Miejsce do pracy

Coraz częściej praca zawodowa towarzyszy nam w domu, dlatego urządzając mieszkanie, warto pomyśleć o prywatnym biurze, które zapewni odpowiednie warunki sprzyjające skupieniu i wyciszeniu...
Coraz częściej praca zawodowa towarzyszy nam w domu, dlatego urządzając mieszkanie, warto pomyśleć o prywatnym biurze, które zapewni odpowiednie warunki sprzyjające skupieniu i wyciszeniu... GABINET Z WIDOKIEM. ...Nie tylko na satysfakcjonującą pracę, ale także na bujną zieleń za oknami. Jak mówi gospodyni, nic tak nie odpręża jak rzut oka na ogród tuż za szybą. Solidne drewniane biurko  z okresu dwudziestolecia międzywojennego doskonale wpisuje się w styl całego wnętrza. Jego kolor idealnie pasuje do barwy obitych skórą mebli wypoczynkowych. Coraz częściej praca zawodowa towarzyszy nam w domu, dlatego urządzając mieszkanie, warto pomyśleć o prywatnym biurze, które zapewni odpowiednie warunki sprzyjające skupieniu i wyciszeniu... GABINET Z WIDOKIEM. ...Nie tylko na satysfakcjonującą pracę, ale także na bujną zieleń za oknami. Jak mówi gospodyni, nic tak nie odpręża jak rzut oka na ogród tuż za szybą. Solidne drewniane biurko z okresu dwudziestolecia międzywojennego doskonale wpisuje się w styl całego wnętrza. Jego kolor idealnie pasuje do barwy obitych skórą mebli wypoczynkowych.
GABINET Z WIDOKIEM. Biurko stoi niemal na środku pokoju dziennego - to głównie ze względu na widok z okien. Gospodyni znakomicie się pracuje w tym miejscu; domowy czworonóg nad pracę przedkłada natomiast relaks na blacie... GABINET Z WIDOKIEM. Biurko stoi niemal na środku pokoju dziennego - to głównie ze względu na widok z okien. Gospodyni znakomicie się pracuje w tym miejscu; domowy czworonóg nad pracę przedkłada natomiast relaks na blacie...
GABINET Z WIDOKIEM. Od strony pokoju mebel  jest prawie niewidoczny, zasłania go bowiem obszerna kanapa. Siadając na niej, można (dosłownie i w przenośni) pozostawić za sobą pracę. GABINET Z WIDOKIEM. Od strony pokoju mebel jest prawie niewidoczny, zasłania go bowiem obszerna kanapa. Siadając na niej, można (dosłownie i w przenośni) pozostawić za sobą pracę.
GABINET ZA SZKLANYMI DZRWIAMI. Atmosferę sprzyjającą skupieniu zapewniają tutaj kolory, które nie rozpraszają uwagi, i drzwi z hartowanego szkła. Wystarczy je zamknąć i już można przystąpić do pracy. Gospodarze szukali odpowiedniego miejsca na książki - nie chcieli eksponować ich w pokoju dziennym ani upychać w sypialni. Zależało im również na odizolowanym od reszty mieszkania kącie, gdzie mogliby spokojnie pracować. Urządzili więc zaciszny gabinet, w którym zgromadzili domowy księgozbiór. GABINET ZA SZKLANYMI DZRWIAMI. Atmosferę sprzyjającą skupieniu zapewniają tutaj kolory, które nie rozpraszają uwagi, i drzwi z hartowanego szkła. Wystarczy je zamknąć i już można przystąpić do pracy. Gospodarze szukali odpowiedniego miejsca na książki - nie chcieli eksponować ich w pokoju dziennym ani upychać w sypialni. Zależało im również na odizolowanym od reszty mieszkania kącie, gdzie mogliby spokojnie pracować. Urządzili więc zaciszny gabinet, w którym zgromadzili domowy księgozbiór.
GABINET ZA SZKLANYMI DZRWIAMI. Regał wraz z biurkiem zrobiono na zamówienie z płyty MDF fornirowanej drewnem orzechowym, pięknie komponującym się z czarnym dębem na podłodze. Zmieściła się tu także kanapa (niewidoczna na zdjęciu) - ponieważ w mieszkaniu nie ma pokoju gościnnego, właśnie na niej sypiają goście. GABINET ZA SZKLANYMI DZRWIAMI. Regał wraz z biurkiem zrobiono na zamówienie z płyty MDF fornirowanej drewnem orzechowym, pięknie komponującym się z czarnym dębem na podłodze. Zmieściła się tu także kanapa (niewidoczna na zdjęciu) - ponieważ w mieszkaniu nie ma pokoju gościnnego, właśnie na niej sypiają goście.
GABINET Z MIEJSCEM WYPOCZYNKU. Kąt do pracy w pokoju dziennym czy też miejsce do wypoczynku w gabinecie?
Zależy od pory dnia. Zaletą takiego wnętrza jest niewątpliwie to, że podczas przerwy w intensywnej pracy można sobie uciąć pokrzepiającą drzemkę. Miejsce do pracy urządzono w płytkiej niszy. Wykończono ją raczej ascetycznie - betonem. Surowy materiał w neutralnym kolorze nie rozprasza pracującej osoby, nie męczy także oczu.
GABINET Z MIEJSCEM WYPOCZYNKU. Kąt do pracy w pokoju dziennym czy też miejsce do wypoczynku w gabinecie? Zależy od pory dnia. Zaletą takiego wnętrza jest niewątpliwie to, że podczas przerwy w intensywnej pracy można sobie uciąć pokrzepiającą drzemkę. Miejsce do pracy urządzono w płytkiej niszy. Wykończono ją raczej ascetycznie - betonem. Surowy materiał w neutralnym kolorze nie rozprasza pracującej osoby, nie męczy także oczu.
GABINET Z MIEJSCEM WYPOCZYNKU. Biurko jest dobrze oświetlone. W dzień przez okno po prawej stronie wpada tu naturalne światło. Wieczorem można włączyć sufitowe halogeny albo stojącą na biurku lampkę. GABINET Z MIEJSCEM WYPOCZYNKU. Biurko jest dobrze oświetlone. W dzień przez okno po prawej stronie wpada tu naturalne światło. Wieczorem można włączyć sufitowe halogeny albo stojącą na biurku lampkę.
GABINET Z MIEJSCEM WYPOCZYNKU. Stopnie utworzone z odpowiednio ustawionych szafek prowadzą na antresolę. Takie schody nie zabierają miejsca, a w dodatku służą jako praktyczne pojemne schowki niezbędne w części gabinetowej. GABINET Z MIEJSCEM WYPOCZYNKU. Stopnie utworzone z odpowiednio ustawionych szafek prowadzą na antresolę. Takie schody nie zabierają miejsca, a w dodatku służą jako praktyczne pojemne schowki niezbędne w części gabinetowej.
GABINET Z BIBLIOTECZKĄ. Meble z historią, za oknem rozległy ogród. Miało być przytulnie i bardzo osobiście. I tak właśnie jest. Gospodarze urządzili wnętrze meblami z bardzo różnych epok i... miejsc. Przedwojenna biblioteczka pochodzi z niemieckiej poczty we Wrocławiu. Pomysłowo przerobione kinowe krzesło zostało kupione na targu staroci. Biurko w stylu kolonialnym przyjechało aż z Azji. GABINET Z BIBLIOTECZKĄ. Meble z historią, za oknem rozległy ogród. Miało być przytulnie i bardzo osobiście. I tak właśnie jest. Gospodarze urządzili wnętrze meblami z bardzo różnych epok i... miejsc. Przedwojenna biblioteczka pochodzi z niemieckiej poczty we Wrocławiu. Pomysłowo przerobione kinowe krzesło zostało kupione na targu staroci. Biurko w stylu kolonialnym przyjechało aż z Azji.
GABINET Z BIBLIOTECZKĄ. Do przestronnego gabinetu wchodzi się z salonu przez szerokie przeszklone drzwi. GABINET Z BIBLIOTECZKĄ. Do przestronnego gabinetu wchodzi się z salonu przez szerokie przeszklone drzwi.
GABINET Z BIBLIOTECZKĄ. Klimat tego pomieszczenia to w dużej mierze zasługa odpowiednio dobranych kolorów - ściany mają pomarańczową barwę, na podłodze egzotyczne drewno merbau w ciepłym odcieniu brązu. Kącik do czytania oświetla artystyczna lampa autorstwa Waldemara Petryka. GABINET Z BIBLIOTECZKĄ. Klimat tego pomieszczenia to w dużej mierze zasługa odpowiednio dobranych kolorów - ściany mają pomarańczową barwę, na podłodze egzotyczne drewno merbau w ciepłym odcieniu brązu. Kącik do czytania oświetla artystyczna lampa autorstwa Waldemara Petryka.
GABINET PANA DOMU. Pan domu właściwie nie rozstaje się z pracą - nie tylko przynosi ją do domu, ale poświęca jej jeszcze długie nocne godziny. Na szczęście ma do dyspozycji osobny gabinet. Nawet w gabinecie warto urządzić nieduży kącik wypoczynkowy. Gospodarz lubi czasem poleżeć chwilę na wygodnej sofie, zwłaszcza w nocnych godzinach. GABINET PANA DOMU. Pan domu właściwie nie rozstaje się z pracą - nie tylko przynosi ją do domu, ale poświęca jej jeszcze długie nocne godziny. Na szczęście ma do dyspozycji osobny gabinet. Nawet w gabinecie warto urządzić nieduży kącik wypoczynkowy. Gospodarz lubi czasem poleżeć chwilę na wygodnej sofie, zwłaszcza w nocnych godzinach.
GABINET PANA DOMU. Wygodny skórzany fotel, duże biurko, regały wypełnione książkami i dokumentami, czyli wyposażenie typowego gabinetu. Skrzypce nie są jedynie wyrafinowaną ozdobą - właściciel naprawdę na nich gra. GABINET PANA DOMU. Wygodny skórzany fotel, duże biurko, regały wypełnione książkami i dokumentami, czyli wyposażenie typowego gabinetu. Skrzypce nie są jedynie wyrafinowaną ozdobą - właściciel naprawdę na nich gra.
GABINET UCZNIA. Uczeń to także człowiek pracy i z całą pewnością zasługuje na wygodny gabinecik. A że nie samą nauką młody człowiek żyje, w pokoju musi być jeszcze aneks sypialny, szafa oraz... Przestrzeń. Tutaj jest ona również za oknem. W szafie zajmującej jedną ze ścian są przechowywane zarówno ubrania, jak i książki. W dzień pomieszczenie jest pełne naturalnego światła wpadającego przez duże okno i przeszklone drzwi wychodzące do ogrodu. GABINET UCZNIA. Uczeń to także człowiek pracy i z całą pewnością zasługuje na wygodny gabinecik. A że nie samą nauką młody człowiek żyje, w pokoju musi być jeszcze aneks sypialny, szafa oraz... Przestrzeń. Tutaj jest ona również za oknem. W szafie zajmującej jedną ze ścian są przechowywane zarówno ubrania, jak i książki. W dzień pomieszczenie jest pełne naturalnego światła wpadającego przez duże okno i przeszklone drzwi wychodzące do ogrodu.
GABINET UCZNIA. Kącik sypialny można w każdej chwili zasłonić, opuszczając bambusową roletę. GABINET UCZNIA. Kącik sypialny można w każdej chwili zasłonić, opuszczając bambusową roletę.
GABINET UCZNIA. Proste biurko z metalu i szkła stanowi odpowiednią oprawę dla komputera i plątaniny kabli. I biurko, i fotel mają kółka, co pozwala bez trudu przesunąć je pod ścianę, na przykład gdy przyjdą goście i potrzeba więcej miejsca. GABINET UCZNIA. Proste biurko z metalu i szkła stanowi odpowiednią oprawę dla komputera i plątaniny kabli. I biurko, i fotel mają kółka, co pozwala bez trudu przesunąć je pod ścianę, na przykład gdy przyjdą goście i potrzeba więcej miejsca.
GABINET DLA DWOJGA. Gospodarze pracują w domu, jeden z pokoi musieli więc przeznaczyć na gabinet. Atmosferę tego prywatnego biura ociepla pokaźna biblioteka i stylowy kącik  do czytania. Krótko mówiąc, udało się tu połączyć przyjemne z pożytecznym. Dekoracja okna to jeden z elementów ocieplających to pomieszczenie. Dzięki lekko prześwitującym zasłonom do wnętrza wpada dzienne światło, ale słońce nie odbija się w monitorach. Na podłodze efektownie prezentuje się  parkiet przemysłowy. GABINET DLA DWOJGA. Gospodarze pracują w domu, jeden z pokoi musieli więc przeznaczyć na gabinet. Atmosferę tego prywatnego biura ociepla pokaźna biblioteka i stylowy kącik do czytania. Krótko mówiąc, udało się tu połączyć przyjemne z pożytecznym. Dekoracja okna to jeden z elementów ocieplających to pomieszczenie. Dzięki lekko prześwitującym zasłonom do wnętrza wpada dzienne światło, ale słońce nie odbija się w monitorach. Na podłodze efektownie prezentuje się parkiet przemysłowy.
GABINET DLA DWOJGA. Miejsce do pracy ma nowoczesny charakter. Dwa biurka (blaty z olejowanej brzozy wsparte na metalowych nogach) optycznie łączy pas korka w metalowej ramce zamocowany na ścianie. Stylizowane lampy na biurku nawiązują do wystroju drugiej części pomieszczenia. GABINET DLA DWOJGA. Miejsce do pracy ma nowoczesny charakter. Dwa biurka (blaty z olejowanej brzozy wsparte na metalowych nogach) optycznie łączy pas korka w metalowej ramce zamocowany na ścianie. Stylizowane lampy na biurku nawiązują do wystroju drugiej części pomieszczenia.
GABINET DLA DWOJGA. Stylowy kącik do czytania. Jest tu stolik kupiony na targu staroci i równie wiekowy (pieczołowicie odnowiony) fotel, w którym można wygodnie zasiąść do lektury. A książek tutaj nie brakuje - całą ścianę aż po sufit zabudowano regałami z płyty fornirowanej dębem. GABINET DLA DWOJGA. Stylowy kącik do czytania. Jest tu stolik kupiony na targu staroci i równie wiekowy (pieczołowicie odnowiony) fotel, w którym można wygodnie zasiąść do lektury. A książek tutaj nie brakuje - całą ścianę aż po sufit zabudowano regałami z płyty fornirowanej dębem.
GABINET ZA MATOWYMI SZYBAMI. Co zrobić, gdy musimy pracować w domu, a nie chcemy izolować się od rodzinnego życia? Oto oryginalny sposób na rozwiązanie tego dylematu - przeszklony   kubik, który zapewni spokój i komfort pracy, ale nie pozbawi nas kontaktu z domownikami. Przynajmniej wzrokowego. Wnętrze przeszklonej konstrukcji, sięgającej do wysokości trzech czwartych pomieszczenia,  wypełnia zrobiona na wymiar zabudowa z drewna czereśniowego. Oprócz biurka są tutaj szafki, półki, a nawet przeszklony słupek. GABINET ZA MATOWYMI SZYBAMI. Co zrobić, gdy musimy pracować w domu, a nie chcemy izolować się od rodzinnego życia? Oto oryginalny sposób na rozwiązanie tego dylematu - przeszklony kubik, który zapewni spokój i komfort pracy, ale nie pozbawi nas kontaktu z domownikami. Przynajmniej wzrokowego. Wnętrze przeszklonej konstrukcji, sięgającej do wysokości trzech czwartych pomieszczenia, wypełnia zrobiona na wymiar zabudowa z drewna czereśniowego. Oprócz biurka są tutaj szafki, półki, a nawet przeszklony słupek.
GABINET ZA MATOWYMI SZYBAMI. Gabinet jest otwarty na salon, w dzień dociera więc do niego naturalne światło. Wieczorem włącza się lampki, m.in. te zainstalowane na górnych półkach. GABINET ZA MATOWYMI SZYBAMI. Gabinet jest otwarty na salon, w dzień dociera więc do niego naturalne światło. Wieczorem włącza się lampki, m.in. te zainstalowane na górnych półkach.
GABINET ZA MATOWYMI SZYBAMI. Parter domu to otwarta przestrzeń niepodzielona ścianami. Przeszklona konstrukcja stanowi przegrodę pomiędzy kuchnią i jadalnią z jednej strony a częścią wypoczynkową z drugiej. GABINET ZA MATOWYMI SZYBAMI. Parter domu to otwarta przestrzeń niepodzielona ścianami. Przeszklona konstrukcja stanowi przegrodę pomiędzy kuchnią i jadalnią z jednej strony a częścią wypoczynkową z drugiej.
GABINET ZA PRZESUWANYMI DRZWIAMI. Wystarczy zamknąć przesuwane drzwi, żeby miejsce do pracy całkowicie zniknęło z oczu. Ale nawet kiedy są otwarte, biurko z powodzeniem może udawać zupełnie inny mebel. Pokój dzielą dwie ścianki, między którymi zamontowano przesuwane drzwi. Dzięki temu kąt do pracy, urządzony w mniejszej części pomieszczenia, można całko-wicie oddzielić od strefy wypoczynkowej. GABINET ZA PRZESUWANYMI DRZWIAMI. Wystarczy zamknąć przesuwane drzwi, żeby miejsce do pracy całkowicie zniknęło z oczu. Ale nawet kiedy są otwarte, biurko z powodzeniem może udawać zupełnie inny mebel. Pokój dzielą dwie ścianki, między którymi zamontowano przesuwane drzwi. Dzięki temu kąt do pracy, urządzony w mniejszej części pomieszczenia, można całko-wicie oddzielić od strefy wypoczynkowej.
GABINET ZA PRZESUWANYMI DRZWIAMI. Po podniesieniu części blatu ukazuje się ukryty pod nim laptop - i tak elegancki stolik staje się biurkiem. Materiały potrzebne do pracy są przechowywane w zrobionych na miarę szafkach. GABINET ZA PRZESUWANYMI DRZWIAMI. Po podniesieniu części blatu ukazuje się ukryty pod nim laptop - i tak elegancki stolik staje się biurkiem. Materiały potrzebne do pracy są przechowywane w zrobionych na miarę szafkach.
GABINET W KOLORACH. W tym pokoju zgodnie sąsiadują ze sobą nie tylko biurko i łóżko, ale również barwy - czerwień, dająca energię do pracy w dzień, oraz zieleń, która wycisza wieczorem. Solidne drewniane  biurko to przerobiony przez stolarza zwykły stół. W ścianie przy nim widać trzy wnęki-dziuple - miejsce na małe skarby; obok wisi szklana tablica na notatki i zdjęcia. GABINET W KOLORACH. W tym pokoju zgodnie sąsiadują ze sobą nie tylko biurko i łóżko, ale również barwy - czerwień, dająca energię do pracy w dzień, oraz zieleń, która wycisza wieczorem. Solidne drewniane biurko to przerobiony przez stolarza zwykły stół. W ścianie przy nim widać trzy wnęki-dziuple - miejsce na małe skarby; obok wisi szklana tablica na notatki i zdjęcia.
GABINET W KOLORACH. Do pomieszczenia, które pełni funkcję zarówno gabinetu, jak i sypialni (łóżka nie widać na zdjęciu), prowadzą drzwi z matowego szkła będące częścią ścianki zrobionej z tego samego materiału. To efekt kompromisu - gospodarz marzył o otwartych wnętrzach, ale miejsce do pracy i sypialnia bez drzwi miałyby sporo minusów. GABINET W KOLORACH. Do pomieszczenia, które pełni funkcję zarówno gabinetu, jak i sypialni (łóżka nie widać na zdjęciu), prowadzą drzwi z matowego szkła będące częścią ścianki zrobionej z tego samego materiału. To efekt kompromisu - gospodarz marzył o otwartych wnętrzach, ale miejsce do pracy i sypialnia bez drzwi miałyby sporo minusów.
GABINET W KOLORACH. Ściana w kształcie łuku tworzy od strony pokoju oryginalną wnękę, w której zamocowano szklane półki. Na nich stoją  książki, kolekcjonowane przedmioty,   dekoracyjne drobiazgi. GABINET W KOLORACH. Ściana w kształcie łuku tworzy od strony pokoju oryginalną wnękę, w której zamocowano szklane półki. Na nich stoją książki, kolekcjonowane przedmioty, dekoracyjne drobiazgi.