Ogród w wagoniku metra. Nowa zieleń miejska

Bujna roślinność, akcja artystyczna, uśmiechnięci pasażerowie, a wszystko to w jednym wagonie kolejki miejskiej.

W sobotę, 17 września, przez Chicago, w USA jeździł wagonik kolejki cały porośnięty bujną roślinnością. Pomysłodawcą był Joe Baldwin's, który marzył o zrealizowaniu takiego planu od trzech lat. Przy pomocy wielu wolontariuszy i wsparciu finansowym kilku organizacji, akcja Art on Track została zrealizowana w tym roku.

Rozkładanie zieleni zajęło wolontariuszom nieco ponad trzy godziny. Wagonik bardzo dokładnie został ozdobiony roślinami. Zielono było wszędzie, pędy zwisały z sufitu, wyrastały z podłogi, i zawijały się przy oknie. Dołożono wszelkich starań by stworzyć na prawdziwą dżunglę na kółkach. Przed ustawieniem roślin całość, siedziska i podłogę dokładnie wyłożono folią.

Przedsięwzięcie pochłonęło 120 metrów kwadratowych trawy z rolki, różne rośliny trawiaste kilka doniczek ostrych papryk, Tomatillos, ozdobnych słodkich ziemniaków, winorośli, bluszczu, zielistki, jarmużu, cyni, wielobarwnego coleus i kilka drzew kauczukowych. Wszystko to pozwoliło stworzyć w Chicago fantastyczną mobilną dżunglę.

Pasażerowie na zdjęciach wyglądają na zadowolonych, z czasem stawali się odważniejsi i decydowali się aby przysiąść na trawiastych siedziskach. Z pewnością była to podróż kolejką której nigdy nie zapomną. Pociąg podróżował po mieście przez 5 godzin, później instalacja została zdemontowana.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.