Zachwycające zdjęcia kwiatów.

Takich zdjęć kwiatów jeszcze nie widzieliście. Dzięki zastosowanej technice, fotografie są bardzo malownicze. Płatki pręciki i słupki wyglądają poszczególne pociągnięcia pędzlem.

Autorem tych niezwykłych zdjęć jest fotograf z Singapuru Qi Wei. Inspiracją do tej sesji była seria zdjęć "Demontaż" gdzie, autor Todd McLellan, rozbiera różne przedmioty na czynniki pierwsze i układa wszystkie składowe elementy obok siebie, w harmonijnej kompozycji.

Według Qi Wei "niezwykle uporządkowany świat kwiatów, nadaje się do tej techniki idealnie. W kompozycji którą stosuję, staram się pokazać (w miarę możliwości) rzeczywisty układ płatków, pręcików i słupków tak, aby linia symetrii została zachowana, a kompozycja odtwarzała rzeczywisty układ. Intrygujące jest to, jaka powierzchnia wielu płatków mieści się w jednym pąku." Przez rozczłonkowanie kwiaty są trudne do rozpoznania i dopiero przy bliższym obejrzeniu i dobrej znajomości tematu można rozpoznać gatunek. Nie mniej zdjęcia wyglądają bardzo efektownie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: