Jak dobrze i szybko sprzedać mieszkanie?

Zapraszając do domu kupca musisz zrobić wszystko, by mieszkanie go urzekło. Lista błędów popełnianych przez sprzedających jest długa. Podpowiemy, jak wyeliminować te najczęściej popełniane.

Posprzątaj!

Wskazówka niby oczywista, ale patrząc na zdjęcia mieszkań wystawionych na sprzedaż można mieć wrażenie, że nie dla wszystkich... Czyste okna, dywany, fugi w kuchni i w łazience, wypolerowane klamki, starte kurze - dom ma lśnić czystością!

Schowaj!

Zasada jest prosta: chowamy wszystkie rzeczy osobiste, które świadczą o naszej obecności w mieszkaniu.  Potencjalny nabywca musi wyobrazić sobie siebie, swoją rodzinę mieszkającą w tym miejscu. Zdjęcia, bibeloty, kosmetyki i szczoteczki do zębów w łazience znacznie to utrudnią!

Przesuń!

Meble, które zagracają, zmniejszają optycznie powierzchnię można usunąć. Przemyśl ustawienie mebli w całym mieszkaniu.  Upewnij się, że meble nie są zbyt duże do danego pomieszczenia lub nie jest ich zbyt wiele. Pokaż przestrzeń!

Napraw!

Mieszkanie nie zyska w oczach potencjalnego kupca na wartości, jeżeli zobaczy on nawet drobne usterki. Urwane zawiasy w szafce kuchennej, obluzowane kontakty, zerwana roleta i zepsuta spłuczka - to niedopuszczalne! Zanim pojawią się pierwsi oglądający wszystkie zepsute sprzęty muszą być naprawione.

Udekoruj!

Każde pomieszczenie powinno mieć stałą funkcję. Usuwamy więc z sypialni suszarkę, czy deskę do prasowania. Warto zainwestować w poduszki, pledy, elegancką pościel i świece. Pokaż, że to miejsce idealnie nadaje się do relaksu.

Z salonu usuwamy zabawki, stare gazety, wszystkie prywatne drobiazgi, zeschnięte kwiaty doniczkowe i zdjęcia. Stół przykrywamy czystym obrusem i stawiamy na nim wazon z kwiatami. Meble wypoczynkowe czyścimy, a jeżeli są brzydkie lub sfatygowane przykrywamy kapą w jednolitym kolorze i dekorujemy eleganckimi poduszkami.

Z łazienki usuwamy wszystkie przedmioty, które świadczą o tym, że z niej korzystamy. Niech wygląda jak łazienka w hotelu. Możemy postawić elegancki komplet łazienkowy i potpourri. Oczywiście łazienka musi lśnić czystością!

Zadbaj o zapach!

Mieszkanie musi być wywietrzone, wolne od dymu papierosowego i ciężkich zapachów kuchennych. Oglądających mieszkanie dobrze nastroją zapachy kwiatowe, a specjaliści twierdzą, że idealny jest zapach pieczonych cynamonowych bułeczek.

Pamiętajmy również o wazonie świeżych kwiatów w salonie i zadbanych, kolorowych doniczkach na balkonie czy tarasie.

Zrób zdjęcia!

Kiedy mieszkanie jest już przygotowane, warto zrobić profesjonalne zdjęcia wnętrz. Możemy je potem wysłać do agencji nieruchomości lub, jeżeli chcemy sprzedać mieszkanie bez pośredników, wstawić w ofertę na portalu internetowym. Im ładniejsze zdjęcia, tym więcej zainteresowanych osób. Pamiętaj by pomieszczenia były dobrze oświetlone, blask flesza nie odbijał się od luster i by zdjęcia pokazywały powierzchnię mieszkania. Elementy dekoracyjne możesz ustawiać, przekładać specjalnie do zdjęć.

Powodzenia!

Więcej o:
Copyright © Agora SA