Przedpokój: aranżacje niebanalne

Szafa z lustrem, wieszak na wierzchnie okrycia i  szafka na buty. Czy tak musi wyglądać każdy przedpokój? Według nas nie!

Ławka z parku

Główną atrakcją prezentowanego przedpokoju jest zakupiona w supermarkecie budowlanym ławka. Gospodarze przemalowali ją na czerwono, żeby dopasować jej kolor do barwy stojącego po drugiej stronie lustra (niewidoczne na zdjęciu). Szafka obok ławki jest zamykana na rygle wymyślone przez projektantkę mieszkania.

W żywych barwach

Prezentowane wnętrze jest pełne kolorów tak jak całe mieszkanie. W przedpokoju mamy przedsmak tego co można zobaczyć w innych wnętrzach. Na ścianach - wieszaki naklejki: gdy przyjrzymy się uważnie, w miejscu ich mocowania dostrzeżemy autentyczne haczyki. Dębową szafkę zrobił stolarz specjalnie do tego pomieszczenia.

Salonowo

W tym przedpokoju zamiast banalnego siedziska stoi buduarowa sofa w energetycznym fioletowym kolorze. Stylizowany mebel ustawiono na tle nowoczesnej tapety. Taką samą wykorzystano w jadalni.

 Stylizacja: Iza Skorupka Zdjęcia: Monika Lewandowska

Jak w kinie

Najciekawszym elementem wystroju prezentowanego przedpokoju są niewątpliwie fotele ze starego kina. Są to autentyki starannie odnowione. Stoją na tle turkusowych ścian. Na podłodze położono szary wapień. Całość wieńczy sprezentowany przez babcię żyrandol.

Spotkanie z prasą

Fragment ściany w tym przedpokoju pokryto tapetą we wzór imitujący prasowe ogłoszenia. Wąskie przejście optycznie poszerzają przeszklone drzwi szafy i lustro z początku XX wieku.

Reprezentatywnie

Kolejne wnętrze ma charakter reprezentacyjny - dzięki garderobie gospodarze nie potrzebują dodatkowych szaf. Lustro o nietypowym kształcie i ramie nawiązuje do barwy i formy stojącej obok garderoby (niewidocznej na zdjęciu). Jednak główna atrakcją wnętrza jest kot Wasyl.

Z secesyjną nutą

Kolejne pomieszczenie nie jest ani duże, ani bardzo efektowne. Gospodarzom udało się jednak zachować w przedpokoju prawdziwie ciepły klimat. Komódka pochodzi z targu staroci. Nad nią wisi lustro z secesyjnym malowidłem.

W oparach minimalizmu

To wnętrze urzekło nas swoim minimalizmem.  Są tu dwie głębokie wnęki, w których kiedyś stały szafy. Teraz w jednej zamocowano stalowy pręt na wieszaki z ubraniami, w drugiej - lustro i prostą półkę-ławkę z deski.

Glamour

Jedną ze ścian oraz siedzisko obito tu pikowanym welurem w turkusowym odcieniu. Pod siedziskiem - szafka na buty zrobiona na zamówienie. Zainstalowane w podłodze halogeny przydają się podczas nocnych wędrówek domowników, na przykład do łazienki.

Słowa i słówka

W malutkim przedpokoju uwagę zwraca tapeta pokrywająca jedną ze ścian. Na jej wzór składają się ciągi liter układających się w przypadkowe słowa.

Ku chwale boga słońca

ścianę w tym przedpokoju zdobi pas tapety z motywami słońca. Jedno z nich stało się tarczą dla minimalistycznego zegara pająka. Stylowa, obita skórą ława przydaje się, by przysiąść i wygodnie zmienić obuwie.