Sztuka łączenia kamienia - czy kamień i design idą w parze...?

Projektując/wykańczając wnętrza wciąż poszukujemy tego niepowtarzalnego, indywidualnego, czasami klimatu, czasami stylu. Spróbujmy opisać kamień - czy nie spełnia większości warunków...?

Sztuka łączenia kamienia

Niepowtarzalny: mimo iż produkowany "seryjnie" - formowany ręcznie, ludzka ręka barwi i pilnuje - czasami nadając mu znamiona niedoskonałego a czasami traktując rzecz śmiertelnie poważnie i tworząc sztukę. Klimatyczy: wnosi do wnętrza nie tylko trójwymiarowość (tu przewaga nad tapetą wielka) ale i powiew natury, wspomnienia skalnych urwisk. Kolor: entuzjasta ferii barw nie znajdzie tu kolorów tęczy. Wszystkie kolekcje projektowane są od początku w kolorach natury.

Sahara - piaskowa burza to najczęściej i najchętniej wybierany ton. Modny biały ukryty w kamieniu jako off white współgra z większością wnętrz, najchętniej z drewnem i minimalistycznym stylem. Aby kamień dobrze się czuł w naszym wnętrzu a my dobrze z nim, musimy pamiętać o kilku istotnych zasadach: kamień to bardzo istotny element, ma skłonności by grać pierwsze skrzypce - należy uważnie go implementować by nie "przeładować" wnętrza.

Ta zasada nie dotyczy wnętrz publicznych - gdzie zazwyczaj kamień jest w roli głównej (hol, aula, korytarz). Aby "schłodzić wnętrze" stosujmy kamienie o barwach: off white, szary, grafitowy. Aby ocieplić kolory przywiezione ze słonecznej Chorwacji tj: kremowy, orzechowy. Klasyka czy wnętrze loftowe poszukuje cegły. Dwie kolekcje: wiernie odwzorowująca kształt i wymiar cegły kolekcja: Malaga oraz cegła ręcznie formowane kolekcja Milano. Styl rustykalny - styl retro, ukryty jest w kolekcjach: Rustic i Nevada. W nowinkach proponowanych przez architektów wciąż pojawiają się różne materiały: tu plastik, tu filc - pojawiają - znikają (modne-chwilowe-sezonowe), a ON wciąż trwa, czasem go mniej czasem więcej - jeśli dobierzemy kolekcję najodpowiedniej do wnętrza - stworzy nam design i będzie prawie wieczny...


 

www.stonemaster.pl

OFF WHITE STONES...

Biel - bo chłodno, bo czysto, bo pięknie gra nam z drewnem, dodatkami, bo nowocześnie i minimalistycznie - a wszyscy zalecają: żyj z umiarem... Czy w tym trendzie wnętrzarskim jest miejsce na biel? Otóż 3 x tak. Odpowiedź na zdjęciach.

 Kolekcja: Milano - ręcznie formowana cegła w kolorze białym.


Skojarzenia bywały różne: rustykalna stara ściana pobielona wapnem. Tak. Odświeżona. Czysta. Pozwala się skupić (dość często wybierana do wnętrz gabinetów, pracowni), odpocząć (sypialnia, salon).


www.stonemaster.pl

 A ja mam biuro w domu...

Kto z nas nie chciałby pracować w domu?

Marzymy o tym. Ale jak w domu zrobić biurową atmosferę, roboczą, poważną...? Tak. Inscenizacja przestrzeni.

Kamień załatwi większość aspektów. Nada ton, nada surowości (zwłaszcza grafitowe barwy), schłodzi ciepłą, przytulna domowa atmosferę. Będzie inspirował i pomagał w skupieniu.


 

www.stonemaster.pl

A moja kuchnia ma styl...

Co to właściwie znaczy? Każda kuchnia ma swój styl. Nowoczesny, retro, misz-masz, etc. Ale czy w każdej chce się gotować?

Czy w każdej ciągnie nas do garów, oparów i sztuki kulinarnej... "Ugotuj tak jak w Chorwacji, albo nie... tak jak w Maladze, pamiętasz to spaghetti?"


Potrzebujemy inspiracji, wspomnień by nasz kulinarny cug trwał przez cały rok. Jak kamień ma się do tego? Przywołuje te zapachy, te wspomnienia. Nazwy kolekcji to nazwy miejsc, z których czerpaliśmy inspiracje: właśnie Malaga, właśnie Milano, Roma...

Klimat kafejek w naszym domu, smak jedzenia. Kuchnie pozbawione glazury, nieśmiertlenej glazury która łatwo utrzymasz w czystości. Wystarczy ze nie będziesz chlapać olejem po ścianach i już będzie dobrze. Kamień schłodzi wnętrze (w którym pary, opary i bywa gorąco) i wniesie styl.... Twój styl gotowania.www.stonemaster.pl

M3 też może mieć styl i klasę...

A moje małe M3, mój świat zamknięty na 53m2 ... czy jest tu miejsce na kamień? Tak! Poszerzaj horyzonty, zbuduj enklawę swojego świata na niewielkim skrawku betonu.


Miejsce na marzenia/na odpoczynek. Jaki projektant tam zajrzy? Bądź własnym projektantem. Najczęściej znajdujemy enklawę wolnej przestrzeni na ścianie za telewizorem. Dużo się wówczas dzieje gdy telewizor gra, ale jak go wyłączymy zapadamy się w naturę, gdzie już tylko wakacji żar, skalnych urwisk i ciepło kanionu.

Jeśli w pomieszczeniu milion barw - stosujmy stonowane barwy: biel/grafit. Jeśli nie mamy nadto mebli i wzorzystych zasłon - polecam kolory typu: sahara/orzech i wszelkie melange. Jeśli szukamy klasyki - zainstalujmy cegłę/jeśli mamy monotonię - wprowadźmy odważne struktury kamienne. Twoje M3 może to wszystko mieć i kamień i styl...
www.stonemaster.pl