Aranżacje wnętrz: schodami na wyższy poziom

Kto wie jakie dzisiaj wypada święto? Dzień Windy. Wszystkim windziarzom życzymy wszystkiego najlepszego i przewrotnie zaprezentujemy galerie.... schodów.

Drewniane

Wybór klasyczny - schody drewniane. Konstrukcja lekka i nieprzytłaczająca wnętrza. W prezentowanym mieszkaniu schody wykonano z sosnowego drewna zabejcowanego na kolor buku.

Blaszane

Wersja nowoczesne. Stopnie i podłogę przy schodach pokryto ryflowaną blachą aluminiową. Dodatkowo, żeby powiększyć małą klatkę schodową, na jednej ze ścian znajduje się ogromne lustro.

W Marmurach

Marmurowe stopnie i secesyjna balustrada. Nad schodami zwiesza się kryształowy żyrandol. Wystrój niczym w pałacu.

Pamiątkowe

Jak nietypowo wykorzystać klatkę schodową? W prezentowanym mieszkaniu na ścianach przy schodach można podziwiać kolekcję podstawek pod piwo.

Zamaskowane

W prezentowanym wnętrzu wiodące na antresolę proste drewniane schody są niemal niewidoczne na tle ceglanej ściany.

Zakręcone

Kręcone schody idealnie pasują do stylizowanego wnętrza. Zostały zrobione ze stali oklejonej fornirem.

Futurystyczne

Materiał - oczywiście metal. Kształty i wzory industrialne. Niczym w Nowojorskim lofcie.

Surowe

W prezentowanym mieszkaniu schody miały wyglądać zupełnie inaczej. Jednak, taki surowy, grecki styl tak się spodobał gościom, że gospodarze postanowili go nie zmieniać. Planują jednak dorobić kutą balustradę.

Lekkie

Prezentowane mieszkanie jest co prawda położone na dwóch piętrach, ale wcale nie ma dużego metrażu. Dlatego schody nie mogły być zbyt masywne. Stopnie zrobiono z barwionego drewna bukowego.

Na antresolę

Drewniane schody prowadzą na antresolę. Malutkie mieszkanie było na szczęście wysokie i sypialnie można było urządzić na piętrze.

Więcej o: