie drzwi z framugą pomalowaną na przypadkowy kolor. PRZEDPOKÓJ 3: PRZED ZMIANĄ. Z korytarzyka do pokoju dziennego prowadziły wąskie drzwi z framugą pomalowaną na przypadkowy kolor.
PRZEDPOKÓJ 3: PO ZMIANIE. Otwór drzwiowy po wyjęciu framug został nieco poszerzony. Dzięki temu i przedpokój, i pokój dzienny wydają się dużo większe. PRZEDPOKÓJ 3: PO ZMIANIE. Otwór drzwiowy po wyjęciu framug został nieco poszerzony. Dzięki temu i przedpokój, i pokój dzienny wydają się dużo większe.
PRZEDPOKÓJ 3: PO ZMIANIE. Paski folii w dwóch kolorach, przyklejone na szybach w drzwiach, maskują zniszczone szkło, przy okazji dekorując minimalistyczne wnętrze. PRZEDPOKÓJ 3: PO ZMIANIE. Paski folii w dwóch kolorach, przyklejone na szybach w drzwiach, maskują zniszczone szkło, przy okazji dekorując minimalistyczne wnętrze.