Aranżacje: schody do nieba

Schody w mieszkaniu pełnią przede wszystkim funkcje praktyczne. Dobrze, jednak, gdy nawiązują do stylu w jakim zaaranżowana jest reszta mieszkania.

Przede wszystkim trwałość

Schody są najczęściej położone w centralnym miejscu domu, dlatego stanowią dominujący element aranżacji. Aby nadawały wnętrzom prestiżowego charakteru przez długie lata, warto wybierać do ich wykończenia materiały piękne i niezwykle trwałe.

Egzotyczny surowiec doskonale nadaje się do produkcji schodów, gdyż charakteryzuje się bardzo dużą gęstością, twardością i zwiększoną odpornością na uszkodzenia - radzą eksperci z DLH Polska

Po drugie - drewno

Przystępując do projektowania schodów, warto zgrać je kolorystycznie z podłogą, drzwiami lub innymi drewnianymi elementami wyposażenia. Idealna harmonia kompozycyjna nada domowym wnętrzom prestiżowego wymiaru.

Wykonane z naturalnego drewna stopnie i podstopnice z oferty firmy DLH Poland występują w ponad 12 gatunkach drewna, co pozwala na wierne zrealizowanie każdego zamysłu aranżacyjnego.

Schody zwieszone w powietrzu

W projektach nowoczesnych realizacji wnętrz często wykorzystuje się minimalistyczne akcenty dekoracyjne. Samonośne schody, których stopnie wmontowane zostały bezpośrednio w ścianę są doskonałym zwieńczeniem modernistycznej aranżacji.

A jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do oglądania następnych slajdów.

Jasno i czysto

Gospodarze tego mieszkania są zwolennikami stylu minimalistycznego w urządzaniu wnętrz. Dlatego nie było mowy o ciężkich i masywnych schodach. Drewniane schody wtopione są w otoczenie i nie przytłaczają wnętrza. Do tego ciepła barwa drewna idealnie współgra z z białym gruboziarnistym tynkiem i szarym betonem na suficie.

Nowoczesna klatksa schodowa

Prezentowane mieszkanie urządzono nowocześnie. Efektownie wijące się schody to pomysł znanego architekta Jacka Kawieckiego. Na uwagę zasługuje ciekawie podświetlona poręcz.

Minimalistycznie

Prezentowane mieszkanie ma zaledwie 30 metrów kwadratowych. Widoczne na zdjęciu schody prowadzą na małą antresolę, gdzie gospodarz urządził sobie sypialnię. Schody zrobiono na zamówienie tak samo jak przymocowana do ściany poręcz.

Schody w domu Schody w domu Fot. Bruno Fidrych

Każdy centymetr się liczy

Miejsce pod schodami często traktuje się jako miejsce stracone. Gospodarze tego mieszkania nie chcieli się na to zgodzić. Dlatego po schodami znalazło się miejsce na biblioteczkę.

Rustykalne schody

Drewniane schody z fantazyjną kutą balustradą idealnie pasują do stylu rustykalnego w jakimi urządzono prezentowane mieszkanie. Schody prowadzą zarówno na piętro, jak i do piwnicy.

Efektowna balustrada

Marmurowe schody oraz inspirowana secesją balustrada wprowadzają do wnętrza charakter salonowy

Fantazyjnie i z rozmachem

Wachlarzowe schody wyglądają jak dynamiczna współczesna rzeźba. Zostały zrobione na zamówienie według projektu gospodarza. Pełnią funkcje nie tylko praktyczne, ale głównie dekoracyjne.

Więcej o: