Wnętrza: dekoracja przedpokoju na sześć sposobów

Przedpokój jest wizytówką naszego domu. To tu rozpoczyna się wycieczka po kolejnych pomieszczeniach. Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na aranżację strefy wejściowej.
Strefa wejściowa to wizytówka domu, należy  zaplanować jej aranżację przy planowaniu mieszkania. Strefa wejściowa to wizytówka domu, należy zaplanować jej aranżację przy planowaniu mieszkania. mylovelythings.blogspot.com/

Ściany - ważny początek

Z czym kojarzy się przedpokój? Z drzwiami wejściowymi, miejscem na odwieszanie ubrań, do postawienia bądź schowania butów. Czy można wymagać czegoś więcej? Tak, wręcz trzeba.

Strefa wejściowa, w wielu polskich domach charakteryzuje się wąskim korytarzem, zazwyczaj niedoświetlonym. Należy zwrócić szczególną uwagę na optyczną aranżację tego miejsca. Odpowiednio dobrane kolory bądź wzór poprawią kształt przedpokoju. Aby wprowadzić małą zmianę, można zainwestować w rolkę ciekawej tapety. Od razu odmieni to wnętrze wizualnie!

Organizacja przedpokoju polega głównie na meblu, w którym będzie można schować wierzchnie ubrania i buty. Te pierwsze mogą zawisnąć na dekoracyjnym wieszaku. Organizacja przedpokoju polega głównie na meblu, w którym będzie można schować wierzchnie ubrania i buty. Te pierwsze mogą zawisnąć na dekoracyjnym wieszaku. elisabethheier.blogspot.com

Mebel - funkcjonalny i ozdobny

Miejsce do odwieszania ubrań. Nie musi nim być tradycyjny regał bądź szafka. Obecnie na rynku jest wiele ciekawych wieszaków czy komód przystosowanych do tej części domu. Dzięki nietypowym kształtom mogą łączyć walory funkcjonalne z dekoracyjnymi.

Domowa galeria, nie tylko aby poznać mieszkańców domu. Domowa galeria, nie tylko aby poznać mieszkańców domu. lekkerfrisss.blogspot.nl/

Domowa galeria - poznajmy domowników lepiej

Domowa galeria. Przedpokój, ze względu na korytarzowy charakter przestrzeni, może przypominać galeriowy hall, w którym przechodzeń mija dzieła sztuki. W ten sam sposób można potraktować ściany w strefie wejściowej. Zdjęcia bliskich, domowników, pamiątki z podróży, to wszystko ułożone w odpowiednią kompozycję rozweseli przestrzeń i wprowadzi interesujący element wystroju.

mood board - tablica inspiracji mood board - tablica inspiracji blackbirdstyle.blogspot.com

Tablica z inspiracjami

"Mood-board"czyli tablica z inspiracjami i informacjami. Może występować w różnej formie, jako fragment płyty, tablica szkolna, tablica korkowa czy też jako ściana, na której są przyklejane informacje domowników. W momencie gdy miejsce to się zapełni, stanie się naturalną dekoracją, na której będzie można odnaleźć np. szukany numer telefonu do przyjaciela.

Kąt wspomnień czy miejsce z dekoracją, ożywi strefę wejściową. Kąt wspomnień czy miejsce z dekoracją, ożywi strefę wejściową. saritapannekoek.tumblr.com

Kąt wspomnień - oryginalna dekoracja

Jedną ze ścian przedpokoju można zagospodarować jako kącik pamiątek z podróży. Są to zazwyczaj elementy nietypowe, o ciekawych kształtach, nietypowych funkcjach.

Oświetlenie, nie tylko rozjaśni, ale także udekoruje. Oświetlenie, nie tylko rozjaśni, ale także udekoruje. interieur.tumblr.com

Oświetlenie - dekoracja czy funkcjonalność?

Dekoracyjna lampa. Oświetlenie kształtuje przestrzeń, ale jego forma także odgrywa bardzo ważną rolę. Lampa w przedpokoju może stać się rzeźbą, jego dekoracją.

Dywan - dzięki niemu można delikatnie przekłamać oko. Dywan - dzięki niemu można delikatnie przekłamać oko. www.sfgirlbybay.com

Efekt końcowy

Nieważne jaki kształt ma przedpokój - ważne, aby go dobrze zorganizować, bo to on, powtórzmy, wita nas po dniu pracy czy też odwiedzających nas gości. Dlatego przy urządzaniu mieszkania warto poświęcić choć chwilę na przemyślenia związane ze strefą wejściową.

Więcej o: