Ochrona ogrodu, oranżerii i domu przed pająkami

W środku lata ogród staje się przedłużeniem domu. W upalnie dni drzwi tarasowe pozostają otwarte. Dlatego trudno jest zapobiec przedostawaniu się do wnętrza różnych insektów.

Pająki, które zakładają swoje pajęczyny w altanach, na balkonach, w loggiach i zimowych ogrodach zwykle wnikają do nich niepostrzeżenie. Warto wiedzieć, że jeżeli w naszym otoczeniu znajdują się te owady żyjemy w czystym środowisku. Pająki bowiem nie znoszą zanieczyszczeń. Żywią się głównie muchami i roztoczami. Sa czyste i pożyteczne.

Dlatego, jeśli chcemy by trzymały się z dala od naszych domów i ogrodów zastosujmy takie środki, które sprawia, że te owady po prostu będą je omijały. Jak sprawić, by tak się stało? Można sięgnąć po zupełnie nowy środek, który pojawił się na polskim rynku - Substral pająki. Zwalcza on pająki oraz inne owady kroczące. Można go stosować zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodzie. Trzeba oczywiście pamiętać, że pająki najchętniej tworzą pajęczyny w miejscach, w których rzadko bywamy. Można go więc z powodzeniem stosować na strychach, w ogrodowych składzikach z narzędziami, garażach oraz piwnicach. To silnie działający preparat, jednak bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych (psów, kotów etc.). W jego składzie znajduje się bowiem bifentryna, czyli substancja znana i stosowana w warzywnictwie, sadownictwie, zielarstwie i leśnictwie m.in. do wali z przędziorkami i gąsienicami zjadającymi liście.

Preparat Substral pająki sprawia, że po jego użyciu powstaje niewidoczna dla człowieka bariera, jednak nie do pokonania przez te owady (ze względu na zapach substancji chemicznej). Dlatego środek ten sprzedawany jest w pojemniku z łatwym w użyciu aplikatorem. Jeśli chcemy, by do naszego domu pająki nie wchodziły musimy spryskać płynem ramy okienne oraz drzwiowe. Wcześniej trzeba oczywiście usunąć z mieszkania, altany ogrodowej, ogrodu zimowego bądź loggi wszelkie pajęczyny, by mieć pewność, że w domu nie ma już owadów. Producent zapewnia, że środek działa przez okres trzech miesięcy. Po tym czasie oprysk należy powtórzyć.

Więcej o: