Wystrój wnętrz: domowe miejsce do pracy

Szczęśliwcy mogą urządzić gabinet w osobnym pokoju. Większość jest jednak zmuszona przeznaczyć na aneks do pracy kącik w wybranym pomieszczeniu. I jednym, i drugim podpowiadamy, jak go efektownie zaaranżować.
Szczęśliwcy mogą urządzić gabinet w osobnym pokoju. Większość jest jednak zmuszona przeznaczyć na aneks do pracy kącik w wybranym pomieszczeniu. I jednym, i drugim podpowiadamy, jak go efektownie zaaranżować. <BR > Aranżacje wnętrz. Gospodarze przeznaczyli na miejsce do pracy przestronną antresolę (64 metry kwadratowe) pod skosem dachu. Urządzili tutaj nie tylko gabinet z biurkiem i biblioteczką, ale również kącik telewizyjny z wygodną kanapą. Wszystkie meble na tym poziomie domu zostały zrobione na zamówienie z płyty MDF wykończonej okleiną imitującą dwa gatunki drewna: mahoń i wenge. Surowość białych ścian łagodzi ciepły kolor mebli oraz czerwone obicie kanapy. Na podłodze ułożono panele imitujące dąb celtycki. Szczęśliwcy mogą urządzić gabinet w osobnym pokoju. Większość jest jednak zmuszona przeznaczyć na aneks do pracy kącik w wybranym pomieszczeniu. I jednym, i drugim podpowiadamy, jak go efektownie zaaranżować.
Aranżacje wnętrz. Gospodarze przeznaczyli na miejsce do pracy przestronną antresolę (64 metry kwadratowe) pod skosem dachu. Urządzili tutaj nie tylko gabinet z biurkiem i biblioteczką, ale również kącik telewizyjny z wygodną kanapą. Wszystkie meble na tym poziomie domu zostały zrobione na zamówienie z płyty MDF wykończonej okleiną imitującą dwa gatunki drewna: mahoń i wenge. Surowość białych ścian łagodzi ciepły kolor mebli oraz czerwone obicie kanapy. Na podłodze ułożono panele imitujące dąb celtycki.
Aranżacje wnętrz. Spadzisty dach oraz słup konstrukcyjny wprawdzie nieco ograniczają przestrzeń, ale sprawiają, że wnętrze jest przytulne. Kanapa i biurko stoją blisko okien, gospodarze nie narzekają więc na brak dziennego światła podczas pracy i wypoczynku. Ciekawym rozwiązaniem jest niska biblioteczka zaprojektowana 'na plecach' biurka. Aranżacje wnętrz. Spadzisty dach oraz słup konstrukcyjny wprawdzie nieco ograniczają przestrzeń, ale sprawiają, że wnętrze jest przytulne. Kanapa i biurko stoją blisko okien, gospodarze nie narzekają więc na brak dziennego światła podczas pracy i wypoczynku. Ciekawym rozwiązaniem jest niska biblioteczka zaprojektowana 'na plecach' biurka.
Aranżacje wnętrz. Gabinet powstał z dwóch małych pokoi. Po wyburzeniu ściany okazało się, że sufit znajduje się na dwóch poziomach - stąd wzięła się 'belka' z płyty gipsowo-kartonowej, maskująca tę różnicę.
Jak w prawdziwej angielskiej bibliotece meblom towarzyszą stylowe dodatki (m.in. lampa) oraz obrazy i grafiki polskich artystów. Oprócz części gabinetowej urządzono tu kącik wypoczynkowy z kanapą i kominkiem (niewidocznym na zdjęciu).
Aranżacje wnętrz. Gabinet powstał z dwóch małych pokoi. Po wyburzeniu ściany okazało się, że sufit znajduje się na dwóch poziomach - stąd wzięła się 'belka' z płyty gipsowo-kartonowej, maskująca tę różnicę. Jak w prawdziwej angielskiej bibliotece meblom towarzyszą stylowe dodatki (m.in. lampa) oraz obrazy i grafiki polskich artystów. Oprócz części gabinetowej urządzono tu kącik wypoczynkowy z kanapą i kominkiem (niewidocznym na zdjęciu).
Aranżacje wnętrz. Szafki i biurko są fornirowane  czereśnią, na podłodze - egzotyczne drewno badi. Za biurkiem chowa się Ryszard, kot biblioteczny. Aranżacje wnętrz. Szafki i biurko są fornirowane czereśnią, na podłodze - egzotyczne drewno badi. Za biurkiem chowa się Ryszard, kot biblioteczny.
Aranżacje wnętrz. Na  minigabinet zaadaptowano fragmentu przedpokoju. W tym celu postawiono ściankę z płyty gipsowo-kartonowej, która oddzieliła korytarz od strefy wypoczynkowej. Od strony pokoju umieszczono przy niej jedną z kanap, a od strony przedpokoju - narożne biurko o nietypowej formie oraz wiszące półki z płyty wiórowej. Półki zawieszono również nad drzwiami - w miejscu na ogół niezagospodarowanym. Aranżacje wnętrz. Na minigabinet zaadaptowano fragmentu przedpokoju. W tym celu postawiono ściankę z płyty gipsowo-kartonowej, która oddzieliła korytarz od strefy wypoczynkowej. Od strony pokoju umieszczono przy niej jedną z kanap, a od strony przedpokoju - narożne biurko o nietypowej formie oraz wiszące półki z płyty wiórowej. Półki zawieszono również nad drzwiami - w miejscu na ogół niezagospodarowanym.
Aranżacje wnętrz. Zabudowę pomalowano na zielono (odcień nawiązuje do barwy występującej na obiciach kanap w kącie wypoczynkowym). Na podłodze - frezowane deski dębowe. Aranżacje wnętrz. Zabudowę pomalowano na zielono (odcień nawiązuje do barwy występującej na obiciach kanap w kącie wypoczynkowym). Na podłodze - frezowane deski dębowe.
Aranżacje wnętrz. Gabinet służy także relaksowi - gospodarz często ogląda tu filmy w systemie kina domowego i gra na konsoli. Na ścianie ze sprzętem RTV - kolorowa tapeta. Jej pasiasty wzór dobrano do obicia fotela i podnóżka. Aranżacje wnętrz. Gabinet służy także relaksowi - gospodarz często ogląda tu filmy w systemie kina domowego i gra na konsoli. Na ścianie ze sprzętem RTV - kolorowa tapeta. Jej pasiasty wzór dobrano do obicia fotela i podnóżka. Fot. Łukasz Kozyra
Aranżacje wnętrz. Wygodny fotel z podnóżkiem oraz chłodziarka z winem w zasięgu ręki (w podstawie biurka, po jego prawej stronie) z pewnością zwiększają komfort wypoczynku właściciela.
Tapetę nad biurkiem zdobią angielskie słowa charakterystyczne dla gier komputerowych (np. walka, smoki, koniec gry). Dębowe deski na podłodze przed lakierowaniem pomalowano białą bejcą.
Aranżacje wnętrz. Wygodny fotel z podnóżkiem oraz chłodziarka z winem w zasięgu ręki (w podstawie biurka, po jego prawej stronie) z pewnością zwiększają komfort wypoczynku właściciela. Tapetę nad biurkiem zdobią angielskie słowa charakterystyczne dla gier komputerowych (np. walka, smoki, koniec gry). Dębowe deski na podłodze przed lakierowaniem pomalowano białą bejcą.
Więcej o: